06.04.2019 - Závod LOS: REGI BASE SHOOTING CHALLENGE - Olomouc

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 1015
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » sob 23. úno 2019, 15:01

komentáře k závodu

06.04.2019
Olomouc - Černovír/Lazce

REGI BASE SHOOTING CHALLENGE - Olomouc

http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/1097/



eab
Vedení LOS
Příspěvky: 186

Příspěvek#2 » stř 6. bře 2019, 19:41

Na přání pořadatelů doplněny propozice.

POZOR!!! Jedná se o kombinovaný závod ze samonabíjecích pušek, resp. PDW a z krátkých zbraní.

Celkem bude připraveno 5 situací a to pro:
kombinaci „větší kulová zbraň“ + krátká zbraň, „větší kulová zbraň“ (samotná), krátká zbraň (samotná).
Pro více informací čtěte propozice!

Vzhledem ke změně typu závodu na kombinovaný byl snížen počet střelců k registraci a to z 80ti na 50.
Předpokládá se rovnoměrné rozložení střelců do 5ti sqadů (10 lidí ve sqadu).
Ve dvou sqadech už je registrováno 12 střelců - nebudu do toho manuálně zasahovat a přehazovat lidi v registraci, střelci se rovnoměrně rozdělí do 5ti sqadů až přímo na střelnici.

Za organizační tým Pavel



pepamach
Příspěvky: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » stř 6. bře 2019, 20:20

no,tak to je paráda.byl jsem přihlášený na jarní kosu která se zrušila a dneska jsem nestihl registraci pač sem dojel pozdě z prace.tak to mam opravdu radost :( :( :( :(



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#4 » stř 6. bře 2019, 21:39

A vzhledem k promyšlené registraci není jasné, kdo jakou dlouhou bude střílet, takže nejsou jasné divize. A příslib o převodu registrace z jarní kosy :lol: :lol: :lol: Doufám, že realizace bude aspoň o malinko promyšlenější než příprava.

Uživatelský avatar
Infidel
Příspěvky: 91

Příspěvek#5 » stř 20. bře 2019, 22:39

Super takovy typ zavodu. Snad nekdy bude i 3gun. Jenom mi porad nejak unika proc na zavodech s puskou na popruhu je vyzadovano skryte noseni kratke zbrane.



pyy
Příspěvky: 1

Příspěvek#6 » ned 31. bře 2019, 23:45

Ahoj, protože PDW ani jinou dlouhou aktuálně nemám, odhlašuju se ze závodu a uvolňuji místo někomu jinému. Děkuji. Petr Šimůnek



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#7 » pon 1. dub 2019, 09:23

No to já bych si i zastřílel :) Když by bylo místo.



tmax
Příspěvky: 11

Příspěvek#8 » úte 2. dub 2019, 14:43

Prosím odhlásit ze squadu 2 Tomáš Hanuš aby se mohli přihlásit další zájemci.
Nefunguje odhlašovací odkaz z emailu.
Děkuji



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#9 » stř 3. dub 2019, 16:47

Mohli byste, prosím, napsat vy, kdo půjdete s PDW? Budou aspoň 3 střelci do kategorie?



Mr.Navara
Příspěvky: 2

Příspěvek#10 » stř 3. dub 2019, 17:02

No mě vypadl kamarád se sdílenou puškou, tak přemejšlím, jestli má cenu jet s UZI. :-D



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#11 » stř 3. dub 2019, 17:43

Blbej dotaz začátečníka...
Chápu to správně, že může být pistole a puška, nebo musí být pistole+PDW?
Já jestli můžu střílet .223jkou?



Mr.Navara
Příspěvky: 2

Příspěvek#12 » stř 3. dub 2019, 20:45

No on to neni blbej dotaz, chápeš to dobře, teda aspoň tak, jak jsem to i já pochopil.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#13 » čtv 4. dub 2019, 08:13

Závod je pro závodnika (či závodnici) se samonabijecí puškou a pistolí.
Co se týče "dlouhé", tak nejběžnější jsou různé civilní varianty sa 58 a dále pak samonabijecí pušky typu AR 15, M 4 (prostě moderní civilní varianty pušky M16). Občas se objeví někdo s civilni variantou AK 47 nebo AK 74 a pod. Takže nejběžnější puškové ráže jsou tu 7,62x39 a .223 rem.
Co se týče "PDW" , tak zde v podstatě vše v civilním provedení na pistolové náboje, což jsou sa vz. 61 Škorpion (kterého jsem zde vzhledem ke slabé ráži, kdy není schopen spolehlivě shazovat železa na větší vzdálenost, ještě neviděl). Dále pak třeba i UZI (se kterou jsem si takový závod osobně zastřílel), EVO 3, civilní verze HK MP5 a podobně. Byl tu v minulosti i borec s PPS 43 ( Sudajev). Nevyjmenoval jsem však všechny !
Toliko ve stručnosti k "dlouhé". Co se týče "krátké", tak tady převládaly samonabijecí pistole na náboj 9mm Luger. Odvážlivce s revolverem jsem tu nikdy neviděl a to by spíš byl dotaz na organizátory. A to proto, že přebíjení pistole je méně náročnější hlavně z důvodu bezpečnosti při manipulaci v závodě, kde máš ještě u sebe pušku. Tedy dvě zbraně. Nechci zde prosím vyvolávat diskuzi o tom jak moc je "přebíjení v poli" bezpečnější s tou či onou zbraní. Je však třeba si uvědomit, že je to závod, který kombinuje obě zbraně - dlouhou a krátkou. Tudíž bezpečnost nade vše ;)



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#14 » čtv 4. dub 2019, 13:29

Díky takhle je to jasné.



tomulka71
Příspěvky: 3

Příspěvek#15 » sob 6. dub 2019, 18:10

Budou prosím výsledky?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů