Šprtání teorie

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#76 » pon 25. úno 2019, 19:56

NO je ještě relativně "fpohodě" horší, kluzčí a cesta po mnohem tenčím ledě je KN. (OT: jen ze zpráv)



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#77 » pon 25. úno 2019, 20:48

@Dzimmy,KN ano - dopadlo dobre(pro priklad zaplaseni/ usmrcenii samostatne utociciho psa vystrelem je/muze byt KN)

NO vic pripadu, dalo to praci ale nakonec taky dobre



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#78 » pon 25. úno 2019, 21:01

To je ten duvod proc jsem se ucil "jen" test. (Ac drive jsem precetl vse). NO/KN nechci zazit a vyhnu se jak to jen pujde (diky nekvalitnimu soudnimu systemu v CR). Kdyz by se stalo. Nevypovim "ani jmeno" a toho nejdrazsiho pravnika co sezenu k problematice... Tak nac se bychlovat zakony. To si dovolim u "prkotin". Ne kde hrozi dozivoti = prachy v tu chvili nemaji zadnou cenu. Ale kazdyho cesta, nikomu nenutim. Doporucuji clanky od "dfens" k PCR a dopravnim nehodam a trestama. Je to tenka linka kde i jedno slovo znamena na tvrdo misto podminka...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#79 » pon 25. úno 2019, 21:38

Krajní nouze a nutná obrana jsou dvě různé věci.

Úspěšná nutná obrana byl třeba ten případ v Tanvaldu.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#80 » pon 25. úno 2019, 22:55

Ja vim, udelal jsem jak test tak si cetl cely zakonik. Stejne jako klasifikaci v judikature pri ublizeni atd. Jen mi nedava smysl proc se ucit na zpamet neco kde i z jednoho slova/vety du sedet.Nemam na to vzdelani. Viz ten strelec do dodavky. Hral to na spatnou kartu a pcr vypovidal jeste pred pravnikem. A jak dopadl... Nene, nejlepsi je nenosit, nikoho nebranit, zlodeji odevzdat prachy a mozna kdyz pujde o zivot me, nebo rodine se branit jako posledni moznost. I klidne po otazce jak se jmenuji. Nevim, jsem v soku, chci pravnika. Tuhle vetu se naucim radej, nez zakonik :D Ale jak rikam, nenutim, kazdej po svym prkne a sveho stesti strujce.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#81 » pon 25. úno 2019, 23:04

ad znáte v krajní nouzi případy:
na to doporučuju si přečíst vydání sešit Střelecká revue speciál - braňte se. Kde sepsáno asi 20 případů obrany a jak to u soudu skončilo.Vzal jsem si z toho mnoho. nejspíš se už neprodává. Mám záložní kopii.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#82 » pon 25. úno 2019, 23:20

Tohle číslo kryje legendární uloz.to.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#83 » úte 26. úno 2019, 07:26

2DZimmy : Popravde si skoro myslim, ze ta neznalost zakona, ale jenom otazek, nebezpecna je. Primarne spis pro tebe, ale potencialne i pro okoli. Ale to uz vychazim z toho jak se bavim s lidma na tohle tema a neznalost je ohromujici (a ja dam zdaleka samozrejme nevim vsechno). Ono jde o realnou aplikaci. Uz jenom to kolik lidi si plete drzeni a noseni a co to doopravdy znamena v praxi (napr nekonecne tema kam vsude muzes nosit atd). Ale uznavam, ze noseni je tema spis az kdyz uz mas prukaz, nicmene trochu to demonstruje.
Proto ma rada byla napred zakon a pak otazky.

Na silnicich je videt to stejny, ze se vetsina uci otazky a pak nevi co vlastne dela.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#84 » stř 27. úno 2019, 07:46

Audis + Killing Joke: Díky pánové, zakímavé čtení.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#85 » stř 27. úno 2019, 08:15

audis píše:ad znáte v krajní nouzi případy:
na to doporučuju si přečíst vydání sešit Střelecká revue speciál - braňte se. Kde sepsáno asi 20 případů obrany a jak to u soudu skončilo.Vzal jsem si z toho mnoho. nejspíš se už neprodává. Mám záložní kopii.


Jde ted objednat na jejich webu papirova kopie specialu brante se za 65kc s postovnym zdarma. Muj nejlepsi kup posledni doby. :-)



Antoaneto
Příspěvky: 6

Příspěvek#86 » stř 27. úno 2019, 23:46

Objednáno. Dík. :-)

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#87 » úte 26. bře 2019, 17:43

Velké díky zbranekvalitne za plný počet! Celkový výsledek: prospěl. Viz zde: viewtopic.php?f=57&t=7410&start=180
Teď se ještě uvidí, jestli budu mít tu vůli a fakt si přečtu tu legislativu. :P

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#88 » úte 26. bře 2019, 19:45

Samozřejmě moc děkuju i vám za rady při učení. Zvlášť pak rada procházet otázky podle kategorií.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#89 » čtv 5. zář 2019, 19:41

UPDATE: Po téměř půl roce jsem si na legislativu ani nevzpomněl. A vzhledem k vytíženosti se to asi jen tak nezmění. Jen jsem se chtěl přiznat. :)



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#90 » pát 6. zář 2019, 06:53

Pamatujete na Básníky? Co říkal docent Sejkora o anatomii? "Nemějte strach, nejde skutečně o žádnou vědu, nýbrž o zcela triviální disciplínu. Prostě se to naučíte zpaměti."

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů