CZ P-10C



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2206 » čtv 14. bře 2019, 14:38

je to zamerna funkce od zacatku a nejedna se o zadne prohybani ramu ale o funkci vnitrniho zachytu zaveru ...

nejaky "prohyb plastu" nemuze u p-10ky shodit zaver ani nahodou vzhledem k tomu jak je zachyt zaveru reseny ...



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#2207 » čtv 14. bře 2019, 14:39

@Int1m1ty: Celou dobu, co sleduju P10c je to všude prezentováno (i kritizováno) jako fíčura...



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#2208 » čtv 14. bře 2019, 14:54

OK, ať záměrná nebo nebo nezáměrná vlastnost konstrukce, nevadí, hlavně, že to není příznak závady.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2209 » čtv 14. bře 2019, 15:10

Asghaad: muzes mi teda vysvetlit jak to bylo koncipovano? A jak to funguje? Protoze me to nejde... a ted by teda mel kazdej vyrobce zmenit prospekty protoze je to vlastne featura skoro kazdy pistole :D ale je to chytry udelat z ,,vady” featuru a ovecky se toho chyti a docela uspesne jak koukam...



Schmudla
Příspěvky: 10

Příspěvek#2210 » čtv 14. bře 2019, 15:28

Int1m1thy :
zkus ten zásobník dorazit hodně zprudka, případně po zasunutí do něj zespoda regulérně jebni rukou (dlaní)
mám odstříleno cca 500ks a občas se musím fakt snažit aby to spadlo
ono je to vidět na tom že i když máš zásobník doražený tak pořád je tam vůle mezi patkou a rukojetí - no a tu vůli musíš překonat :)
mě osobně se to líbí třeba na střlenici kdy přebiju a můžu rovnou pokračovat v dělání dírek do papíru :)

jinak osobně to beru jako plus, když chci přebít a nemít v komoře tak ten závěr před tím shodím, imho tahle situace nastává méně častěji kdy mít v komoře chci ... je to o zvyku.

edit : jo a myslím že musíš mít v zásobníku náboj, s prázdným to nefunguje :) myslím ...



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#2211 » čtv 14. bře 2019, 15:41

Tak schození závěru zásobníkem není ani bug, ani feature ale obyčejná fyzika.
Při zaražení zásobníku do šikmý šachty se "posune" tělo pistole dopředu, zatímco těžkej závěr pistole "stojí" na místě. Pokud je to posunutí dostatečně velký, aby pružna záchytu překonala tření, tak schodí záchyt dolů a závěr sklapne. Je jasný že používáním se styčný plochy záchytu se závěrem oleští a potřebná síla se zmenšuje.
To, že s plným zásobníkem schodíš závěr líp je jen díky tomu, že při vetší váze roste i hybnost, takže se tělo víc posune, než když tam narazíš prázdnej zásobník.

Stejně funguje, když vezmeš pistoli s vystaveným závěrem do ruky obráceně (hlavní k sobě) a máchneš s ní. Tak závěr taky sklapne. Jen je princip opačný, zatímco ty rukou zastavíš pohyb těla zbraně, závěr pokračuje v pohybu.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2212 » čtv 14. bře 2019, 16:45

Int1m1thy píše:Asghaad: muzes mi teda vysvetlit jak to bylo koncipovano? A jak to funguje? Protoze me to nejde... a ted by teda mel kazdej vyrobce zmenit prospekty protoze je to vlastne featura skoro kazdy pistole :D ale je to chytry udelat z ,,vady” featuru a ovecky se toho chyti a docela uspesne jak koukam...



koncipovano je to vicemene jak pise pista, pri razantnim dorazu se dilem setrvacnosti "odlehci" vratna a pruzina zachytu a jeho pruzina ho pusti dolu s tim ze u P-10ky je kde zachyt je vzpriceny mezi prednim kontejnerem a celem zaveru zevnitr nehrozi aby pri shozeni nebyl naboj ze zasobniku na svem miste a nehrozi ze nedojde k nabiti jako napriklad u Glocka ktery dokaze shodit ze sveho uzasneho zachytu "ohnuty plech v drazce - jeste pred plnym dorazenim.


jinak nevim jak u jinych ale u p-10ky se da docilit dvema zpusoby - razantni zarazeni zasobniku s tim ze musi jit o pohyb "zezdola", tzn pokud tomu nekdo pomaha tim ze jde s pistoli naproti tak to proste fungovat nebude a druhak uz pri zalozenem zasobniku staci placnou zespoda po botce a zaver jde dolu a ano jde to i s prazdnym zasobnikem (ale to uz se musi trisknout fakt fest) nebo is cvicnyma, ale nejlip to jde s plnym zasobakem ostrych

jinak svoji P-10 prebijim jen timhle zpusobem naprosto bez problemu od prvniho dne co ji mam ... docela vyhoda nemuset chmatat zbytecne po zaveru kdyz je na nem optika ...



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#2213 » čtv 14. bře 2019, 18:11

Díky všem za informace, uklidnili jste mě. Upřímně, měl jsem trochu obavy, že se mi zbraň tak brzy začíná rozkládat, protože ze začátku závěr držel. Jsem s ní naprosto spokojený a trénuju s ní rád.

Co se týče trvanlivosti, dokážete někdo odhadnout, kolik snese její vývrt výstřelů, než dojde ke zhoršení přesnosti? Kolem 20 000?

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#2214 » čtv 14. bře 2019, 19:17

V brodě ve zbrojovce mi říkal 20 000.



Cepin
Příspěvky: 17

Příspěvek#2215 » pát 15. bře 2019, 19:29

Netusite proc nemaji na webu u p10c cenu?



Bofors
Příspěvky: 30

Příspěvek#2216 » pát 15. bře 2019, 22:36

mám 3x CZ. P07 rok 2017 vyrobená precizně 0 závad, Shadow 2 rok 2016 vyrobena precizně 0 závad velmi presná, P10c rok 2018 v detailech trošku méně precizní a pro hladké ovládání potřebovala zaběhnout, nicméně 0 závad a podstatně přesnější střelba než P07, super ergonomie. Celkově jsem spokojen. Měl jsem mnoho let G17 a funkce super jen ten úchop se třeba s p10c vůbec nedá srovnat.



petr.spiller
Příspěvky: 18

Příspěvek#2217 » ned 17. bře 2019, 11:30

Ahoj, byl by někdo schopný a ochotný popsat mi, jaké změny jsou viditelné na poslední generaci P10 od prvních výrobních sérií? Vím, že by to snad mělo být poznat na rámu i závěru, ale já se v tom bohužel nevyznám. Mám novou P10 C OR, tak bych rád věděl, na čem jsem.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2218 » ned 17. bře 2019, 18:13

listovat zpatky tutim topicem zvladnes?

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#2219 » ned 17. bře 2019, 19:59

Konkrétně strana 132.. kluci mi to tam hezky vysvětlili.



petr.spiller
Příspěvky: 18

Příspěvek#2220 » pon 18. bře 2019, 08:56

SmrtihlavMAGOR píše:Konkrétně strana 132.. kluci mi to tam hezky vysvětlili.

Díky, díky. Už to studuju.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů