Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1996 » pon 21. led 2019, 19:12

Nedávno jsem si otlapkal nový g43x a taky g48. Pokud někdo chce nosit velikost g19, tak g48 je tenčí a jinak stejně velký. Kapacita 10 ran. Jednořaďák. A kdo má v merku g43 a nosil by ho stejně s botkou +1 nebo +2, tak G43x je taky volba. Taky 10 ran. Velikost g43 s delší pažbičkou. Placatka. Glock zajímavě doplnil nabídku.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#1997 » pon 21. led 2019, 19:30

SansLogique: to já nechci nijak na Glocka nadávat. Jen jak píšeš, je to o tom si to doladit. A když jsem ladil a nebylo to stále ono, pak jsem vzal do ruky konkurenci a ono to všechno sedělo i bez ladění, tak šel Glock z domu.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#1998 » úte 22. led 2019, 08:16

Přijde mi, že se diskuse vždy smrskne jen na Glock vs. CZ. Přijde mi to škoda, je spoustu jiných výrobců, kteří dělají kvalitní zbraně.
Heckler & Koch, Walther, Smith & Wesson,...



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#1999 » úte 22. led 2019, 08:40

To sice ano, ale taky pak přichází do úvahy servis, díly, doplňky, ....



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#2000 » úte 22. led 2019, 08:42

Pretoze ulohu hra aj logistika. Strielanie nieje len o pistoli, ale aj o prislusenstve, nahradnych dieloch, servise... Kazdy vyrobca puzdier ma kopyto na CZ ci Glock, staci napisat a vyrobi. V kazdej predajni maju zasobniky na CZ a Glock, kazdy vie tieto zbrane rozobrat, opravit a bezne nahradne diely ma skladom...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2001 » úte 22. led 2019, 08:56

Tatra, mrblue: za kolik vystrelenych nábojů a
- kolikrát jste u vašeho glocku využívali servis?
- kolik náhradní díly jste (museli) kupovat ?
- kolik doplňků jste koupili nekompatibilní s ostatními výrobci pistolí?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2002 » úte 22. led 2019, 09:05

audis: Asi tak nějak. Navíc dost těch "dílů" na Glocka kupuješ, aby se ta pistole chovala tak jak se konkurenční chovají už po vyndání z kufříku. Mě co přijde u Glocka fajn, že když ti vyhovuje. Můžeš mít od stejného výrobce v podstatě pistoli na cokoli. Na nošení malinkou, na střelnici velkou, když chceš silnější ráži, můžeš.



Filipes77
Příspěvky: 10

Příspěvek#2003 » úte 22. led 2019, 09:10

Každopádně nejcennější rada, které si mi zde k výběru pistole dostalo zněla "Hlavně vyzkoušet!". Poslechl jsem, vyzkoušel P-10 C a z výběru ji vyřadil, protože mi prostě nevyhovovala. Na to, že byla horkým kandidátem na přírůstek do trezoru celkem překvapení (hrozně se mi líbila), ale strašně špatně, až nepříjemně, se mi držela, a tak nějak celkově mi nesedla, a to včetně chování při střelbě. Podotýkám, že je to můj čistě subjektivní pocit a chápu, že pro někoho jiného to bude parádní záležitost. SFP9 jsem zatím "jenom" držel v ruce v obchodě, na první dotek super sedí v ruce, teď ještě si z ní někde vystřelit. A nakonec, skoro se to bojím přiznat, mi do výběru přibyl i Glock, konkrétně se moc líbí Glock 45 a Glock 19x. Tak snad bude možnost to někde zkusit, protože bez vyzkoušení už nikdy.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#2004 » úte 22. led 2019, 09:42

Momentalne mam Glocky 2, 17 a 43 a Shadowa.
Na Shadow som kupoval insert do DAA puzdra (skladom), 2x vnutorny kydex od Excubitor a RH, mali kopyto, hned dodane. 1x RH vonkajsi kydex, hned dodane. Ghost hybrid skladom. Samozrejme vsetky nahradne diely ktore mozu odyst na sutazi. (skladom). Tiez dalsie zasobniky, sada mieridiel...
Na Glock 17 Ghost Hybrid (skladom), Vnutorny kydex RH (skladom), Fobus na pistol s baterkou (skladom), dalsie zasobniky, patky +2 (skladom), svetlovody (skladom), triggerguard (skladom)...
Na G43 vnutorny kydex Excubitor (skladom), triggerguard (skladom), vonkajsi kydex Falco (skladom), zasobniky (skladom)



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#2005 » stř 3. dub 2019, 14:32

Já jsem dokupoval na CZ pouzdra na zbrane a zásobníky, zásobníky, pružiny, patky na zásobníky a tak. Třeba na 1911 to už tak easy není. Glock nemám, netuším.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#2006 » stř 3. dub 2019, 20:26

K tématu. Je třeba si zastřílet z více zbraní a vyzkoušet. Jako první zbraň bych doporučoval nějaký kompakt nebo full size. Subcompact až později na denní nošení.
Mám SFP9 a G43. Nejraději střílím s SFP9. Z Glocku jen občas pro udržení cviku. Žádný extra požitek. Až tak mi nesedí. Možná pújde z domů až narazím na něco co mne uchvátí. Ale ještě nevím co. Sfp9sk?.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2007 » stř 3. dub 2019, 21:42

Indian píše:K tématu. Je třeba si zastřílet z více zbraní a vyzkoušet. Jako první zbraň bych doporučoval nějaký kompakt nebo full size. Subcompact až později na denní nošení.

nesouhlasím. radím koupit to, co chci mít, nebo co chci nosit a střílet, nebo co chci střílet. malá velká nehraje roli. Já koupil malou (a mám jako jedinou). Nemám čas ani na ni. Natož na druhou pistol. Nosím a střílím tu jedinou malou.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#2008 » čtv 4. dub 2019, 08:15

Sto lidí sto názorů. Rozhodnout se musí ten, kdo se ptá. Já jsem si zbraň koupil a udělal si čas na střílení alespoň 1x za týden nebo dva. A fakt je, že radši nosím SFP9 v tačtičce než G43 v holsteru. Jaksi mi víc přirostla k srdci.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#2009 » čtv 4. dub 2019, 14:06

Taky jsem zastánce nošení co největší pistole. Běžně velký dvouřadý compact je s klidem unositelný v holsteru a není to takový opruz s tím střílet, takže to ani začátečníka nerozladí. Dá se s tím absolvovat i nějaký ten závod a je to zábava.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#2010 » sob 27. dub 2019, 12:10

Včera jsem stihl téměř na poslední chvíli prezentaci "Zbraně pro skryté nošení" v Leiku. Chtěl jsem tam zajít dřív, ale pořád to nevycházelo a nakonec ta pozdní účast byla výhodná - vyzkoušel jsem všechny zbraně ve stavu, kdy už mají něco za sebou a nejsou právě vyčištěné a nablýskané (to je velmi důležitá okolnost pro správnou interpretaci kritiky níže). Na vyzkoušení jsem si vzal jen pistole v rážích 9 mm Luger a 9 mm Browning krátký. Pistole jiných ráží a revolvery (o které nemám zájem) jsem z časových důvodů vynechal. I tak to bylo akorát, nabídka byla tentokrát dost bohatá.

Takže napíšu pár dojmů a pak se na něco zeptám.

1) Sig Sauer P238 - na prvních deset ran tři zádržky a dvakrát nenatáhla poslední náboj ze zásobníku. Takže nic.

2) CZ P10S - zatím jsem nestřílel z ničeho, čemu by tak strašně drhla spoušť. Jako kdyby byl mezi součástkami smirkový prach. Úplně mě to odradilo.

3) Grand power 380 a P11 - tady jsem byl naopak překvapený, že fungovaly úplně bezchybně včetně automatického shození závěru při doražení zásobníku. Moje K100 si v tomto stavu už umí říct o čištění. Každopádně pro mojí figuru tohle nejsou zbraně na skryté nošení, takže jdeme dál.

4) Glock 43X a 48 - taky nic na skryté nošení pro mě, zkusil jsem je jen ze zvědavosti a ačkoliv tenhle formát zbraně na fotkách vypadal všelijak, drželo se mi to na Glocka fakt dobře. Nijak zvlášť je nepreferuji, třeba G17 se v mých rukou mění na krumpáč, ale tady jsem poznal rozdíl.

5) Kevin - toho jsem si chtěl vyzkoušet už dlouho, nádherná hračka, konstruktér má můj obdiv. Ale nedokážu si to zařadit jako pistoli, spíš mi pasuje do říše střílejících propisek a mobilů. Ať tak či onak, ve vypjaté chvíli bych si s tím asi ustřelil slabou ruku. Nehledě na to, že by mi ho doma chtěly sebrat děti.

6) Ruger LC9 - fungoval bezvadně, i rozměrově by mi skvěle pasoval. JENŽE. Tělo pistole lehké jako pírko a na tom běhá těžký závěr. Je to hodně znát, i jen při tasení z kapsy.

Bez kometáře nechávám další výrobky CZ, HK a Glock - střílí stejně jako loni, předloni... :-).

Na stolku mi zůstal Glock 43 a Walther PPS.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů