Novela evropske smernice o zbranich 2019



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#586 » stř 1. kvě 2019, 14:47

Takové sci-fi, že by stát hradil výcvik civilních střelců je nereálné, stačilo mi slyšet, jak se třeba ministerstvo stavělo k podpoře KVAS, ano, sice to veřejně MO podporuje jako záslužnou činnost, ale tím podpora končí, nějaký materiální nebo finanční příspěvěk na organizaci KVAS ani náhodou. Další možnost podpory by mohlo být využití vojenských střelnic pro civily, dřív se dělali různé závody a podobně (třeba odstřelovačky na Doupově), ale potom někdo na MO objevil, že civilní střelci a jejich zbraně na vojenskou střelnici nesmí a začalo se zakazovat pořádat takové akce. Není třeba možnost, že nějaký ten připravovaný doprovodný zákon plánuje tuhle situaci zlepšit? Protože možnost využívat vojenské střelnice a prostory pro výcvik by docela pomohlo, než používat jen omezené civilní střelnice.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#587 » stř 1. kvě 2019, 14:57

no teoreticky tahle situace co popisujes nemusi odpovidat tomu co se momentalne deje

USA jmenem NATO docela dost tlaci na zvysovani nakladu na obranu a mezi onemy naklady by se finance na vycvik celkem snadno stratily a obecne se ted na bezpecnostni situaci zacina oracet vic pozornosti nez v minulosti.

Pokud by skutecne bylo drzeni zbrani zaneseno do ustavy tak k statem organizovanemu dodatecnemu vycviku neni zas tak daleko. Na druhou stranu spousta civilnich strelcu ma uz ted pravdepodobne lepsi streleckou prupravu nez spousta nasich profesionalu ...



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#588 » stř 1. kvě 2019, 14:59

HonzaLBC - všechno de ale opět je vše o penězích a předpisech, někdo se o to bude muset starat, někdo to bude muset hlídat a někdo to bude muset zaplatit aby to vyhovovalo předpisům.

Pokud takovou osobu najdeš a i takového investora není problém - na Litoměřicku vznikla z vojenské střelnice , střelnice i pro civilní střelce a je tuším na 300 metrů ...

Jde o to chtít a jít do toho, myslím že pokud by někdo vytvořil střelecký spolek ( založil ) a skupinu dala dohromady finance, není problém ani střelnice na Doupově.

Vše je o penězích - ...



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#589 » stř 1. kvě 2019, 15:11

Jestli v tom zatím nebude nějaký legislativní problém, třeba by MO finačně podpořilo výcvik civilistů (v rámci toho zvyšování výdajů na obranu), ale je zatím omezené tím, že legislativně by se takový výdaj v současnosti počítal do nějaké jiné skupiny výdajů MO (třeba "propagace", nevím) a tím by byl zdroj financí na podporu dost omezený.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#590 » stř 1. kvě 2019, 15:20

kosatka444: To je právě to co jsem myslel, proč muset dávat dohromady spolek a finance, abych si mohl pořídit něco jako tu střelnici na Doupově, abych tam mohl cvičit civily na obranu státu, když by stát v rámci podpory mohl tu střelnici poskytnout k využití, když už jí má ... Samozřejmě ne nonstop, ale nějak to skloubit s výcvikem armády a v nevyužívaném čase jí poskytnout civilům.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#591 » stř 1. kvě 2019, 15:29

No proto že kdo zná ví že Armáda by tě stejně cvičila tak dvakrát do roka a ještě by tě cvičil nějaký důstojník co zná praxi akorát z předpisu, navíc by sis vystřelil tak 10x aby se šetřilo na munici - z vlastní zkušenosti vím že 50% civilních střelců má 1000 X vetší střelecký výcvik než samotní záložáci a polovina armády nehledě na to vím co za záložáky slouží sic nechci házet všechny do jednoho pytle.



expres
Příspěvky: 613

Příspěvek#592 » stř 1. kvě 2019, 16:21

Asghad: myslim ze si to prehnal s tim ze nechceme branit vlast. Trochu bych se podival proc.
Jednu dobu je legalni drzitel nejvetsi zlo a v druhe dobe uz se muze hodit jako zaloha.
O tom ze nekdo planuje vyuzit soukromej majetek k obrane statu. Na jednu stranu beru. Na druhou stranu jednim dechem dodam.A proc jako?
Vzdyt statu nestoji ani za to otevrit par vojenskych strelnic ktery vyjdou na pakatel. O nabojich nemluve,ty si klidne zaplatim.
(Je to duvod proc neporizuji dlouhou na dalku a pritom si myslim ze u zavodu civilu by se naslo dost dobrych strelcu. Dle me mnohem vetsi pridana hodnota nez normalni pesak). Ale jezdit pres pul cr si vystrelit nehodlam..Statu se ztraci miliardy a tady se resi drobky, to je ostuda...
Odvody jako takove jsou jen sen. Sklady jsou prazdne.Neni vybaveni ani technika ani zazemi. Bojova mechanizovana schopnost Ruska je kolem 1000km za 24h. I kdyz to bude polovina, prevalcuji CR za jeden den. Co kdo chce cvicit/branit za 24h? BVP vs Tanky - ta zahranicni zeme je mela se zaskolenim,opravarenskyma dilnama na uzemi a vycvik. Je to zastaralejsi technika, ale tank fabkou nezastavite... Rozdil o proti prvni Republice kde slo x% hdp na obranu a spickovou techniku.Do pole 1200000 muzu a za takovou vlast bych se postavil taky na hranice. Ne ze tady se svou soukromou flintou pujdu valcit proti tankum..Vzdyt i ty SA58 rozdala armada do sveta a ani tu ostrilenou mrchu bych nedostal neb sklady zeji prazdnotou. Jak ve Stalingradu, "ten co ma naboje jde za tim co ma pusku..." Tohle uz neni ani obrana vlasti, ale masakr ktery nekdo zapricinil a misto aby se to resilo dopredu tak jako normalne je to vsem putna nahore.Hlavne ze to jinde sype. Teda do doby nez to budou muset "nejak" resit.
Proc to aspon neni jako zminovane Finsko. Proc tady musime poradat spolky,petice a tlacit kocarek za ty, jenz to maji udelat automaticky. Pak nalada branit kupodivu nesklidi ovace..



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#593 » stř 1. kvě 2019, 16:44

protoze v Eu jsme momentalne cerna ovce, je sice fajn si postezovat ze veci nejsou tak jak by mely byt, ale cechackovskym nadavanim a nicnedelanim a branenim se jakekoliv zodpovednosti tohle opravdu nezmenime ...

momentalne jsme v dobe kdy je stat naklonen tomu zapojit streleckou verejnost do obrany oficialne coz by mohlo ale nemuselo vest k prave tomu co tady padlo - statem dotovany vycvik, zpristupneni armadnich strelnic apod a misto toho aby se strelci zapojili do konstruktivniho dialogu a pokusili se vyjednat reciprocni vyhody od statu za dobrovolne zapojeni strelcu tak tu opet jako vzdy padaji nazory typu "tohle ma zajistit stat, me to nezajima" a pak se vsichni divi ze na to onen stat kasle, jelikoz ten stat to jsou opet cechackovsti pepicci tentokrat v obleku kteri to same reknou naopak"proc bysme se meli snazit vzdyt to zajistujeme mi" a ve vysledku se na nas strelce vykaslou uplne, seberou nam papiry i zbrane a budou mit klid ...


momentlane jsme to MI strelci co se snazi presvedcit stat ze jim stojime za ty neprijemnosti ktere maji s EU ohlende NASICH zbrani, pricemz by bylo tak snadne pro statni urady proste se na nas vykaslat a proste se podridit diktatu EU ...

Stat se za nas prozatim bije jak to jen jde a jestli za to pozaduje oficialni zaneseni toho co uz je i v tuto chvili nasi povinnosti tak nechapu jak s tim muze nekdo mit problem. Remcanim a protestovanim si momentalne panove kalite do vlastniho hnizda, protoze jestli TOHLE bude odpoved strelcu na tenhle navrh tak jejich odpoved muze vcelku klidne byt "tak si nase**e" a vykaslou se na nas ...


Jinak opravdu nepredpokladam ze bysme sami sli proti ruske invazi ... jednak jsme v NATO stejne jako nasi vychodni, severni i jizni sousedi druhak je riziko ze by rusko slo do otevreneho konfliktu s Evropou miziva. Hrozba pro bezpecnost statu v budoucnu pujde ze zapadu a jihu, ne z vychodu a rozhodne se nebude jednat o rusky tankovy zvaz ...



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#594 » stř 1. kvě 2019, 16:48

No uz to je uplne OT ale novy nepritel myslim neprijde ze zahranici, tanky a letadla bych az tak neresil a soukrome pusky mohou IMHO hrat velkou roli...



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#595 » stř 1. kvě 2019, 16:54

ASGHAD - napsal si : Jinak opravdu nepredpokladam ze bysme sami sli proti ruske invazi ... Invazi ???? Jedinou invazi vidím ze strany USA která má 1217 základen po celém světě a Rusko jen 9 - jinak neviděl jsem ještě že by USA nějakou válku vyhrálo, vždy odešly nebo něco ale nikdy ne jako vítězové ...... Pokud se pletu opravte mne .
Co vím od známých z Ukrajiny tak většina se kloní k Rusku než k Ukrajinské vládě ...........



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#596 » stř 1. kvě 2019, 17:01

och ano americke zakladny ... napriklad v Japonsku nebo Jizni Korei ... ktrere tak straslive trpi "Americkou okupaci" ...


jinak receno slepy antiamerikanismus a vlezdoprdelkovstvi smerem rusko stale nazivu jak tak koukam ...


Radsi budu 100x "okupovany" USA nez jednou opet dostat "bratrskou pomoc" od Rusa ... nastesti jsme v NATO a rus si dava docela solidne pozor na to aby se do aliance moc nenavazel protoze konflikt NATO vs Rusko by byl hotovy za par hodin a odnesli by to naprosto vsichni ...



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#597 » stř 1. kvě 2019, 17:10

To ani ne, jsem ročník 1947 zažil jsem si to, nejsem s Ruskem přesto že jsem tam dělal 5 let vojenskou školu. Tam mi zůstala spousta přátel z celého bývaleho SSSR ale k věci i USA ví a sám ministr obrany Mattis ví a prohlásil že na Rusko nemají a proto budují plán zvaný 30-30-30-30

Nejsem pro Ruský ale vadí mi propaganda a roztahovačnost USA a věž mi že i generalita USA ví že porazit Rusy ja prozatím mizivá a nerealná

Nejvíc se mi libi članky když píšou že Ruský MIG ohrozil Americkou stíhačkou nad Černým mořem --- ca tam dělal američan ?????



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#598 » stř 1. kvě 2019, 17:18

:) Ještě dodám NATO jako takové než by se k něčenu připravilo, byl by konec - znáš její generalitu a co za lidi jí velý, někdy je to až úsměvné :)



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#599 » stř 1. kvě 2019, 17:55

kosatka444 píše:To ani ne, jsem ročník 1947 zažil jsem si to, nejsem s Ruskem přesto že jsem tam dělal 5 let vojenskou školu. Tam mi zůstala spousta přátel z celého bývaleho SSSR ale k věci i USA ví a sám ministr obrany Mattis ví a prohlásil že na Rusko nemají a proto budují plán zvaný 30-30-30-30

Nejsem pro Ruský ale vadí mi propaganda a roztahovačnost USA a věž mi že i generalita USA ví že porazit Rusy ja prozatím mizivá a nerealná

Nejvíc se mi libi članky když píšou že Ruský MIG ohrozil Americkou stíhačkou nad Černým mořem --- ca tam dělal američan ?????


Nejvíce úsměvné je, že USA na zaostalé a krachující Rusko nemají.... :-))))) A ještě by se pisatel laskavě mohl seznámit se skutečností, že Černé moře je mezinárodní prostor, aby se nedivil, že tam létají stíhačky NATO,které hlídají hranice členských států NATO. Tak starý (ročník 1947) a tak hloupý, to se hned tak nevidí.... Ačkoliv stařecká demence může být logickým vysvětlením...



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#600 » stř 1. kvě 2019, 17:58

Technická: v případě válečného stavu stát nejen povolá přednostně držitele ZP (a případně bude chtít využít jejich soukromé zbraně), ale také třeba držitele řidičáku C, majitele teréňáků i s jejich vozy (nebo taky jim zrekvíruje ty teréňáky a někomu je přidělí), radioamatéry a co já vím co ještě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů