Optiky a montáže na AR-15



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#151 » ned 17. bře 2019, 14:27

Bohuzel. Nemam zadneho blazna jako jsem ja v okoli:) tak nemohu porovnat. Souhlasim, ze Cronus by se mel porovnavat s Razorem;-)



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#152 » ned 17. bře 2019, 17:26

Posílám slíbené foto. Na té .308 je Athlon Ares 4.5-27x50. Porovnával jsem s Viper PST Gen II 5-25x50 co má kámoš na Tikka a Athlon je světelnější, jemnější kříž a cena byla samozřejmě taky lepší :) Kdo ale chce Viper, chybu rozhodně neudělá. Na moje oči více sedl Athlon
Obrázek



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#153 » stř 27. bře 2019, 15:41

Mohu potvrdit, že kdo jednou porovná kvalitní optiku s levnou pochopí.
Mám razora 1-6, obraz odpovídá ceně, stejně tak i klikání.



Redd
Příspěvky: 36

Příspěvek#154 » pon 8. dub 2019, 20:24

Zdravím, chtěl bych se poradit ohledně výběru optiky na V-AR, 5,56x45, 22 palců těžká kanelovaná hlaveň, pevná pažba Magpul PRS, dvojnožka Harris. Po přečtení předchozích příspěvků musím říct, že se mi zamlouvá Athlon Ares 4.5-27x50 o dva příspěvky výše. Koukal jsem taky na Discovery HD 5-25x50 SFIR FFP jako takové levnější řešení. Nemám s nimi ale zkušenost, např. nevím, jestli je ten athlon použitelný při největším zvětšení. O Discovery mluvil velmi dobře prodejce, ale to neberu jako posouzení z praxe. Popřípadě bych byl rád za návrh na nějaký jiný puškohled. Rád bych využil přesnosti, kterou tahle puška disponuje (zatím se mi zdá nejpřesnější ze všeho, co jsem kdy měl v ruce), tudíž hledám něco s větším zvětšením. Zároveň si nemyslím, že bych střílel na delší vzdálenost než půl kilometru. U puškohledu bych dále jednoznačně preferoval první ohniskovou rovinu. Budu rád za jakékoliv postřehy a návrhy.



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#155 » pon 8. dub 2019, 21:28

Ahoj. No ja ti mohu dat jen sve "zkreslene" udaje za sebe:) i 27x je stale pouzitelne zvetseni. Jen mej poradny bipod. Koupil jsem levny, kejve se to a mas z toho zkazeny den... Max jsem strilel zatim na 200m a vyse jsem psal o porovnani s Vortexem, kde za me cena je na strane Athlonu a pak mi i prijde i Athlon svetelnejsi a hlavne kriz je tenci u Athlona. Kdybys byl z Prahy, muzes se na Athlona podivat. O Discovery jsem take premyslel. Nabizi velmi zajimave parametry a neuveritelnou cenu... Ale pak jsem videl Athlona a bylo rozhodnuto. Mam ho na 308, takze dostava zabrat nez na 223 a po cca 5 mesicich pouzivani funguje skvele.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#156 » úte 9. dub 2019, 07:48

Pouzival jsem na AR athlon helos btr 6-24x50. Zrovna pred 2 tydny v olomouci na soutezi. Ted uz je dole a budu mu hledat noveho majitele. Na platformu ar bych rekl, ze neni treba vetsiho zvetseni. Klidne bych sel do neceho naopak kratsiho, 4-16 apod



Redd
Příspěvky: 36

Příspěvek#157 » sob 13. dub 2019, 07:59

A na jaký AR (s jakou hlavní) to bylo?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#158 » sob 13. dub 2019, 09:09

Mossberg mmr, 16,25“, 1:9



jirkab64
Příspěvky: 9

Příspěvek#159 » pon 3. čer 2019, 08:47

Ahoj, má prosím někdo na ARku kolimátor DI Optical Raven 1 nebo 2? Můžete ho doporučit? Díky.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#160 » úte 16. črc 2019, 11:59

Re Serz -došel jsem k tomu také,po tom co jsem na 200m nastřílel stejný výsledek na zvětšení 6x stejně jako na 18x . Tak ono když se podíváme na výsledky velkorážová terčovnice na 300m stříleno pouze dioptrem.. Celkem se mi zamlouvá díky univerzálnosti Athlon Midas HMR 2,5-15x50 BDC 600A.. Hlavně má čitelnou ,,nepřeplácanou,, osnovu s propadem a bočními dílci.(jen nevím jak dobře to,, kouká ,,)Už mi nesmí na pušku osnova tipu XLR (Vortex) apod ..Tahle osnova je díky tenkosti dílců a číslic naprosto nečitelná a já potřebuju v nějakém čase vystřelit a ne luštit osnovu...(no pokud bude v SFP tak to celkem ještě ujde)ale za mě zlatý Mil Dot (classic ) s ,,perličkama,, Ještě vážně uvažuju o Sightron Slll 3,5-10x44 LRMOA/ tahle optika má tedy špičkový obraz.. Porovnáno s daleko dražší optikou.



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#161 » úte 16. črc 2019, 13:47

Já používám na Varce Athlon Midas BTR 2.5-15×50 APMR1. Na 200m rozeznám zásahy v bílém, možná někdo s lepším zrakem by viděl dále. Zatím spokojenost.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#162 » stř 17. črc 2019, 12:46

Ok díky za info,je pravda že v USA jsou na Athlony téhle řady dobré recenze , cena vs kvalita je slušná ;)



kokosak
Příspěvky: 26

Příspěvek#163 » stř 22. led 2020, 11:07

Ahoj, třeba někomu pomůžu při výběru optiky pro pušku, tako jako vy mě před asi rokem :-).. Já se rozhoupával hodně dlouho.. Měl jsem jasno že to musí něco mezi 1x-4,6,8 x .. Vlastně s těch cenově ,,dostupnějších'' se mi nejvíce zamlouval Trijicon accupoint. Rozměry, sklo i osnova za mě super, ale nakonec jsem 25 tis dát nemohl. Řekl jsem si teda, že nebudu laborovat a jedu pro Primary arms nebo Vortexe . Jestě jsem naposledy projížděl web a všiml jsem si, že na kanálu MRgunsGear testují optiku Truglo řaru Omnia 1-6x 24mm. Našel jsem prodejnu Quins v Prostějově, která má zastoupení a hned volal no a už je doma :-).. samozřejmě mě zlákala cena, která je 7950,- a to včetně montáže. Je mi jasné, že po 3 měsících je na nějaké hodnocení ještě brzo, ale otika se jeví hodně solidně a určitě né hůře něž výše zmiňované dva modely. Zvětšení 1x je opravdu 1x což se taky o všech konkurenčních říci nedá. Jediné co bych viděl zatím jako mínus je možná trošku rozměrnější a váha je 680 g i s montáží a samozřejmě reference, kterých je zatím zatraceně málo a tak je to možná trošku loterie :-D



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#164 » pon 27. led 2020, 09:01

Ahoj. Mam dotaz ohledne optiky Vortex Strike Eagle 1-6x24. Pisou,ze ma pevnou paralaxu od 92 m. Da se s tim strilet i na kratsi vzdalenost? 25 - 50 m? Neni obraz rozmazany? Predem diky za odpoved.



kokosak
Příspěvky: 26

Příspěvek#165 » pon 27. led 2020, 15:45

Ahoj, toho se vůbec neboj. Na zvětšení 1x se dá střílet na blízko a obraz rozmazaný u Eaglu určitě nebude :-) .. určitě ne od 5m dál. Pokud vím, tak u těchto variáblů bude paralaxa zpravidla nastavená dost podobně a neměnná . ( kdyžtak mě někdo opravte )

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů