Zbraně kategorie "A" na výjimku

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#1 » pát 2. zář 2011, 07:58

Když už jsme to tedy nakousli, ... kamarád si tady chtěl založit sbírku druhoválečných zbraní, včetně tedy automatů, tak si podal 7 vyjímek ( žádostí ) a dopadl tak, že mu nic nepovolili. Tak se odvolal, a z kraje mu přišlo odůvodnění, s odkazama na Bratislavu. No, nemáme to jednoduché, asi jsme se měli dát na lepení modýlků ( v podobě zbraní ) , tam bychom asi nic nepotřebovali od " OUŘEDNÍHO ŠIMLA "

Odděleno P.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » pát 2. zář 2011, 12:40

Nevím jak jinde ale u nás dostane vyjímku pouze prokazatelně dlouholetý sběratel a člen KVH. Pokud se ze dne na den rozhodneš stát sběratelem tak máš smůlu.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#3 » pát 2. zář 2011, 18:48

Rozumím tomu, že "ze dne na den" je to podezřelé, ale jak se stát sběratelem, když nemám povolení, mám jako sbírat znehodnocené zbraně, nebo jen ty bez tor. značek.
To je stejné jako když mladý člověk hledá práci a všude mu říkají, vzdělání máte, ale praxi ne...
Jen takové povzdechnutí...

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#4 » pát 2. zář 2011, 18:51

Co pistole a pušky? Na ty výjimku nepotřebuješ a válečných krasavců do sbírky seženeš hodně. A jako třešničku na dortu časem něco na výjimku.

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#5 » pát 2. zář 2011, 20:27

Dlouhodobě se zaobírá válkou 1860, totiž tady na trutnovsku byly těžké boje, a je vpodstatě jeden ze zakladatelů KVH a vlastní dost historických zbraní, jak nepodléhajících a tak i podléhajících zbrojnímu zákonu. Dlouhodobě se také zaobírá 2 světovou válkou, takže co se vejde do zákona pod zbraně kat. B, C má taky, ale jen si to chtěl doplnit o ty zbraně A. Bohužel mu to nepovolili.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » pát 2. zář 2011, 21:04

dejment píše: kamarád si tady chtěl založit sbírku...

Zřejmě jsem to z psaného nepochopil. D zbraní můžeš mít kolik chceš a jak dlouho chceš, to není průkazné. O skutečných sběratelích mají policajti přehled neb to jsou stálí zákazníci jejich oddělení. Nemusí podávat 7 žádostí, jestli dostanou vyjímku nebo né zjistí lehce, stačí se jen zeptat.



h.ww
Příspěvky: 42

Příspěvek#7 » pát 5. dub 2019, 20:28

Dobrý den,mám drobný dotaz, mám možnost získat výjimku na zbraň kat. A. Mohl by mi někdo ze stávajících držitelů výjimky sdělit praktickou stránku věci? Zákon samozřejmě znám, spíš mě zajímá jestli policie chce něco dokládat po získání výjimky, jak probíhají kontroly, v čem to skladujete, jestli s tím není spojen nějaký nadměrně neúměrný "opruz"...atd. ??? Potřebuji nějaké info, jestli do toho mám jít...děkuji, klidně do SZ (zajímají mě spíše zkušenosti soukromých osob, jsem držitel ZP, nikoliv podnikatel se ZL)



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#8 » sob 6. dub 2019, 07:03

Mit to zabezpecene, tak jak se ma a pcr muze kontrovat a kontroluje



h.ww
Příspěvky: 42

Příspěvek#9 » stř 10. dub 2019, 20:45

Opravdu tu není někdo trochu sdílný s "A" ??

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#10 » stř 17. dub 2019, 06:06

Mám zbrojní licenci a chodí mi každé 2 roky na kontrolu. Předpokládám, že to bude totéž, jen nebudou řešit záznamní knihy apod... Takže přijdou, ukáží pověření, zkontrolují uložení, přitom bedlivým okem sledují okolí, jestli neuvidí nějaký další problém a odejdou.



h.ww
Příspěvky: 42

Příspěvek#11 » stř 17. dub 2019, 19:37

Díky a mimo tuto kontrolu nic policie neřeší?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#12 » stř 17. dub 2019, 19:46

nemáš zač.......



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#13 » stř 17. dub 2019, 20:31

Ta vyjímka je myslím od oddělení a hlavně o tobě a tvé minulosti. Co se týče posouzení žádosti je důležité uvést hlavně důvod proč chceš zbraň kategorie A ,já mám třeba vyjímku na M70B1 a na STG 44 ale třeba na krinkova tedy na AKS74U jsem ji už nedostal takže je to i myslím na nebezpečnosti zbraně a hlavně na udání důvodu proč. Jinak kontroly chodí a to různě a hlavně jak už psal CMK zda je vše jak má být. Další věc je že já už mám ZP 1992 což je taky rozdíl, že jsem se za tu dobu nedopustil přestupku a podobně. A pokud máš ZP čerstvě pochybuji o vydání vyjimky na A tedy pokud neuvedeš dobrý důvod proč.

Ještě ti doporučím koupit opravdu trezor z certifikátem, ne ty plechové skřínky co mají také certifikát :)



h.ww
Příspěvky: 42

Příspěvek#14 » čtv 30. dub 2020, 15:51

Tak výjimky na mnou žádaná áčka mi dnes policie schválila. Děkuji všem za rady a pomoc

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#15 » čtv 30. dub 2020, 20:36

To jim to trvalo tak dlouho nebo jsi to podával až dýl od prvního příspěvku?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů