Import vysledku z tabulky na webu do Excelu

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



Rum-cajs
Příspěvky: 46

Příspěvek#1 » pon 15. dub 2019, 20:28

diky za organizaci peknyho zavodu! Dobra prace

Dovolil bych si dotaz IT neznalka k vysledkum - kdyz si vysledky ulozim (rekneme abych si mohl pripominat jaky jsem pazour) CtrlA/CtrlV do excelu, tak skoro vsechno dobry, ale par (cca 10 v cele listine) casu se zobrazi treba 22.VII misto 22.07, kdyz zkusim prekopirovat format z jineho, korektniho, pole, tak se to cislo prelozi jako 43668. Nejdriv jsem si myslel, ze neplechu dela 0 za desetinou carkou, ale nektery casy v tabulce tam tu 0 maji, a jsou zobrazeny OK. Nema nekdo nejaky napad? Jde samozrejme o prd, spis to beru jako vyzvu...
jestli je to moc OT, tak se omlouvam.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 16. dub 2019, 09:32

Označit celej sešit, formát buněk, obecný?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#3 » úte 16. dub 2019, 09:54

Protože tvůrce Excelu má některé buňky (těch 10) ve formátu DATUM, nikoliv OBECNÝ nebo ČÍSLO. a modli se, aby tam kde má být nula, byla vepsana nula, a nikoliv písmeno O ("ó" )



Rum-cajs
Příspěvky: 46

Příspěvek#4 » úte 16. dub 2019, 10:19

Diky za rady, ale obecny format nepomaha, ten to “ prelozi” do peticiferneho cisla. Zacinam tusit ze to ma co delat s “.” vs “,” na pozici desetinny carky. Jakmile se pouzije tecka, tak cislo automaticky konvertuje na datum, bez ohledu co tam bylo za format predtim.



klikis
Příspěvky: 29

Příspěvek#5 » úte 16. dub 2019, 10:37

To tušíš správně. Není oddělovací znaménko jako oddělovací znaménko ;)



Rum-cajs
Příspěvky: 46

Příspěvek#6 » úte 16. dub 2019, 13:06

Dekuju za potvrzeni pocitu, ale moc mi to nepomohlo :-). Kombinuju obe znamenka a ruzny formaty, a furt u par bunek je to spatne. Skoro jako by excell zlomyslne na pozadi “vracel” nejakej divokej superformat.
Jsem predtim psal ze cca 10, ono jich je vic, cca deset u kazdy stage, ale uplne nahodile....



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#7 » úte 16. dub 2019, 18:43

pánové, běžte s diskuzí někam. V zápise žádná chyba není. Použitá znaménka jsou v pořádku a čísla se zobrazují správně.
S diskuzí o znalosti obsluhy excelu jste mimo téma. :evil:

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#8 » úte 16. dub 2019, 18:52

Tak to je smutný přístup.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#9 » stř 17. dub 2019, 05:56

Co je na tom smutného? Jak to souvisí s konkrétním závodem?
Založte si vlákno na téma Výsledky LOS a Excel(lentní program pro nasrání uživatelů) :-).

Co ta videa? Nikdo se nepodělí?



Rum-cajs
Příspěvky: 46

Příspěvek#10 » stř 17. dub 2019, 07:16

S konkretnim zavodem to souvisi tak, ze s popisovanym kravenim excelu jsem se setkal u vysledku z tohoto zavodu. A vzhledem k tomu, ze tady zadna velka diskuze neprobiha, tak jsem si dovolil to adresovat sem, misto extra vlakna.
Coffee> sorry, nechci prudit. Online vysledky jsou samozrejme v cajku, uz mlcim a jdu se ucit excel. A ucit se strilet. Jeste jednou diky za organizaci!

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#11 » stř 17. dub 2019, 09:47

Ach jo... Takze... Realne to funguje tak, ze se vysledky v excelu uploaduji na web, ten si z toho vytaha hodnoty (chova se k tomu, jako by to bylo CSVcko, tudiz formatovani bunek puvodniho zdrojovyho excelu s tim rozhodne nesouvisi) a udela si svoji tabulku, kterou vidite vy na webu.
Opravdu usmevne jsou komentare jako "kdyby bylo O misto 0" apod. - kdo tu tabulku, ktera se vyplnuje, nekdy videl a vyplnoval, tomu je jasne, ze v tu chvili je to okamzite videt, nefunguji vzorecky a pise to, ze nelze pocitat.
Na opravy spatne vyplnenych vysledku se vytistena tabulka na konci zavodu na cca. 15 min vyvesi, aby si kazdy mohl zkontrolovat vyskledky a protestovat, pokud by byla chyba v prepisu.
A ano, ta diskuze patri jinam (cimz nenadavam tomu, kdo se zeptal, je to jen info pro priste).



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#12 » stř 17. dub 2019, 17:26

audis: myslíš, že když budeš očerňovat někoho práci, že bude jásat? Nevím, co na konstatování, že tabulka je správně je špatně s přístupem.
Pokud někdo chtěl, tak si napsal a dostal tabulku v excelu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů