Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#286 » čtv 2. kvě 2019, 07:59

SAR jsem zkoušel a líbilo se mi, ale ta váha! Ar je oproti němu hračka. Ale do 10 tisíc podle mě bez konkurence. Škoda ale nekompatibilních zásobníků s AR, zásobníky jsiu drahé.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#287 » čtv 2. kvě 2019, 08:17

Na zaciatok v razi .223 kto chce samonabijacku nespekulovat a kupit AR-15. Nema zmysel riesit kadejake pusky, ktore su skor rarita a nic na ne nejde zohnat (hlavne nahradne diely), casto maju nekompatibilne zasobniky atd., atd.

Proste je to standard a je na to vsetko lahko dostupne. Naucit sa manipulaciu s tymto svetovym standardom takisto rozhodne nie je na zahodenie.

Izer: 60 m na zistenie nastrelu je nic. Mam overene, ze co na 50 m lieta na 2 cm grupu moze na 100 m kludne robit 15 cm rozptyl. Proste to nie je vypovedajuca vzdialenost. Chapem, v nasich podmienkach kde vacsina strelnic je 50 m max to moze niekomu stacit a bude nadseny ake to je presne, ale pride raz na 100 m ci nebodaj viac a bude horko sklamany. Tot trpka realita.

Tym netvrdim, ze ten Ruger je zla volba, mal som ho v rukach a fajn puska za tu cenu, ale tiez som to testoval len na 50 m. Proste sa treba popytat ludi co ho maju a strielaju s nim na dlhsie vzdialenosti.

Co sa spuste tyka, vojensky standard je uplne vsade s vynimkou sportovych specialov za velmi tvrde peniaze. Sada JP pruziniek, prelestit a za par korun je to hned o inom. A netreba hned kupovat kontajnerovku za tisice Kc.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#288 » čtv 2. kvě 2019, 08:27

Mossberg MMR ma v zakladu Miculek trigger

https://www.mossberg.com/store/jm-pro-a ... 96010.html



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#289 » čtv 2. kvě 2019, 08:35

Právě toho Rugera teď čerstvě mám a včera jsem ho byl poprvé vyzkoušet na střelnici, zatím jenom těch 50 metrů, protože takový střelec, abych ho mohl testovat s originálními mířidly na delší vzdálenost a mělo to nějakou vypovídací hodnotu, nejsem. Dá se teď koupit za 19 k, třeba tady http://bvs.cz/kulovnice_ruger_ar556m4_223.html. Nic mi na něm vyloženě nevadí a ta spoušť je sice tvrdá, ale čitelná a nic nedře. Původně jsem zvažoval ve stejné cenové kategorii Stag Arms, protože má lepší úpravu hlavně, ale odradilo mě stoupání 1:7, nevím, jak by se to chovalo s obyč. 55 grn. střelivem. Chci dát na Rugera nějakou optiku, možná časem jiné předpažbí a možná i pružiny na odlehčení spouště. Dál s laděním asi pokračovat nebudu, protože pro moje účely to bude habaděj. Kdybych se náhodou dožil toho, že ostřílím hlaveň, koupím hlaveň.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#290 » čtv 2. kvě 2019, 08:58

Jen bych jeste dodal, ze je dobre koupit pusku na ucely,kterym bude slouzit. Mam okolo jen 25m strelnice? Nepotrebuji zadny special atd. Ja strilim v 90% do 50m, 9% 100m a 1-2x za rok se dostanu na 100+ m.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#291 » čtv 2. kvě 2019, 10:07

To, co rika izer je podle me naprosto zasadni. Mam to plus minus podobny, spis jeste horsi, co se tyka strelnic...takze na co naprosto spickove presnou zbran na nekolik set metru za spickovy penize se super dlouhou hlavni? Pokud teda nejsem perfekcionista a milionar a nemusim mit vsechno TOP.
Krom toho, kdyz budu chtit spickovou presnost na velke vzdalenosti, poridim si opakovacku v .308, ale to je uz offtopic.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#292 » čtv 2. kvě 2019, 10:11

Hlavne ked to prinasa radost a polovicka vas s tym nevyhodi z domu :D



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#293 » čtv 2. kvě 2019, 11:32

Ja za kazdou zbran musim polovicce koupit boty. No a funguje to skvele. Jsem tlacen na dalsi a dalsi zbrane:) to jen k problematice "family managementu"...
Jeste neco okolo 30K, tak bych rekl ADC ci jak se ti Italove jmenuji. Videno a zkouseno na zivo a dobry. ;-)



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#294 » čtv 2. kvě 2019, 11:38

Já vybírám AR už nějakou dobu a jsem čím dál tím víc zmatený. :D

Jinak jak je tu uvedeno, Galil je dnes už dávno překonán ve prospěch AR, jen jsem napsal, že za 10 tisíc, co se prodávají, je to fajn puška.

Je tu zmíněno, že LUVO nebrat, jaký je k tomu duvod? Jde mi o to, že hypoteticky bylo i na mém seznamu.

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#295 » čtv 2. kvě 2019, 13:10

izerS18 píše:Jen bych jeste dodal, ze je dobre koupit pusku na ucely,kterym bude slouzit. Mam okolo jen 25m strelnice? Nepotrebuji zadny special atd. Ja strilim v 90% do 50m, 9% 100m a 1-2x za rok se dostanu na 100+ m.


Presne tak, proto bych se nebal ani 11+- hlavne a az 2021 nebo 22 povoli tlumice, tak to bude uplne idealni.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#296 » čtv 2. kvě 2019, 13:18

Luvo - nebrat asi proto, že těch několik majitelů co znam (co je měli) je po několika problémech zklamaně prodali. Za mě stejná sr..ka z lowcost dílů z "Ali" jako pověstný PAR Spartan.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#297 » čtv 2. kvě 2019, 13:22

Dlouha hlaven je vyhoda ktomu ze dostane strela dostatecnou rychlost aby se krasne ve zloduchovi rozpadla (klasicka 55gr)... samozrejme pokud chce clovek mit napaskaovany specialni naboje ktery se rozpadaj apod i pri nizsich rychlostech tak je to jedno asi jedno



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#298 » čtv 2. kvě 2019, 13:23

McFly: Díky. A Spartan ani neuvažuji, pístovku nechci.
Předpokládám, že Perun bude asi taky skladačka, za ty peníze, co slibují.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#299 » čtv 2. kvě 2019, 13:48

Nedá mi to a musím se Luva zastat - protože ho mám ;o) Moje jedna puška sice není žádnej reprezentativní vzorek, ale mě Black Lion chodí spolehlivě už několik let = pár tisícovek nábojů. Zkraje / nezajetý sice vždy na střelnici prvních pár výstřelů závadil (asi se musel ohřát), ale po cca 200 ranách se ochodil a teď už funguje bez zaváhání ať mrzne, nebo je 40° ve stínu...
Jediné co jsem na něm měnil je spoušť. To byl ale spíš můj rozmar než nutnost.

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#300 » čtv 2. kvě 2019, 13:54

.223 se nerozpada ale pretaci se, pokud si pamatuji dobre tak z 20' hlavne ten efekt ma do 200m. Otazka je na jakou vzdalenost se chces branit a hlavne kde a proc nemit obranne strelivo, kdyz v pusce je povolene.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů