Poloha zásobníků

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#1 » pát 15. bře 2019, 13:48

Při hledání pouzdra na zásobníky sem si všímnul a následně i zjistil na internetu, že drtivá většina lidí nosí zásobníky náboji směrem dopředu. Ale mě to přide hrozně divný a nosím náboji dozadu a příde mi to tak správně, protože sem tak i nosil zásobníky do kosy apod. Když je mam směrem dopředu tak musim ruku divně kroutit, a když sem v jinej poloze než ve stoje tak se problémy násobí...

Dle internetu se směrem dozadu říká beer can grip
a směrem dopředu index finger grip

zajmavý je že hodně lidi nosí pistolový směrem dopředu, ale puškový směrem dozadu, což nechápu proč, když systém nabíjení je stejnej

Takže otázka, mam se to přeučit nebo budu za zevla pořád a všude? :D



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#2 » pát 15. bře 2019, 13:54

Rovnako ako ty nosím zásobníky strelou dozadu. Neviem čomu by to malo vadiť - podstatné mi príde skôr nosiť vždy rovnako a mať pohyb ruky pri prebíjaní natrénovaný.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#3 » pát 15. bře 2019, 14:00

Je to otázka drillu... mám od HT návyk pistole+AR dopředu a AK+58 dozadu. Systém nabíjení totiž není stejný (ani si neumím představit, jak by mohl, když chytit 2 zásobníky do kosy naráz mám skoro problém... ale hlavně zásobník leze do pistole celý, ale z pušky větší část vyčnívá).

Ale osobně si myslím, že neexistují žádné univerzální černobílé správně/špatně = jde o zvyk.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#4 » pát 15. bře 2019, 14:08

Jednoduše, podívej se na sebe do zrcadla, jakým způsobem se zásobníky manipuluješ podle pozice náboje. Ale povětšinou to bude, jak komu co vyhovuje. Já si zase zasukuju ruce při náboji dozadu.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#5 » pát 15. bře 2019, 14:09

a jinak ty názvy co píšeš jsou samovysvětlující = beer can musí rotovat výkyvem zápěstí a předloktí, index finger musí rotovat radiálně zápěstím... ale podívej se na nějaká videa, z těch to bude jasné

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#6 » pát 15. bře 2019, 14:12

Hlavně si to dávej stále stejně :-)

Ale pokud vím, tak se to všude učí střelou dopředu. A i logicky, na pohyb ruky mi to tak vyjde ...

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#7 » pát 15. bře 2019, 14:48

Tak to udělej obráceně, vyndej zásobník z pistole a strč ho do pouzdra. Pak se koukni, jak si ho tam strčil a máš odpověď.
Všude mi tvrdí, že musím nejdřív vyndat zásobník z pouzdra, vyhodit prázdný ze šachty (takže najednou mám v ruce dva zásobníky) a strčit tam ten plný. Děláte to tak? A proč? A má to vliv na polohu zásobníku v pouzdře?



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#8 » pát 15. bře 2019, 14:57

Dělám. Toto je nejefektivnější a strávíš nejméně času s pistolí bez zásobníku.
Když ho vyhazuješ (a nenecháš spadnout na zem), tak musíš mít plný v ruce už nachystaný, takže budou v ruce dva.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#9 » pát 15. bře 2019, 15:03

Ale jestli je pistole bez zásobníku, nebo s prázdným, to je asi jedno, ne? Spíš mi přijde, že tím jen zvýším riziko, že mi zásobník upadne.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#10 » pát 15. bře 2019, 15:06

Malinko casu usetris, tim, ze primo beres plny a jdes k pistoli usetris ten pohyb k pistoli pro prazdny prvne.Asi by zalezelo na situaci, taky muze byt situace, kdy bude asi jednodusi prazdny zasobnik vypustit na zem a neresit ho...

edit: Co se tyce naboje dozadu nebo dopredu, me to vychazi tak, ze mam nabojem do zadu a vychazi mi to jak to vemu primo do zbrane ...bez nataceni ruky a dalsich vypocaren.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#11 » pát 15. bře 2019, 15:14

Pro mě je důležitá efektivita, abych nemusel přetáčet při přebíjení. Tudíž nosím střelou dozadu



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#12 » pát 15. bře 2019, 15:33

Ze stejného důvodu nosím střelou dopředu :). Využívám ukazováku pro jeho navedení do šachty a ten potřebuju mít na přední straně zásobníku.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#13 » pát 15. bře 2019, 15:42

otáčet se musí zásobník vždy, leda byste je měli střelou ven, anebo otáčeli zbraň šachtou nahoru
rozdíl je jen v rovině rotace, respektive, které svalové skupiny a klouby použijete

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#14 » pát 15. bře 2019, 15:50

S tou výměnou zásobníků jde taky o to, co aktuálně střílíš.
U IDPA se taktické přebití, u kterého pohodíš zásobník a sebereš ho až na konci situace, penalizuje.

Já si myslím, že by to chtělo aby se dotyčný nafilmoval, co a jak dělá s rukama, pistolí a zásobníkem, když mění zásobník. Protože podle mne je to "dopředu" zcela jasné ...



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#15 » pát 15. bře 2019, 16:06

Mě přijde zvláštní mít nadrilovaný do pistole střelou dopředu a do samopalu nebo útočné pušky střelou dozadu (tam to snad ani jinak pořádně nejde). Navíc ze sportovního samosvornýho pouzdra 5cm od těla pohoda, ale z krytýho třeba koženýho pouzdra dáte palec kam, když chcete mít ukazováček dopředu? Proto všechy střelou dozadu a pro všechny zbraně stejnej úchop :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů