Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#136 » pon 22. dub 2019, 03:35

Tomas, s lovexom a Frontiermi som na 1 MOA. Za 4,8 Kc (19 centov) za CELY naboj.

Nijak sa s tym neseriem, proste cez Dillon naformatujem nabojnice na spravny headspace, skratim cez CTS trimmer vo vrtacke a prebijam. Za hodinu spokojne 400 ks.

Ziadne triedenie nabojnic, prevazovanie a ine vtakoviny. Proste chcem lacne kvalitne strelivo do AR-15 na IPSC a nejaku tu taktiku.

Keby som robil nieco do opakovacky na long range tak beriem, ale tam by som predne riesil iny kaliber.

Pri 16 Kc za cely .223 a zabity cas sranim sa sa na prebijanie vacsina ludi vykasle.

Nemyslim, ze 1 MOA s Ar-15 za tu cenu a minimum casu je zly vysledok.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#137 » pon 22. dub 2019, 08:23

Jeden MOA na 100m by byl výsledek se kterým bych byl spokojený,to je fakt.Zatím jsem se přiblížil k cca 1,5-1,75 MOA,ještě to s nima (GGG)zkusím,nechce se mi to vypráskat jenom tak do valu,bo škoda každé střely co neprošpikuje desítku :lol: U těch frontieru mě odrazuje v podstatě jen to,že to nejde kupovat v menších množstvích a taky to,že se to účinkem hodí jen na papír.Což u mě znamená,že zase budu muset selektit přebité střelivo.Chtěl bych se dostat do levelu,kdy budu přebíjet jedno spolehlivé,přesné a výkonné střelivo pro všechny možné účely a použití-samozřejmě v rámci možností gramáže dané střely



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#138 » pon 22. dub 2019, 09:01

A co s tym chces strielat? Frontier ide pekne na kovy a spolahlivo povaluje popre na 300 m. Do tela by si s tym nechcel takisto dostat, tomu ver.

Tak co viac chces?

„Chtěl bych se dostat do levelu,kdy budu přebíjet jedno spolehlivé,přesné a výkonné střelivo pro všechny možné účely a použití“

To je oxymoron. Teda neviem, co si mam predstavit pod pojmom „pro všechny možné účely a použití“. Si snad clen specialnych sil? Alebo chces s AR-15 lovit divoku zver vratane slonov?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#139 » pon 22. dub 2019, 09:11

tomas fuk píše:Vlezu se do 16 Kc.
Prach - 5,- Kc
Strela - 8-10,- Kc
Zapalka - 0,65,- Kc
Nabojnici nepocitam, poctem prebiti se jeji cena nuluje.


No to bys možná měl. Nábojnice není doživotní, zvlášť u .223 v samonabíječce s běžnou produkční komorou. Záleží jak moc se jim "nakládá" tlakem, ale hraniční životnost je cca 10 výstřelů, většinou jen 4,5,6 u tlaků blížících se maximu, než začnou vypadávat zápalky z lůžka, podélně praskat krčky, nebo obzvlášť chuťovka kdy se hlava nábojnice trhne od těla a krček s přechodovým kuželem zůstane v NK.
Spočítat pak, kolik stojí výstřel z Lapuy za 20,- asi není problém.

Řekl bych že Zarozakovi jde o to udělat slušně přebitý náboj z hilzen kterých koupil "kýbl od správce střelnice a 0,50 hal/ks". Což není nemožné.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#140 » pon 22. dub 2019, 09:29

Machead: A to je ono. Pokud chce nekdo AR na IPSC, tak bude delat naboje stejne jako ty. Na viceoperaku a pouzije ty nejlevnejsi komponenty, co se daji sehnat.
Pokud si nekdo stavi AR jako DMR, tak musi pouzit kvalitni komponenty, protoze potrebuje precizi. A tu precizi potrebuje i na vetsi vzdalenosti, nez je 100 metru.
Tvoje sestava treba chodi 1 moa na 100 metru, ale neverim tomu, ze olovena a jen galvanicky pomedena strela bude chodit 1 moa na 200, 300 metru. Kdyby to tak bylo, tak by ostatni vyrobci strel sly stejnou cestou a sekali to jak Bata cvicky.
Navic ja jsem napsal, ze se vlezu do 16,- Kc a to beru jako maximum. Je potreba umet nakupovat. Strely kupuju jen v Nemecku, nebo Lucembursku.
Nosler .224 Custom Competetion 69 gr HPBT za 5,20,- Kc/kus.
Hornady .224 75 gr ELD Match za 6,85,-Kc/kus.
Hornady .224 75 gr BTHP za 6,35,- Kc/kus.
Hornady .224 68 gr BTHP za 4,70,- Kc/kus.
Hornady .224 62 gr FMJ za 2,65,- Kc/kus.
Speer .224 52 gr HPBT za 3,60,-/kus.
Prvy Partizan .224 55 gr FMJ-BT za 2,65,- Kc/kus.
Prvy Partizan .224 62 gr FMJ-BT za 2,80,- Kc/kus.
Prvni 4 strely beru jako kvalitni komponenty pro AR DMR. Ostatni beru jako kropici strely na IPSC a cenou jsou na tom cca jako ten Frontier.
A taky cihat na bazarech. Ted jsem koupil strely Lapua Scenar 77 gr 500 kousku za 6,50,- Kc/kus.
Takze s kvalitnimi komponenty momentalne nejdrazsi naboj postavim za 12,50,- Kc/kus. Nejlevnejsi za 10,35,- Kc/kus.
Zarozakovi jsem odpovidal podle toho, jak popsal postup prebijeni jeho naboju a odpovedel mu, ze pokud chce precizi, tak musi zmenit prach a komponenty. Ne, ze bych porovnaval dve neporovnatelne sestavy naboju. Navic sam chtel videt nastrelky z testovani s kvalitni strelou a prachem. A nepomuze zmenit jen strelu. Pokud s Lovexem kolisaji rychlosti +- 40 m/s, tak uz to bude na terci videt. Vyborny a cenove jeste dobry prach je Ramshot TAC.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#141 » pon 22. dub 2019, 09:40

Petzold: Lapky pouzivam ted kratce. Chtel jsem porovnat, jestli zakoupenim a pouzitim drahe nabojnice nastane nejaka vyrazna zmena. Nenastala. Treba ta nastrelka s Noslerem 77 gr je strilena z nabojnic GGG, kterych mam cca 1000 kusu. Takze nabojnici do prebijeni pocitat nebudu, protoze 1 nabojnice GGG je za 1,- Kc a dalsim prebitim jsem na nule. Ty Lapky mam prebite uz 5x nepozoruju zadne uvolnovani zapalkovych luzek. Zapalky jdou do nabojnic lisovat hodne z tuha a to zapalkuju v lise. Praskani krcku taky nepozoruju.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#142 » pon 22. dub 2019, 09:53

Přiznám se, že mně by to přišla škoda cpát Lapuy do samonabíječky. To formátuješ FL nebo FL SB matricema ?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#143 » pon 22. dub 2019, 10:01

Pouzivam matrici Forster. Ta udela komplet celoformat tela i krcku a nasledne pomoci expanderu na jehle krcek roztahne na diametr, ale z hlavy uz nevim na kolik presne. Kazdopadne to do samonabijecky staci. Neni potreba Small Base matrice. Jeste nikdy se mi nestalo, ze by nabojnice sla ztuha ho komory, nebo by se nedovrel zaver kvuli spatne zformatovane nabojnici.
Taky jsem se skrabal za uchem, jestli koupit Lapky za 17,- Kc/kus. Po odstrileni jedne sady GGG, kterou jsem prebil 12x a kontrole stavu nabojnic jsem tak nejak usoudil, ze to zkusim. Musim zaklepat, ze zatim mi zadna nabojnice nepraskla a ani se mi neuvolnilo zapalkove luzko. A fakt nektere sady uz maji za sebou i 15x prebiti.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#144 » pon 22. dub 2019, 11:36

Jde mi o to,že když jsem už tolik zainvestoval do přebíjení(mám nové),tak už vůbec nepočítám s tím,že bych ještě někdy koupil furt relativně drahé tovární střelivo. Chci už vyžít jen s přebíjenkama. Chtěl bych postavit náboj,který bude vhodný nejen na mířenku,ale i třeba v nějaké krizové situaci(která doufám nenastane) na home defence,krizový nutný lov atd. Prostě si nedovedu představit,že bych se v nějaké situaci přehraboval nábojema a hledal ten správný,který se mě zrovna teď hodí-já nebo jakýkoliv člen rodiny,když to bude nutné. Prostě vychytat něco,jako univerzální náboj,který odvede jakoukoliv práci v rámci svých možností,stoupání a délce hlavně.Který budu brát a používat jak na střelnici,tak mět v železných zásobách pro strýčka příhodu. Něco jako klasický M193 nebo SS 109(bez jádra samozřejmě)
U toho frontieru si myslím,že nebude mít takovou penetraci ani fragmentaci na vzdálenosti okolo 300m jako klasický 55-grs FMJ,proto jsem psal o tom papíru,možná se mýlím,nevím



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#145 » pon 22. dub 2019, 11:50

Tak to potom chod cestou Tomasa. Ale necakaj, ze to bude lacne.

Ja prebijam .223 preto, aby som mal co najlacnejsie, obstojne strelivo. Nerobim bench rest a keby som ho robil, vyberiem si na to inu pusku ako AR-15, iny kaliber a definitivne ine nastroje a komponenty (riadny jednooperak alebo Redding T7, strely Sierra, Hornady, Nosler a prach urcite nie Lovex).

Lenze ty chces vsetko naraz a idealne za 5 Kc. Tak to ale zial nie je a nikdy nebude. Bud si postavis lacny obstojny naboj na buchanie a pripadne aj teoreticku home defense alebo si postavis kvalitny naboj na lov a mierenku. Ale nie pre AR-15. Prosim, budme realisti a nie wannabe survival postaapo teoretici co snivaju ako budu na tisice kosit zombie a potom si pojdu nieco ulovit.

K tym Frontierom – 2000 ks nepokladam za nakup vo velkom. Keby to boli drahe strely na mierenku v pocte 50 ks za rok tak ano, ale to nie su.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#146 » pon 22. dub 2019, 12:05

Jo, jak pise Machead. Dle Tvych pozadavku budes muset nekde ustoupit. A pokud vazne chces neco, co Ti bude krasne chodit na 300 metru a zaroven treba na obranu, tak budes muset ustoupit ve vyrobni cene naboju. Proste si udelas zasobu, kdy do kazde sumky takticke vesty das plny zasobnik kvalitnich naboju a vestu povesis do trezoru. Pak si budes delat ty same naboje pro sport. Jeden naboj, jedno nastreneni optiky, jedna balisticka tabulka. Ale nebude to za 5,- Kc/kus. Porad to bude vychazet levneji, nez tovarni Match naboje, ktere stoji cca 25,- Kc/kus. Pocitej, ze uspora bude 50-30 % zalezi za kolik se Ti podari koupit strely. A nakupovat po 100 kusech se v zahranici nevyplati. Minimalne musis koupit 1000 kusu. Stejne to behem roku vystrilis, ani nebudes vedet jak.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#147 » ned 28. dub 2019, 12:09

Tak jsem tu zas,tentokrát navážky od 22,5 do 24 Grs D073.4. Do 23,5Grs byl OAL 57mm a u 24Grs jsem zkusil OAL 26,8mm,což se mi zdá se trochu znepřesnilo oproti minulým 57mm.
Je to ale nutné brát s rezervou,protože to bylo stříleno za okolních podmínek víc než mizerných a tentokrát pouze z pytle ne ze stolice,takže ještě + moje střelecká chyba a absolutně žádný klid na odstřílení :x Musel jsem to ještě k tomu vymydlit prakticky bez chlazení nebo jen s velmi krátkýma pauzama,proto je tam asi ten posun dolů u stejných navážek. Je to takto o hovně,ale i z té bídy mi asi nejlíp vychází zase ta nejnižší navážka 22,5Grs,OAL 57mm bez škrcení,střely všechno GGG 55grs. Vyhazování v pohodě,zápalky taktéž,ve fci žádný problém. Nábojnice opět převážený výběr,zkrácený na 44,40mm,prach odvážený ručně, koule nevážím. Vzdálenost 100m.
Co nejsou moje díry,to jsem zaškrtal

Příště tedy zkusím kropičky s 22,5grs bez škrcení,alespoň v 50 kusech.Akorát si myslím,že to bude výkonově zase nedostačující na 300m :cry:

ObrázekObrázekObrázek



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#148 » ned 28. dub 2019, 17:24

Druha fotka, hned 3 skupina zvrchu je to najlepsie. 23,5 gr. a GGG. No neviem co viac by si este z toho chcel. Je to lacna kropiaca strela a henten vysledok je uplne vyborny.

Neviem co a ako casto chces na 300 m strielat. Znova, ZABUDNI na postapo fantazmagorie a vrat sa spat do reality. Na 300 m v nasich podmienkach budes strielat malokedy, az sa raz za cas vyberies na velku vzdialenost lovit 10tky na terci (lebo NIC INE robit nebudes, dufajme NIKDY) tak si na to urob patricny naboj s patricnou strelou. Znova, zabudni na fantazmagorie, lebo ak uvazujes takymto sposobom „osameleho bojovnika“ proti skupine najazdnikov, patris do ustavu… Seriozne.

Lovit s AR-15 u nas tiez nebudes a tiez nie na 300 m. Nemam ale pocit, ze si polovnik, skor ze snivas o postapo love v ramci boja o prezitie. Opat, navrat do reality by neuskodil.

Realita s 55 gr. strelou a 16" hlavnou je 200 m maximum ucinok. To je skratka balisticky fakt. Ano, ani na tych 300 m by som to schytat nechcel, ale max. ucinok je na 200 m. Bodka.

Grupu mas dobru, rychlost bude tiez fajn – bez hradiel sa ale nikam pri prebijani nepohnes. Opakujem, bez hradiel to NEMA ZMYSEL. Kup si hradla a pouzivaj ich. Nepredstavuje to zas taku investiciu aby z toho jeden vykrvacal. 3000 – 4000 Kc nie je nic, specialne s ohladom na to, kolko minies streliva v priebehu 3 mesiacov.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#149 » ned 28. dub 2019, 18:01

Jo,těch 23,5grs no crimp jsem si udělal teď 50ks a o víkendu to ověřím,jestli to nebyla spíš haluz.Ta grupa ale nicméně není pořád MOA,je to víc. Na MOA jsem se s AR zatím nedostal,ať se snažím sebevíc. Myslím v kontextu,jak na různých forech všichni píšou,že to s GGG 55 grs není problém za každé situace 8-)
Zatím mě to utvrzuje spíš v tom,že je buďto flinta nahovno nebo je to holý blábol. Protože MOA,když se zadaří i opakovaně se saigou dám



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#150 » ned 28. dub 2019, 19:39

Mas tam cca 1,25 MOA, to je uplne v pohode. Na subMOA si kup inu strelu, prach a pusku…

GGG su vojenske strely kde podla armadnej prirucky USA je 4 MOA pre AR-15 plne v norme.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů