Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#481 » stř 19. pro 2012, 11:20

A Alibabu by sme taky uchlastali :lol: :lol: :lol:



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#482 » stř 19. pro 2012, 16:55

Urcite ja alkohol ani nepiji!!!!!

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#483 » stř 19. pro 2012, 19:49

Dyk to píšu, Alibabu by sme uchlastali. A gdyž nepije, tak by to netrvalo dlouho a moc by to ani nestálo :D :D :D



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#484 » stř 27. bře 2019, 10:08

Tohle vlákno krásně odumřelo. Pokoušel jsem se jím prokousat a najít odpověď na otázku, jaká je nejlepší puška pro přežití v případě SHTF v ČR. Nenašel. Někdo vychvaluje kosu, někdo AR 15, někdo kalacha. Nenašel by se někdo zkušený, kdo by definoval cenově rozumnou a spolehlivou pušku k výše zmíněnému účelu a uměl volbu řádně zdůvodnit?



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#485 » stř 27. bře 2019, 10:09

Vlákno odumřelo, protože na sci-fi scénáře je k dispozici celé fórum začínající na R ;)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#486 » stř 27. bře 2019, 13:52

ren: v reálu konce světa přicházejí náhle a nečekaně. A v tom případě je asi nejlepší zbraň pro přežití ta, kterou mám u sebe nebo dostupnou doma ve skříni a ke které mám relativně dost nábojů (řekněmež tak 1000+??). Obecně nejlíp - něco na lov zbylých králíků na jídlo - malorážka nebo brokárna, něco na pohotovou obranu - pistole typu služební kopyto, kterou netřeba hnedle čistit a něco na delší odstup - kosa, AR15, Bren, nějaká sniperka (i Mosin může být...).
Pokud přichází konec světa v podobě jaderné války, potom pomůže bílé prostěradlo - zabalit se do něj a pomalým krokem od počátku vyhlášení poplachu se vydat směrem ke krchovu, případně krematoriu... :-)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#487 » stř 27. bře 2019, 14:36

Zase bych tu jadernou valku nevidel tak cerne pokud neni clovek primo zasazen tak si to vyzere potom docela dlouho, a hodne lidi i velky ozareni prezije dost dlouho... horsi bude jidlo a voda ale i to se naky najde pripadne ozarene vzdycky...

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#488 » stř 27. bře 2019, 15:43

Já bych zase chtěl vědět, jestli když zanikala Římská říše, si nějaká část obyvatel říkala, že její konec je "scifi".
(Tedy samozřejmě nutno brát v potaz, že ten termín samotný je ze současnosti.)

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#489 » stř 27. bře 2019, 16:10

Tak ohrozeni jadernou valkou by zas takove sci-fi byt nemelo. Hodiny Posledniho soudu jsou (udaj platny pro rok 2018) nejblize ke dvanactce, co kdy byly (2 minuty, naposledy v roce 1953, vychozi hodnota 7 minut). A doufam, ze tady se snad o nejaky neseriozni zdroj nejedna.

Ovsem, oni jakoby vedeli, ze to tady budu chtit pouzit, a tak to od roku 2007 michaj dohromady, mimo jine, jeste se zmenami klimatu. A ja pochopitelne nevim, jak urcit podil "jaderne" a "klimaticke" casti ;-)



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#490 » stř 27. bře 2019, 17:41

Indian píše:ren: v reálu konce světa přicházejí náhle a nečekaně. A v tom případě je asi nejlepší zbraň pro přežití ta, kterou mám u sebe nebo dostupnou doma ve skříni a ke které mám relativně dost nábojů (řekněmež tak 1000+??). Obecně nejlíp - něco na lov zbylých králíků na jídlo - malorážka nebo brokárna, něco na pohotovou obranu - pistole typu služební kopyto, kterou netřeba hnedle čistit a něco na delší odstup - kosa, AR15, Bren, nějaká sniperka (i Mosin může být...).


Malorajda na králíky je jasná, pistole nejlépe v 9L jakbysmet, brokárna pro home defence zrovna tak. Ale jaká puška už tak jasné není. Chtělo by to takovou, aby byla odolná, lehká, relativně přesná a bylo možné k ní sehnat náboje. Může se stát, že několik let nebude nic k sehnání. Když začnu od nábojů, musím si položit otázku, jestli je v zemi ještě dostatek zásob 7,62x39, anebo jestli raději NATO ráži. Když zvolím 7,62x39, musím se zamyslet, jestli kosu, kalacha, nebo SKS či něco takového. Nejodolnější je kalach, ale je těžký jako kráva. Když zvolím ráži NATO, připadá v úvahu nejspíš AR 15, nemám s nimi zkušenosti, ale přijde mi jako choulostivá a náročná na údržbu. Mosina bych vyřadil úplně, obrovský, těžký a kde do něj budu shánět náboje. Proto jsem se zeptal, jak jsem se zeptal, protože určitě je na fóru někdo. kdo má příslušné znalosti (nejenom z webu), aby to okomentoval.



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#491 » stř 27. bře 2019, 18:08

Jak už tady bylo zmíněno můžeš se kouknout na na fórum začínající písmenem R, ale ani tam se nedobereš odpovědi.
Opravdu je nejlepší to co máš doma v trezoru, máš k tomu nějakou zásobu krmení a hlavně s tím umíš střílet. Osobně bych se přikláněl k něčemu v 5.56x45. Přeci jen je to používaná ráže v NATO takže pokud dojde i na nějaký ten ozbrojený konflikt tak toho bude všude dost.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#492 » stř 27. bře 2019, 18:22

Presne tak, na R foru jsou desitky stranek nekonecnejch debat, jakou razi ceho. Za me souhlas s Jezevcem-pocita se to, co mas doma, z ceho umis strilet a k cemu mas dost streliva...a je jedno, jestli 223., 308. nebo 7,62x39. At tak ci tak, uz jen tohle dava cloveku dost slusnej naskok a sanci na to nezahynout pri prvnim najezdu rabujicich drbanu mit o dost vyssi nez by melo nejakych 90% ostatnich lidi



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#493 » stř 27. bře 2019, 19:31

ren: Já bych volil AR. Zvládne králiky i home defence. Odolna, lehká, přesná, jednoduchá pro obsluhu a relativně nenáročná na údržbu. Shodou okolností s možností vybavení tunou příslušenství což je u AK problém. Zvládne mariňáky, který jsou schopní pokazit snad i kuličkové ložisko, vyhovuje i v Izraeli, kde po škádlení s AK stylem taky vyhrála. (byť to byla i otázka peněz). Jestli je odolnější kosa nebo kalach si netroufám tvrdit, váha verze od verze.
Nekupuje to taky člověk jen na ten SHTF moment.



Piggy
Příspěvky: 1872

Příspěvek#494 » stř 27. bře 2019, 19:32

V reálu by nejspíš šlo prodloužit přežití malé skupinky v řádu několika týdnů.
Takže velký rozvrat beru jako osud, na který se nejde připravit o nic líp než na pád meteoritu.
Naopak na malý a dočasný rozvrat (těch několik týdnů) se připravit jde a lze to doporučit.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#495 » stř 27. bře 2019, 19:34

Kup oboje, kosu, nebo Akčko v holým základu, k tomu spoustu těch nejlevnějších nábojů a ARko pro radost a na "šlechtění" :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ghidiotface a 15 hostů