Čištění nábojnic - vibrační pračka aj. způsoby



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#481 » úte 19. bře 2019, 07:38

Co je LEM?



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#482 » úte 19. bře 2019, 08:41

Tak už to vím, ale já se ptal na tento suchý způsob čištění. Nějaké abrazivum? Čistit 5 hodin už imho není čištění, ale životní styl..



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#483 » úte 19. bře 2019, 09:24

Ono to trochu souvisí :)
Já tak dlouho zkoušel suchý způsob čistění, až jsem skončil u mokrého.

Nábojnice jsou superčisté, dají se prát se zápalkou i bez, vyčistí to i opravdu zašlé a škaredé hilzny, jen se některé z těch opravdu hodně oxidovaných vytáhnou trošku do červena. No a je to celkem fofr :-)

Já to teda dělám následně:

1) Donesu hnusné a špinavé ze střelnice.
2) Tak jak jsou, hodím po částech do LEMu na cca 10 min (4l vody, kapka jaru, lžička kys. citronové)
3) Suším v sušičce na ovoce
4) Odzápalkuju v univerzální matrici a při tom třídím. ( mám lis v obyváku, takže chci mít hilzny +/- čisté už když je tam nesu.
5) 2. kolo v LEMu, cca 15 - 20 min, stejný roztok jak výše.

Výsledek je hilzny jak nové, včetně čistého záplakového lůžka.

Když bys udělal upgrade bodu č.2 na cca 20 - 30 minut, máš čisto i tak a stačí potom skončit u č.3.



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#484 » úte 19. bře 2019, 10:04

Jenomže já si nedávno koupil suchou pračku a chci věřit, že to jde i v ní. Nemyslím Tvůj superdokonalý způsob, ale aby byly čisté a lesklé zvenku. Vnitřek něřeším. Proto jsem šel do suchého praní, chtěl jsem mít lesk zvenku a ono to zatím moc nejde.
Tedy se znovu obracím na majitele suchých praček jak to dělají a jestli to jde jinak než za x hodin, což je k prdu (jsem v paneláku, pračka drnčí jako kráva, spotřeba, atd., atd.).



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#485 » úte 19. bře 2019, 10:54

Když jsem ještě pral na sucho - kukuřice, trocha Sitolu, tak na rozumně vypadající nábojnice stačilo okolo dvou tří hodin běhu pračky, většinou na časovači během pracovní části dne. Spotřebu netřeba reálně řešit, pračka měla příkon ~35W



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#486 » úte 19. bře 2019, 11:01

OK, tak vypadá to, že jedinou možností je prodloužení doby vrtění?
Myslím, že někde v tomto vlákně někdo psal, že v této suché pračce pere na mokro (!?!). Je to možné? Pak by asi šlo vylít roztok do nádoby, vysušit, nasypat kukuřici a doleštit. Může toto někdo potvrdit?

Uživatelský avatar
sgt. Navážka
Příspěvky: 28

Příspěvek#487 » úte 19. bře 2019, 11:04

Jestli chceš sterilní superčistotu, per na mokro v nerezu.
Peru nasucho (ve vlastnoručně nalouskanejch skořápkách od vlašáků z vlastní zahrádky :lol: ), kterýžto způsob jsem jako všichni ostatní zvolil, abych s tím měl co nejmíň starostí. Do běžící vibračky stříknu trochu Sitolu a po 15 minutách vyndávám pro běžnou potřebu dostatečně čisté nábojnice. Slušné pak vypadají skvěle, hnusné slušně. Uvnitř i zvenku. Jediné, co nezmizí, je trošku očouzený okraj od BA 9, ale i ten by asi po 30 minutách praní zmizel. Dělám to tak roky, zatím neprotestovaly ani matrice, ani zbraně. Pračku mám tedy doma dělanou se 2kW motorem, když začnu, utečou ze sklepa všechny myši (od souseda, ve vedlejší vesnici), ale i normálně koupená pračka by měla mít se Sitolem do 30 minut vypráno v rozumné kvalitě.
Obrázek



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#488 » úte 19. bře 2019, 11:09

i normálně koupená pračka by měla mít se Sitolem do 30 minut vypráno v rozumné kvalitě.

No, nemá.. :)

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#489 » úte 19. bře 2019, 11:11

Tak tam třeba máš moc hilzen, je třeba si pohrát s poměrem.

Uživatelský avatar
sgt. Navážka
Příspěvky: 28

Příspěvek#490 » úte 19. bře 2019, 11:18

Nebo málo skořápek. Pokud máš skořápky.
Mně třeba kukuřice nefungovala tak dobře, ale vlašáky jsou bez problémů. Možná proto, že jsou to kameňáky.



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#491 » úte 19. bře 2019, 11:23

Hilzen mám spíš málo, dávám tak max. 80, což je oproti tomu co se tu píše málo.
Mohl bych tedy zkusit skořápky.

Uživatelský avatar
sgt. Navážka
Příspěvky: 28

Příspěvek#492 » úte 19. bře 2019, 11:30

No nic, chlapci, pro mne z toho taky plyne ponaučení. Pořád jsem si říkal, že ty kupovaný pračky vypadají moc hezky a červíček vrtá, ale když to tak sleduju, nechám si starou. Pračku. Vejde se tam najednou i 500 kousků a za čtvrt hodinky hotovo.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#493 » úte 19. bře 2019, 12:50

Prosím Tě, ty skořápky od vlašáků nadrtíš jakým způsobem a na jakou +/- hrubost ?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#494 » úte 19. bře 2019, 12:58

Mám Frankforda už 8 let. Kukuřice je měkká, a spíše leští, chce to ořechovou drť a sitol. Cca 400 lugrových nábojnic nechám na 40-60 minut dle znečištění a jsou zvenčí naprosto čisté ( krom opravdu hnusných starých nábojnic)



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#495 » úte 19. bře 2019, 13:00

A ty ořechový skořápky to taky leští? Jde mi o obojí, čistotu i lesk.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti