Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#301 » stř 1. kvě 2019, 09:47

Nie som si istý, či tu zaznela ešte jedna *potenciálna výhoda revolverov. Greenhorn to naznačil ako možnosť použiť rôzne náboje bez vplyvu na funkčnosť zbrane, trošku to rozvediem. *Píšem potenciálna pretože niekto by to považoval za zbytočné vzdanie sa 1 náboju v zbrani s už aj tak malou kapacitou alebo proste blbosť, ja si myslím že je to dobrý nápad a jediný dôvod prečo zvažujem malý revolver na nosenie. Hovorím o možnosti nabiť prvú slepým nábojom, ktorý je možné použiť ako varovný výstrel bez rizika odrazu. Pištol to samozrejme nenatiahne a vyžaduje to potom extra manipuláciu so záverom, na čo nemusí byť čas. Revolver stačí dvakrát stlačiť. Nechcem rozpútať diskusiu či varovný áno alebo nie, to je každého vec, ale revolver má túto výhodu oproti pištoli a žalobca bude mať ťažšiu prácu vykresliť vás ako šialenca s chuťou zabíjať keď máte prvý slepý... Tiež je možnosť na prvú nabiť gumový projektil, toto už nepokladám za dobrý nápad ale je to možnosť.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#302 » stř 1. kvě 2019, 09:51

ARC - první náboj slepý ????? to je největší chyba co můžeš udělat to mi věř ....... ( navíc dokaž že byl první :lol: :lol: :lol: ) V nouzi se ti ten první slepý může pěkně vymstít ..........................................

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#303 » stř 1. kvě 2019, 10:34

První slepý je teorie do filmu, v praxi na to zapomeneš a špatně to dopadne.
Buď zapomeneš nabít slepý, nebo že máš první slepý. Při varovném výstřelu nemusíš mířit na pachatele, nechceš-li, ale teoretizovat při sebeobraně se slepýma je podle mě v ostré zbraní velmi nebezpečné.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#304 » stř 1. kvě 2019, 11:29

Uz se tu zacina teoretizovat v urovni komedie a pohadek :D

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#305 » stř 1. kvě 2019, 11:59

Ešte som to v tom príspevku vysvetlil drobným, presne takúto odozvu som čakal :D

Arc píše: *Píšem potenciálna pretože niekto by to považoval za zbytočné vzdanie sa 1 náboju v zbrani s už aj tak malou kapacitou alebo proste blbosť, ja si myslím že je to dobrý nápad a jediný dôvod prečo zvažujem malý revolver na nosenie.


Osobne si myslím, že varovný je blbosť, pretože riziko odrazu je vyššie ako maličká šanca na upokojenie situácie spôsobené hlukom výstrelu keď už pohľad na zbraň nezaberie. Revolver umožňuje toto riziko za cenu 1/6 kapacity eliminovať. Podľa mňa to z varovného robí opäť reálnu možnosť. Revolver na rozdiel od pištole stačí stlačiť 2x ak je prvý slepý a nie je nutné meniť úchop, pištol by bolo nutné znovu natiahnuť a to podľa mňa neprichádza do úvahy. Samozrejme, bolo by s takouto konfiguráciou nutné trénovať a aj so slepým v komore mieriť pri varovnom bezpečne. Ak by sa varovný nevyužil, double tap na cieľ slepým aj ostrým zaberie zlomok sekundy - príliš veľký zlomok alebo nie, to každý musí za seba posúdiť sám.

Ja ľuďom neradím to takto robiť, len hovorím že s revolverom JE to možné a pre niekoho to môže byť výhoda ktorú si neuvedomil. Pre väčšinu ľudí to bude, ako som už spomínal, určite blbosť. Ak je ale niekto hard-core zástanca varovného, toto preňho môže byť riešenie.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#306 » stř 1. kvě 2019, 12:14

ARC
V případě sebeobrany je varovný výstřel ztráta času. Když nezabere "pohled na zbraň", nezbývá, než ji použít a slepou ránou nikoho nezastavíš



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#307 » stř 1. kvě 2019, 22:58

kosatka44: Pokud někdo nechce nosit s nábojem v komoře, pak je revolver určitě rozumnější než jakákoliv pistole. (Byť SA/DA nebo DAO pistole s kladivem je vpodstatě to samé jako revolver) Jen bych se osobně u té .44 bál dvou věcí a) že mi to urve ruce :D b) jestli má 9 Para pověst prostřelující zbraně, tak co pak taková .44...
To jestli stačí 6 nábojů - na většinu obraných situací bych řekl, že ano. Nicméně v US už se stalo, že jim nestačilo 10 na které měli limitováno. Ale u nás to už by musel být oprvdu SHTF moment typu teroristického útoku kde by byl člověk rád za zásobníky.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#308 » stř 1. kvě 2019, 23:15

Nikdo kdo byl v nejakej prestrelce nebo musel pouzit zbran nechtel mit min naboju v tu chvili u sebe ;) .44 na SD je blbost na entou...



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#309 » čtv 2. kvě 2019, 00:01

Omluva, že se vám pánové pletu do vaší "plodné" diskuse .. :)

Jen dotaz:
Je zde (myšleno v tomto geografickém prostoru, tedy ČR a blízkém okolí) za posledních 30 let zaznamenám alespoň jediný případ kdy "obránci" nestačilo 5-6 ran a jen proto bídně/zbytečně zhynul ? .. :twisted:

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#310 » čtv 2. kvě 2019, 00:19

Vsechno je vzdycky jednou poprvy... a jeste jedno moudro a dulezity ;) radsi mit a nepotrebovat nez potrebovat a nemit...

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#311 » čtv 2. kvě 2019, 13:28

Zrovna nedavno v Californii (max 10 naboju) resil soud 3 pripady zalob od pozustalych zen, kterym 10 naboju nestacilo. Bylo to prepadeni v dome a varovne vystrely utocniky nezastrasily. Preber si to jak chces :)

https://www.youtube.com/watch?v=yb_An3DhImQ

https://www.cnsnews.com/news/article/mi ... -magazines



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#312 » čtv 2. kvě 2019, 13:47

Hele, bavíme (bavíte) se o zbrani na obranu v případě 'domovní invaze' nebo přepadení v terénu?



skagerak
Příspěvky: 1003

Příspěvek#313 » čtv 2. kvě 2019, 14:26

Take jsou lide, kteri nosi jako prvni (v revolveru) brokovy naboj.... no takovy,polovarovny :lol:



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#314 » čtv 2. kvě 2019, 14:54

Viděl jsem co ten brokový z 38SPC udělá na 5m, ať mi nikdo netvrdí, že je varovný nebo nedej bože humánní... S tím nejde netrefit oko, pokud míříte jinam než na nohy... Vytahovat bych to fakt nechtěl...



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#315 » čtv 2. kvě 2019, 16:44

Int1m1thy - za své služby jsem byl v přestřelce a i za služby v ............... jsem to zažil, věř mi, nikdy jsem nepotřeboval krabici nábojů a i jako instruktor mám svou praxi - v armádě se ti vyplatí záložní pistole s cca 2 náhradními zásobníky ale jako občanovy pro sebeobranu ti vystačí bohatě revolver s 6 náboji a z 99% jsem si jist že i v případě odvrácení útoku či obrany ti jich ještě dost zbude. Popřípadě ti dám kontakt klidně na kolegu pana Černého který je hlavní instruktor Tactical Rescue Academy a vysvětlí ti situaci. Já osobně slouzil jako instruktor v misi v letech 1990-1991 v Bagdádu a Barse kde se pak cvičily iráčtí policisté ........
A ráže 44 magnum ať již je to ráže hodně silná je plně dostačující k zastavení či odvrácení útoku a jeden jediný náboj 44 mag ti nahradí tebou třeba vystřelených 5 nábojů 9 luger.
Vše je ovšem dáno situací a bavíme se o zbrani na obranu v naší zemi ne třeba ve městě u USA kde to bují ozbrojenými gangy viz třeba Oakland nebo Detroit atd.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů