Náboj 9x22



george b.
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » pon 21. lis 2011, 16:24

Dobrý den,

dnes jsem narazil na typ náboje 9x22. Mohl by mi o něm někdo povědět více_ Kde se používal/používá atd. ? Také bych rád věděl jestli se dá zakoupit i s normální střelou a popř. kde?
Na internetu jsem našel pouze Rubber s pryžovou střelou nebo Knall s akustickým účinkem pro plynovky.dík



george b.
Příspěvky: 5

Příspěvek#2 » pon 21. lis 2011, 16:55

Nebo jestli to dobře chápu jde o náboje používané pouze v neletálních zbraních, tzn., že v ostré verzi se nedají sehnat?



cony
Příspěvky: 56

Příspěvek#3 » pon 21. lis 2011, 19:06

9x22 v kulové ráži neznám, jediné co je podobné je 38 super který má délku nábojnice 22.86mm a 9x21IMI. Obě ráže se dají sehnat.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » pon 21. lis 2011, 20:20

9mm RUBBER (ráže 9x22 P.A.)
Neletální střelivo 9mm P.A. RUBBER s pryžovou střelou je určeno pro střelbu ze speciální zbraně, např. CZUB vz. 83 ráže 9 mm P.A. Rubber. Náboj je často používán např. v zemích, kde je použití „ostrých“ nábojů zakázáno.
Střela se vyznačuje vysokou zastavovací schopností s rychlou ztrátou energie.
Eo = 50J.

http://www.snailteam.cz/vyroba_streliva ... eliva.html

Pokud se nepletu tak zbraně na toto střelivo vyrábí slovenský GP a vyváží nejvíce do Ruska.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » pon 21. lis 2011, 20:30

Citace:
CZ- 83 v ráži 9 mm PA Rubber (Česká zbrojovka Uh. Brod) je modifikovaná pistole CZ 83, upravená pouze pro střelbu náboji uvedené ráže. Jedná se o poměrně výkonný systém s velmi bolestivými účinky tuhé pryžové střely i na částech těla chráněných silnějším oděvem. Ukazatelem účinnosti (bolestivosti) střely je její počáteční měrná energie, která je u střeliva 9 mm PA Rubber velmi vysoká 1300 kJ.m-2 = 130 J.cm-2 (tj. na každý čtvereční centimetr styčné plochy střely s tělem dodá střela 130 Joulů - bez uvážení deformace střely).

Náboje 9 mm P.A. Rubber (9 x 22 P.A.) Lze nestandardně použít i v běžných „ostrých“ zbraních ráže 7,62 mm Tokarev a 9 mm Browning.

zdroj: http://www.rucevzhuru.cz/index.php/tech ... zbran.html



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#6 » pon 21. lis 2011, 20:59

V hlavě mi utkvěly ještě .357 SIG (9x22), 9 mm R Nagant, 9 mm R japonský
(někde 21,9), ale bude jich ještě daleko víc.



george b.
Příspěvky: 5

Příspěvek#7 » úte 22. lis 2011, 00:17

38 super, a 9x21 jsem obě našel, akorát že 38 super jak píšete má délku 22.86mm, což už by bylo asi moc?


.357 SIG : tady http://www.lovecky-obchod.cz/naboj-357-sig-50-ks/ ale čtu, že délka je 28,96 mm ?

9 mm R jsem ostré nenašel vůbec...


Mohli byste napsat jeste dalsi podobne naboje, popř. i kde je koupím?

díky



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#8 » úte 22. lis 2011, 01:10

Nevím na co to potřebuješ, ale musíš si ujasnit rozměry, 9×19, 9×21, apod. většinou znamená zaokrouhleně rozměr nábojnice bez střely, třeba 9×19 (standartně používaný název) má podle cip celkovou délku 29,69, nábojnice 19,15. U .357 Sig je celková délka 28,96, ale délka nábojnice je 21,97.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#9 » úte 22. lis 2011, 01:31

george b. píše:Nebo jestli to dobře chápu jde o náboje používané pouze v neletálních zbraních, tzn., že v ostré verzi se nedají sehnat?

Záměrně se nedělají shodné rozměry neletálního střeliva a ostrého střeliva kvůli jejich možné záměně. Vždy se najde někdo, kdo zkusí jestli do plynovky 9mm nevleze náhodou 9mm lug.



george b.
Příspěvky: 5

Příspěvek#10 » úte 22. lis 2011, 09:50

Aha, no takhle, ja teda zbrojni prukaz mam,takze bych toto asi vubec nemusel resit, ale na druhou stranu posledni dobou se zacinam o zbrane a strelivo zajimat vic do podrobnosti, ne jenom prijit na strelnici, nabit zasobnik a vystrilet ho(obrazne receno).

Takze ano, konkretne by me zajimalo jak je to s moznostmi zameny za ostre strelivo u tech plynovek, nekdo s tim uz asi ma i osobni zkusenosti? Jde mi ciste o studijni ucely, ale pokud na to chce nekdo odpovidat, tak radsi soukromou zpravou, protoze takove veci by tu asi nemeli vyset verejne. diky



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#11 » úte 22. lis 2011, 11:28

Projdi si: viewtopic.php?f=33&t=452&start=0 a pak se sám sebe zeptej co asi udělá ostrá munice s "hračkami" ze zinku apod.



george b.
Příspěvky: 5

Příspěvek#12 » úte 22. lis 2011, 15:32

Ty fotky, nic peknyho...a to jde zdrejme vetsinou o zbrane urcene pro ostrou munici.
A diky za info, protoze ono cloveka, kterej se tim doted treba nejak vic do hloubky nezabyval vubec nenapadne,ze pri vystrelu tam vznika takovy tlak a ze treba ty plynovky jsou z materialu ktery to nevydrzi atd atd.
Kazdopadne bych se rozhodne o zbranich a strelivu a zakonitostech dozvedel neco vic do hloubky, tak nejsou trebas ke stazeni na netu nejaka skripta, treba z vojenske vysoke skoly, nebo nejaky knizky,co byste mi mohly doporucit? dik

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů

cron