Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#121 » úte 16. dub 2019, 11:44

Tak tak. Hlavne navazka. Ono na kropenie do AR-15 nabojnice netriedim a 1 MOA dam kedykolvek - strelivo doslova nasypane ce Dillon xL 650 vratane formatovania a swagovania.

Pohrat sa s navazkami. Z toho stupania musia aj 55 gr strely boattail lietat max 1.5 MOA

Je pravda, ze ja som sa s GGG nevedel dobrat vysledku bez ohladu na navazku a OAL. Ale stupanie 1:7



Rumik
Příspěvky: 5

Příspěvek#122 » úte 16. dub 2019, 20:39

Zdravím, věděl by někdo proč a od čeho se mi začali dělat na vystřelených hilznách tyhle promáčkliny?
Začalo to po výměně předpažbí, respektive sundání a znovu namontování hlavně. Dříve to vůbec nedělalo a hilzny byly krásně rovné. Nábojová komora je čistá.
Jedná se o tovární PMC .223 remington, 55grs.
http://img24.cz/images/88384758523751754764.jpeg

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#123 » úte 16. dub 2019, 22:30

Ta promáčklina bude od deflektoru. Kouknul jsem na své nábojnice (PMC .223 55gr) a je na nich také otlak (spíš škrábanec než promáčklina), ve stejné vzdálenosti od krčku, skoro nepatrný. Pokud máš stavitelný gasblock, zkontroloval bych, jestli je nastavený stejně jako před demontáží hlavně ;)



Rumik
Příspěvky: 5

Příspěvek#124 » stř 17. dub 2019, 05:25

Díky za tvou rychlou odpověď. Gad block jsem měnil za low profile a stravitelný bohužel není.
Chápu to správně že je tam teď větší tlak?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#125 » stř 17. dub 2019, 08:12

Nejspíš ano,může mít větší a kratší cesty do trubky než ten předchozí. Já jsem si tam nalepil na deflektor takové filcové kolečko z nohy židle(deformace z kalachů). Sice mě to promáčkliny žádné nedělalo jen semtam nějaký škrábanec a vryp od náběhu do komory nebo tensionu při vytahování-něco jako máš na krčkách ty,ale spíš pro dobrý pocit a taky jsem nechtěl mít ten deflektor hned ojebaný od eloxu. Nábojnice mám zatím stále v pohodě.Ale jsem furt ve fázi ladění,takže žádné vagóny nábojnic.

Taky jsem si všiml,že při různých navážkách je řádně ovlivněn úhel výhozu. Při těch továrních PMC,jak píšeš to mělo opravdu razantní výhoz na 14 hodinu dopředu a pořádná pecka,podle mě je to docela našláplé střelivo. Když zkusíš nějaké jiné,už to dělat vůbec nemusí. Některé mí to vyhazovalo kolmo na 15 hodinu a některé spíš dozadu na 16-17 hodinu. Vyloženě záleželo na našláplosti náboje. U některých navážek se to ani nedotklo deflektoru



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#126 » stř 17. dub 2019, 10:07

Normalne by to malo hadzat niekde na 16 hodinu, bez ohladu na vykon streliva.

Ide o to, aka je velka diera v hlavni na gas porte. Velka cast vyrobcov hlavne lacnejsich karabin dava dieru vacsiu, co spolu s carbine lenght systemom dava dost velke pecky na AR-15 (nez by malo) a dost tym trpi aj nosic zavornika (BCG) a buffer. Po case moze dochadzat az k erozii gas portu vplyvom tejto kombinacie. Stavitelny gas block tomu vie pomoct, ale len do urcitej miery. Jedna sa o tzv. „preplynovane“ pusky.

Napr. moj Sig M400 je presne tento pripad, stavitelny gas block tomu ale pomohol tak, ze aj tovarenske Prvi su hadzane na cca 3-4 hodinu, moje prebijance 4-5 hodinu. Vystrel je daleko jemnejsi. Ale samozrejme, erozii gas portu to nezabrani, tie plyny tam uz su.

Naproti tomu Daniel Defense ma gas port o standardnej velkosti ako ma byt, spolu s mid lenght plynovym systemom, takze plyny iduce do zaveroveho mechanizmu su podstatne mensieho tlaku – nabojnice su zahadzovane ako maju byt a vystrel je prijemny aj bez regulovania.

V pripade rifle lenght systemu a normalnej velkosti gas portu sa aj bez stavitelneho gas blocku a odlahceneho BCG dostaneme na skutocne „detsky psouk“ ako to u AR-15 ma byt :).



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#127 » stř 17. dub 2019, 15:24

Tak jsem si na testy připravil takovou sadu střeliva 100ks,že s jistotou můžu říct,že lépe už bych to v současných podmínkách nesvedl a asi ani nebyl ochotný svést :lol: Bylo to sraní na dva dny a dalo by se říct,že z každé sady je jeden náboj stejný jako druhý vč. převážení nábojnic na stejnou váhu i stejného výrobce,převážení střel na stejnou váhu a zakrácení na stejnou délku.Důkladné vyprání v ultrazvuku
Každou navážku jsem odvažoval ručně,ať tam není sebemenší chybka.
Udělal jsem navážky od 24 do 26grs odstupňované po 0,5grs.
Měl bych ale ještě dotaz ke škrcení,původně jsem chtěl udělat v každé sadě o 20ks vždy 10ks škrcených a 10ks neškrcených,nicméně je vůbec nutné to škrtit?? Již dřívě jsem při zkoušení zatlačení střely nebyl schopný ji zatlačit o stůl ani o píď i bez škrcení,tak je otázka jestli je vůbec nutné to škrtit a třeba zbytečně tak zkreslit testování nějakou zbytečnou deformací střely.Zase fakt netuším,co všechno se s tím děje při podání v AR,ta střela není zase tak těžká,aby vyputovala z hylzny při rázu,ne?
Střely mám GGG s drážkou a matrici Lee FCD. Na zahraničních forech škrtit moc nedoporučují,ale zase třeba tovární sypané SB jsou škrcené až do úplného čtyřhranu a chodily slušně,tak fakt nevím :?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#128 » stř 17. dub 2019, 19:12

Ja do AR-15 skrtim, ale minimalne. Len pre klud svedomia.

Je to individualne, niekto skrti, niekto nie. Ono zavisi aj od prevedenia strely a celkoveho pnutia krcku nabojnice.

Osobne skrtim aj z dovodu ze pouzivam Lyman M Die pre male rozhrdlenie pre pohodlne (a automaticke skrze podavac) vlozenie rovnej (nie boat tail) strely.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#129 » ned 21. dub 2019, 14:53

Zdar,tak jsem byl dnes testnout navážky od 24Grs do 26Grs D073.4
Z tohoto výběru se jako "nejnadějnější" ukázala ta nejnižší,čili 24Grs. Měl jsem vždy z jedné navážky 10ks nekrimpovaných a 10ks lehce krimpovaných do drážky střely. Všechny náboje měly OAL 57mm a všechny nábojnice z testovaných navážek byly zakráceny na 44,40mm. V každé navážce byl použit stejný výrobce nábojnic,stejná serie a rok a ty byly všechny stejné váhy. Výrobce SB 5,56x45 NATO. Nábojnice byly důkladně vyprány v ultrazvuku. Navážky byly ručně napřesno odváženy,jedna jako druhá. Střely byly použity GGG 55grs a jeden nástřel na zkoušku byl i střely PPU 55grs a prach S053-20,1Grs,nábojnice směska,nezkrácená OAL 57mm-to je to,co mi v AR nechodí(nepřetáhne). Vše je poznačeno na terčích.
Jako úplně první jsem střílel i tovární PMC bronze 55grs pro ověření seřízení puškohledu. Poslední z testovaných navážek 26grs,to už byla pocitově řádná pecka,ale příznaky zvýšených tlaků na zápalkách žádné nebyly
Čtverečky na terčích mají rozměr 4x4cm. Flinta SW MP 15 Sport II,16" 1/9. Puškohled Vortex Strike eagle 1-6x24,montáž Vortex předsazená.
Stříleno po 5 ranných položkách,vždy 4 terče na jednu navážku. Přestávky na vychladnutí hlavně baj oko

Vše vzdálenost 100m

Celkově jsem ale z toho výsledku dosti zklamán,protože od klonu AR 15 jsem čekal mnohem víc dle toho,co různě čtu na fórech. Proto bych se chtěl zeptat,je tento rozptyl u AR 15 normální nebo je něco sakra špatně??
Stříleno bylo vše z nastřelovací stolice napřesno,takže lidský faktor můžeme rovnou vyloučit :cry:

Mám zkusit udělat navážky od 22,5Grs do 24grs? Chodilo to někomu i při tak slabých navážkách??

ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#130 » ned 21. dub 2019, 15:15

No.. Používáš ty nejvic lowcost střely na kropení a očekáváš od nich nejspíše nemožné. K pušce se vyjadřovat nemůžu bo nevím jaký ma potenciál.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#131 » ned 21. dub 2019, 19:23

Pokud chces, aby Ti ta puska strilela co nejlepe, tak budes muset zmenit strely a prach.
Ja jsem vyzkousel prach Vithavuori N-140, Reload Swiss RS-40, Lovex D073.4.
Ze vsech byl Lovex naprosta katastrofa. Vykon on ma, dokaze strele udelit mnohem vetsi rychlost, nez treba N-140, ale to je tak asi vsechno. Rozdily v rychlostech velike. Nejmensi rozptyl rychlosti +- 21 m/s nejvetsi +- 38 m/s. Jinak priprava stejna jak u Tebe, jen jsem nestrilel ze stolice a pouzil jsem kvalitni strely. Prdnu sem fotku toho hnusu s Lovexem. Udaje rychlostech opsane z Labradaru. Nevim jak pocita rozdil mezi nejrychlejsi a nejpomalejsi strelou, ze tam ma chyby.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#132 » ned 21. dub 2019, 20:40

Hmm,to je dost podobne,nemas i nejakou nastrelku s temi lepsimi komponenty?
Vsichni ty ggg strely vsude na forech chvali,ze je to presne vyrobeny,dobry masiny atd.Mel jsem i ppu partyzany 55grs,ale uz na nicnerikajicich 50m se ukazaly ggg s rapidne lepsim potencialem pro ar(v kalachu ppu jedou fajne)



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#133 » ned 21. dub 2019, 23:33

Neco mam, ale jeste to neni to, co bych si predstavoval. Jsou to 3 laborace z 5ti laboraci. Ty zbyle 2 nemelo cenu fotit a vyhodnocovat. Z tech 3 vyberu tu cislo 5. Je to 24,0 gr Vithavuori N-140, nabojnice Lapua, strela Lapua Scenar 77 gr HPBT, zapalka S&B SRM, nabojnice zkracena na 44,50 mm, delka naboje je 57,40 mm. Strilel jsem to ted ve ctvrtek vzdalenost 100 metru, v sede ze stolu v predu Harrisky, v zadu bag.
Udelam tuhle jeste jednou po 20 nabojich a k ni 20 kousku s navazkou 23,9 gr a 20 kousku s navazkou 24,1 gr. Ktera vyjde nejlp, tak tu budu strilet. Jinak ta navazka 24,0 gr N-140 se zda byt univerzalni pro mou pusku a strely 77 gr, protoze uplne stejne chodi jak se strelou Lapua, tak Nosler, tak Sierra. Na fotce se strelou Nosler je 10 ran.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#134 » pon 22. dub 2019, 00:03

Hezký, ale asi je taky třeba srovnávat srovnatelné. On rozdíl mezi nábojem přebitým za 5 ,- Kč, nebo za 20,- (+) už sakra musí být znát.

Zarozak: Už asi po 6., vypráskej ty GGG a vyzkoušej Frontiery.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#135 » pon 22. dub 2019, 01:36

Pokud chce honit minimalni rozptyly, tak to bez pouziti kvalitnich komponentu nedokaze.
A mezi nami kdyby ten muj prebity naboj vysel na 20+,- Kc, tak vubec neprebijim a kupuji tovarni S&B Match 69 gr HPBT, ktere mam vyzkousene a chodi excelentne. Lip, jak ten Nosler 77 gr, co je na posledni fotce. Vyslo by me to mnohem levneji.
Vlezu se do 16 Kc.
Prach - 5,- Kc
Strela - 8-10,- Kc
Zapalka - 0,65,- Kc
Nabojnici nepocitam, poctem prebiti se jeji cena nuluje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů