Střelba v nemocnici na Vinohradech

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#61 » stř 13. bře 2019, 16:05

ViralWinter píše:...Jdu si na pár týdnů lehnout, nechám ji doma...protože do nemocnice se přece zbraně nenosí...
Protože bys jí během držení nedokázal dostatečně zabezpečit.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#62 » stř 13. bře 2019, 16:20

@snackmc, @Rick Grimes: To dost záleží na tom, proč jsem v nemocnici. Pokud nebudu na sále, ale budu trávit čas na lůžku na pokoji, nebude se to IMHO zásadně lišit od chůze ke střelnici s vybitou zbraní v režimu držení někde v batohu...

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#63 » stř 13. bře 2019, 16:30

S výjimkou doby kdy spíš, vyměšuješ, jsi na vyšetřeni, v bezvědomí, u koronera...
Už tě vidím v nemocnici jak sestra říká: pane Virale, pojďte, zajedeme si na magnetickou rezonanci, a ty říkáš: ale to já nemůžu sestřičko, kulky by se mi rozlítali po celým sále, to si mě raději obkreslete.
Naposledy upravil(a) Rick Grimes dne stř 13. bře 2019, 16:48, celkem upraveno 1 x.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#64 » stř 13. bře 2019, 16:38

:D OK, point taken. Docela blbá představa, skončit jako jeden z jeho spolunocležníků, protože jsem musel nechat železo doma.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#65 » stř 13. bře 2019, 22:25

Docela rozumně se k incidentu vyjadřuje ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a ředitel nemocnice Robert Grill v tomto článku.
Nová informace (pro mě) je, že pán byl hospitalizovaný už tři týdny.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#66 » stř 13. bře 2019, 23:07

Pánové řešíte blbosti a podstatné věci obcházíte..... takhle se to hraje na politické scéně.... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#67 » čtv 14. bře 2019, 00:42

Co jsou podstatné věci?



Last.Crusader
Příspěvky: 10

Příspěvek#68 » čtv 14. bře 2019, 09:10

snackmc píše:Jsi v nemocnici (když pominu místní předpis) schopen mít svou zbraň neustále pod kontrolou? Odpověz si sám.


Tak tohle je úhelný kámen celé diskuse. Můžeme tu debatovat o zbraních, o právech a svobodách, jak chceme, ale je dobré si uvědomit, že nad svou zbraní musíme mít vždy a za všech okolností kontrolu. Máme ji v nemocnici? Nemáme a nemůžeme mít.
1. můžeme dostat léky, které dokáží vyrobit celkem slušné psychotické stavy.
2. může nám být sdělena diagnóza, která nám zboří svět. Ať se známe, jakkoli chceme, nedokážeme nikdy odhadnout, jak budeme reagovat. Sám si nedovedu a nechci představovat, jak bych reagoval na diagnózu rakovina, alzheimer, ALS apod.
3. co uděláme, až přijde sestra a řekne, tak pane Nováku, půjdeme na převaz, RTG, CT, obzvláštní lahůdkou je zrovna v tomto případě třeba magnetická rezonance, ta by tu krochnu pod polštářem vyloženě milovala.
Z toho plyne jediné. Tahat zbraň do špitálu je přinejmenším nezodpovědnost. Kam to až může zajít, je pak vidět zrovna na tomto případu.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#69 » čtv 14. bře 2019, 10:14

To je bez debat.

Teď jen znát celý příběh, jak se chyby a náhody řadily jedna za druhou. Je to tak specifický případ a v podstatě i těžce uvěřitelný, že chtít z toho vyvozovat nějaké rozumné obecné závěry bude docela problém.
74 letý těžce nemocný muž po 3 týdnech hospitalizace zastřelí dva ležící pacoše legálně drženou zbraní přímo v nemocnici na pokoji, kde ti tři byli spolu. To může mít prvky plánování bilanční sebevraždy, domácí zabijačky, téma látek ovlivňujících psychiku, nakládání se zbraněmi a mnoho dalších.

Je jasné, že někteří to budou chtít tupě hrát na zákaz nošení a psychotesty. Myslím, že nejlepší strategie bude detailně zjistit co se skutečně stalo se všemi detaily, aby si člověk udělal představu, o co šlo.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#70 » čtv 14. bře 2019, 16:22

Jo, to jiste...otazka je, zda to vubec bude mozne a zda k tomu dojde...protoze spolecenska objednavka je jasna...



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#71 » čtv 14. bře 2019, 17:20

Myslíš? Mně se zdá, že tlak na zbraně jde z EK, v rámci státu možná tak TOP0.9 a Melouni, ale ti nemají politickou sílu škodit...?

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#72 » čtv 14. bře 2019, 17:28

Taky komouši, na ty nezapomínat!



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#73 » čtv 14. bře 2019, 18:07

Komáři jsou proti zbraním? To je pro mě novinka.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#74 » čtv 14. bře 2019, 19:18

Samozrejme, ostatne jako kazda totalitni ideologie

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#75 » čtv 14. bře 2019, 20:36

Dolejš se k tomu vyjadřoval na Twitteru jako reakci na ty Šafrovy prohlášení. Ale hledat to nebudu, nechci se hrabat v odpadcích.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů