Čištění nábojnic - vibrační pračka aj. způsoby

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#496 » úte 19. bře 2019, 13:11

Skořápky víc čistí, kukuřice víc leští.

Uživatelský avatar
sgt. Navážka
Příspěvky: 28

Příspěvek#497 » úte 19. bře 2019, 14:41

Ano, skořápky to oškrábou, vyleští to ten Sitol. Ostatní postupy asi udělají krásnější hilzny, vibrování na sucho ve skořápkách (včetně zápalek) dělám proto, že chci jen nasypat, vyndat a přebíjet.

Drtil jsem je na mačkači obilí, dvakrát po sobě, bylo jich plný 30l vědro, za tři minuty nebylo co drtit. Velikost... asi jako strouhanka, lepší příměr mě nenapadá.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#498 » úte 19. bře 2019, 15:18

Zkoušel jste někdo namíchat půl na půl skořápky a kukuřici ?



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#499 » ned 24. bře 2019, 01:44

Takže, dneska jsem manželce přihodil do pračky nábojnice řádně zašlé do nohavice od punčocháčů, a výsledek - čisté a LESKLÉ, tedy jako z fabriky.
Nechápu dosavadní nedomrlé reference typu "byl jsem spokojen". Výdaje za sadu Frankord Arsenal byly zcela zbytečné. Díky všem nedomrlým přispěvatelům za nedomrlé reference a jděte se vysrat.

Týden na uklidnění. Peggy



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#500 » ned 24. bře 2019, 04:51

Pan bude inteleguan.

Hlavne je to velmi zdrave prat splodiny olova v pracke kde peries pradlo. Obzvlast ak mas male deti.
A bubon a motor pracky ma z toho tiez velku radost.

Co takto si urobit pracku na nabojnice zvlast z motora na stahovanie okien na aute? je to za par susnov/zadarmo.

A skutocne tu nue je potreba prejavovat svoju inteligenciu tymto sposobom, pan inteligent.

Uživatelský avatar
sgt. Navážka
Příspěvky: 28

Příspěvek#501 » ned 24. bře 2019, 12:54

Od toho jsou fóra jako je zrovna tohle. Vyplatí se napřed hodně číst, pak zkoušet a zlepšovat se. Každý máme nějakou zkušenost a dobrý důvod to dělat po svém. Prát na mokro je výborný způsob, pokud budu chtít pak ještě dlouho čekat na vyschnutí. Jestliže má někdo ženu, které je celkem fuk, co jí do pračky nasypete, nemá to takové kouzlo, jako gerilovým způsobem propašovat nábojnice do pračky ženě, která má vždy spoustu nepříjemných otázek v podstatě na cokoliv, co děláte. Ale praní na mokro s prádlem není trvale udržitelná věc, je to spíše do začátku. Abych si řekl fajn, teď mám pár čistých hilzen a zkusím, jak mi to půjde s přebíjením. Nakonec i pro přípravu nábojnic si člověk najde stálý způsob, který mu vyhovuje, aby nemusel pořád znovu vymýšlet, jak vypere další várku. Původně na vyzkoušení jsem si pračku na sucho udělal sám a postupem jsem to vyladil tak, že nemusím vymýšlet nic dalšího. Jen jsem si vzal k srdci zkušenosti od ostatních třeba právě odtud a postupně se dostal k tomu, jak během krátké doby dostačujícím způsobem připravím 1000 kousků měsíčně. A téměř bez emocí.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#502 » ned 24. bře 2019, 13:32

Zrovna dnes mi na střelnici ukazoval jeden z členů klubu doma vyrobenou pračku na nábojnice. Je to solidní výroba s elektromotorem na 380 a použitý buben z pračky. Sloužila 10 let bez problémů Mám když tak foto. Kdyby měl někdo zájem (majitel už nepřibíjí a nepere)...

Machead píše:Pan bude inteleguan.

Hlavne je to velmi zdrave prat splodiny olova v pracke kde peries pradlo. Obzvlast ak mas male deti.
A bubon a motor pracky ma z toho tiez velku radost.

Co takto si urobit pracku na nabojnice zvlast z motora na stahovanie okien na aute? je to za par susnov/zadarmo.

A skutocne tu nue je potreba prejavovat svoju inteligenciu tymto sposobom, pan inteligent.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#503 » úte 26. bře 2019, 23:53

Iteleguanně vzato, d very best is...

https://youtu.be/7tkAp0hDWV8

Náklady - nerezové medium 1200 Kč a pokud ho nepoztrácím, vydrží věčně. Sud z ešopu za 200 Kč. Dvakrát plechový vingl a dvakrát kolečko pod nábytek od Rouska - cca 170 Kč. Pár vrutů, 40 minut času, plány žádný. Jo pardon. Za 40 kaček gumová podložka na klečení, když děláte dlažbu. Uříznuto 6 pásků a nalepeno zevnitř po obvodu sudu Chemoprenem. Zbytek - gumový válec, dvě ložiska a dvě ozubená kolečka pochází z vraku kopírky.

Vrtačku nepočítám, tu mám leta.

Z 15 minut jsou hilzny jako nové. Suším v sušičce na ovoce - tu taky nepočítám, tu už jsme taky měli.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#504 » stř 27. bře 2019, 12:33

I kdyby to měl nasypat do barelu, zalejt horkou vodou z kohoutku, přisypat trochu kyseliny citronový a lžičku jaru a párkrát s tím pořádně zatřepat, tak se dobere super výsledku. Takhle to dělám já s náklady cca 50,-Kč za 30l barel. Fyzická námaha mi nevadí, beru to v rámci přípravy. To si tak něco dělám kolem baráku a když jdu kolem barelu, vždycky ho drapnu a minutu dvě s ním mohutně cloumám a mávám. Vyschnout to nechám pak na slunci, u krbu nebo když se něco dopeče, šup do trouby.
Až zestárnu, nebo mě to nebude bavit, spíchnu si něco, jako Grimpo ;) ale zatím jsem při síle :D .

To jsou pořád řeči o suchým praní dokola, potom to z vlastního rozhodnutí přistane ženě v pračce a může za to navíc ještě někdo jinej :roll: :roll: :roll: :roll:
Akorát mám pocit, že si odteď vždycky na záchodě vzpomenu na suchý praní...nebo na mokrý...? :lol: :lol:



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#505 » stř 27. bře 2019, 18:21

Texan píše:...
Prosím konkrétní zkušenosti majitelů této pračky či tohoto způsobu čištění. Díky.


Bohuzel, ten Quick & EZ nebo jak se to pise neni zrovna vykonny tumbler. Tech 40+min imho docela odpovida. Zkratit to na polovinu a mit 100% vysledek se suchym cistenim podle mne znamena udelat si tumbler sam. Fyziku neosidis, chce to kolem25-50W vykonu na 100 nabojnic, pricemz se trepe v rezonanci vyssiho tvaru kmitu a je to o necem jinem. Pak staci klidne tech 10-15min na varku i hodne znecistenych nabojnic. Musi se ale taky vyresit ci akceptovat hluk ktery se s tim poji. Jinak nezbyva nez cekat.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#506 » stř 27. bře 2019, 18:25

Jo ještě jsem zapoměl - to na tom videu jsem musel upravit - musel jsem provrtat díru do středu víka. Ono, jak se to mrdlá v tej horkej vodě se saponátem a octem, tak se to tam trochu natlakuje. No a ten sud je levný, ale ne nejlepší. Závit víka by mohl být výraznější. Tak se mi jednou stalo, že to asi po pěti minutách uďálo buch, a vytekly mi asi dva litry vody. Od té doby dávám vody méně (a výsledek praní je lepší), a hlavně jsem tam vyvrtal tu díru, aby se to nenatlakovalo.

Koho by to zajímalo, tak na volnoběh si vrtačka brala 30 W, když jsem pral asi 300 hilzen 223, tak to stouplo na závratných 40 W. Ovšem, energii na ohřev litru a půl vody ve varné konvici započítanou nemám...



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#507 » čtv 28. bře 2019, 10:46

Kolik hodin už máš napráno s tou vrtačkou?
Také jsem teď dělal rotační prarčku, ale pohon vrtačkou jsem zavrhnul, jelikož jsem se bál životnoti.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#508 » čtv 28. bře 2019, 22:01

Vrtacku to casom posle do vecnych lovist, nie je stavana na taku zataz co sa krutiveho momentu tyka.

Lepsi je fakt ten motor na pohon stieracov. Ja mam motor zo starej avie s prevodnikom z 24 V jednosmer na 230 V striedave napatie a utiahne to velky sud kde smelo napcham niekolko tisic kusov 9 mm alebo tisicku - dve .223

Taky motor kupite za flasku alebo zadarmo niekde na vrakovisku.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#509 » čtv 28. bře 2019, 22:31

Tak už pro tu srandu to snad nechám tak jak to je. Toho jsem žádostiv, jak to utahá 750W Narexku s dvourychlostní převodovkou, když to po ní chce 15W ani ne 20 minut.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#510 » pát 29. bře 2019, 03:57

Asi mame ine chapanie vyrazov “mnozstvo nabojnic” a “ciste nabojnice” :)

Ja periem minimalne 3 hodiny a rovno po tisickach, .223 priebezne tak po 500 ks ktore po uschnuti hned spracovavam (formatujem a skracujem) kedze uz nechcem zazit spracovanie 5000 ks .223 ako na zaciatku :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů