Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#316 » čtv 2. kvě 2019, 17:46

No tvl,to je zase palba :lol:

Pokud to mám brát podle mojí zkušenosti,tak si přečtěte pár stránek zpátky a mrkněte do přebíjení .223,jsou tam i terče ze stolice. A opravdu 1cm je podle mě úplná hovadina u AR asi mimo speciály.

Někdo tu psal,že má ve výběru Sport II a chce od toho všežroutství střeliva-tak to rovnou vyřaď z výběru,všežrout je pístový kalach ve .223,ne toto.

A super soustřel 1 díra na 50-60m vůbec neznamená dobrý soustřel 1 díra na 100m......a už vůbec ne s krátkou hlavní u .223



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#317 » čtv 2. kvě 2019, 17:50

Vykon .223 proste pod 14.5 palca ide doprdele. Ale ok, bavme sa o realnom pouziti v nasich podmienkach, teda buchanie na papier a kov.

Sorry ale ak nevydrzite stat pri kompiku na 58, tak pri kratkej AR budete UTEKAT prec, tak hlucne to je. O tom ze to je plamenomet ani nehovoriac. Jednoducho tak kratka hlaven neda sancu prachu vyhoriet a spomalit rychlost a objem plynov ktore pojdu z ustia von.

Je to VELMI neprijemny zazitok stat vedla takejto pusky. V pripade home defense rovno zabudnite. Ono sa o tom dobre basni a sniva, ale skuste si prdnut co i len z 9 mm pod strechou a prejde vas to.

V pripade kratkej AR mozete mat aj dvojitu ochranu sluchu, ale celym telom (doslova) bude prechadzat tlakova vlna. Fakt. Snaha vyzerat ako tacticool CQB operator vyzera u obzraleho civilistu s pneumatikami nanajvys zabavne.

Kratky Krinkov v 7.62x39? Jasne, s tymto nabojom ziadny problem, ten naboj je na to stavany. .223, ktore boli povodne priamo urcene pre 20" hlavne? Zabudnite.



wolfdog22
Příspěvky: 29

Příspěvek#318 » čtv 2. kvě 2019, 18:08

Int1m1thy: V tom případě chci ale MMR tactical, který u nás prodává jenom gundrak(http://www.gundrak.cz/Default.aspx?Page=1231) - btw. proč ho má tak levně? - protože ty ostatní MMR mají Mil-spec spoušťák, ne?



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#319 » čtv 2. kvě 2019, 18:41

Re Flame U té armády je to spíš o skladnosti a obratnosti při transportu....nehledě na to , že od ŘADOVÝCH jednotek se neočeká žádná oslňující střelba na,, velké ,,vzdálenosti... To přetočení střely předchází té fragmentaci a pak začne střela fragmentovat (nad určitou rychlost) , Toto platí i u spoustě druhů střeliva s řízeným rozkladem,pod určitou rychlost ten řízený rozklad vůbec nenastane popřípadě omezeně...



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#320 » čtv 2. kvě 2019, 18:49

Panove, o stranku zpet tam vidim skoro same zahranicni speciality...
osobne mam talent na neobvykle zbrane a tak mne mezi ARky ceka osudova specialka Cobalt Kinetics Evolve, nebo Team. ;)

Doporucil bych na zacatek se drzet pri zemi koupit neco do 35 a vytunit to od podlahy s pribyvajicimi zkusenostmi.
Me prvni AR bylo LUVO Black LIon v 14,5" a nemuzu si ho dodnes vynachvalit. Nemel jsem jedinou zadrzku a vymenil jsem jen spoustak za single stage kontejner. Mechanicka miridla sla do supliku a Vortex PST 1-4x je pro ten kver zcela adekvatni.

Napoprve pusku trefite jen s radou nekoho, kdo leta strili a ma rozum. Par jich znam a na forech se nepohybuji :)

Ti kluci kupuji i na zavody IPSC kvery okolo 25-35 a poskladaji si to, jak jim to lety vyhovuje. Vysledna cena je samozrejmne uplne nekde jinde.

Znam i extremy, ktere se spokoji s tim nej a tam nema smysl spekulovat - TOP jsou napriklad spickove modely JP. S nekterymi buildy je realne strilet i soustrely z domeny pakovek.
Pokud ale neumite strilet, tak s tim na zavodech budete vypadat dost...

Chtel jsem napsat skoro tak nepatricne, jako ja, strilejic IPSC s Tavorem :)

Navic s kratasy zapomente na nejake loveni gongu na 500m. To je z rise snu a pohadek. I s 16" puskou budete mit na tu dalku poradny problem trefit IPSC popper.
Ma zkusenost je takova, ze do 200m se trefi kazde ucho a podle povetrnostnich podminek se to pote nekde lame a na 350m uz musite mit i rozumne strelivo pro stoupani vasi hlavne. Jinak budete znacne frustrovani :)

Z osobni zkusenosti muzu nedoporucit pro beznou ARku "vojenske" stoupani 1:7, to pouzijete na vetsi dalky jen pro tezsi strely a "sypackama"55gr. libovolneho vyrobce uz na 350m budete mit problem trefit vrata od stodoly.
Na 200m mi ale SB 55gr chodi z Tavora cajk :)

Pistovku bych rozhodne otlapkal VAR, nebo dostupnejsi PAR.
Plynovky a " problem" cisteni - je to blabol. :) Pokud nechcete tank a chcete pohodove strileni - vemte plynovku. ;)



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#321 » čtv 2. kvě 2019, 20:44

wolfdog22 píše:Vzhledem k finančním možnostem a využití pušky (až se za dlouho prostřílím k mířence nad 50m, budu už případně řešit jinou pušku), mi úplně postačí low endovka do 30 tis., což je teď pro mě fakt strop.
Seznam teda trochu upravuju:
SW MP15 II - víceméně jen samý dobrý recenze
Bushmaster XM - 15 QRC - dobrý recenze, kolimátor. Jaký je rozdíl oproti XM15 A3 níže? Snad kromě tenší hlavně sem nic nenašel
Bushmaster XM15 A3 PATROLMANS - CARBINE - ví o tom někdo něco? Recenzí moc není, ale jsou snad všechny kladné + je používál náš SOG, pokud vím.
Mossberg MMR 5,56mm NATO 16,25" BBL - dlouhé M-LOK předpažbí, volně plovoucí hlaveň, recenze chválí (ale teda jen ty odborné, uživatelskou sem nenašel)
Savage arms msr-15 patrol - lepší ergonomie, mid-lenght gas system, o 4-6 tis. vyšší cena oproti zbytku.

Když budu koukat na: spolehlivost, nevybíravost na náboje, co největší kompatibilitu a teda nízkou cenu náhradních dílů - mám některou vyřadit, nebo je některá naopak nadprůměrná?

Mohu se zeptat, proč do výrěru nezařazujete V-AR (?) resp. hádám, že to je kvůli ceně, která se pohybuje od 50 tis. výše. Navazji na tento příspěvek spíše proto, že rozpoutal celou tuhle debatu, nicméně můj dotaz je směřován na samotnou V-AR. Dle různých názorů je to v ČR jeden z nejlepších poměrů cena/kvalita, kladně je hodnocena i variabilita a dostupnost dílů. Jak na to lze tedy pohlížet, dá se s tím souhlasit?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#322 » čtv 2. kvě 2019, 21:09

Nevím kde, ale někdo trefně poznamenal, že to je v porovnání s ostatními v podstatě garážová výroba. Neustálý upgrade, který přináší mimo zlepšení i nekompatibilitu mezi jednotlivými sériemi, nehledě na to, že to není AR v klasickém pojetí, ale píst, takže nekompatibilita s klasickou AR a s tím i jiné chování a vlastnosti.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#323 » čtv 2. kvě 2019, 21:39

Mě dost překvapilo, že V-AR má schválně posunutý umístěný pin (nebojakseto... ), takže nejde kombinovat V-AR upper se standardním AR-15 lowerem nebo naopak.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#324 » čtv 2. kvě 2019, 21:52

Morho - hlavne je to kvuli tomu, aby se to prave nekombinovalo a pak neresilo, kvuli cemu to jako nefunguje. Takto je V-AR jeden zcela fungujici celek a samozrejme to je dobre i pro vyrobce, ze ma nad tim kontrolu. Nekomu to muze vadit, nekomu ne. Garazovka to vlastne je, ale dejte vedle sebe SW, Rugery atd... Pak jsou garazovky vyjmenovane znacky... Ale pravda, V-AR je nyni od nejakych 53K, takze 33K nad Ruger, 20 nad SW... Zde si kazdy musi rici, co chce koupit. Vzdy doporucuji vyzkouset. Z obrazku to clovek nevykouka...

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#325 » čtv 2. kvě 2019, 22:49

@machead Ano .223 byl optimalizovany na 20‘‘ http://sadefensejournal.com/wp/wp-conte ... arrel6.jpg
a stejne rozdil mezi 14.5 a 11 (největší rozdil podle naboje je mezi 16.5 a 14.5) není tak obri jak tvrdite, kdyby byl tak by to nikdo nepouzival, ale to bylo před pul stoletim, dnes se defenzivni naboje často delaji s rychle horicim s prachem, proto uz se dnes téměř nikde nevidi tacticool wanna be snajpri s 26 hlavni a pneumatikou kolem hlavy. Nebyl 7.62x39 nahodou prvne pouzit v dlouhem sks ?

Usmevne ze mi tady podsouvate něco co jsem nerekl a pak na tu svoji věc ještě odpovidate. Nikde jsem nepsal, ze mate mit na sbr brzdu. Naopak jsem psal, ze sbr bude dobre az budou povoleny tlumice tj. odstrani problém s hlukem a zábleskem, do te doby to chce tlumic plamene nebo prase.
Mimochodem rozdil mezi 24 a 5‘‘ hlavni je 2.6 decibelu, takze zadna tlakova vlna co by odhazovala lidi do prikopu, co by pak asi delali lide s 308.

@radim To se mas ze muzes strilet popery na 500, ja se dostanu maximalne a ještě jen velice zřídka na 100, takze ac mam 3 ar v ruzdnych delkach, tak kdybych si mohl nechat jen jednu tak si necham tu 11. Ja rozhodne nikomu sbr nenutim, ma ale i sve vyhody. Chce to opravdu zvážit na jaky vzdalenosti bude clovek realne strilet.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#326 » pát 3. kvě 2019, 04:26

Tak to vlastne s dlzkou hlavne mozeme ist nadol donekonecna, ked rozdiel medzi 14.5 a 11 nie je nijak velky. Ved to vlastne ani medzi 14.5 a 16, 16 a 18, 18 a 20.

Akurat ze ak z 18” ide 55 gr strela 3000 fps, na 10.5” to uz je casto len 2400 fps.
To je obrovsky prepad a uz pri 50 m ta strela nebude mat dostatok energie aby rotovala a explodovala.

Ale co sa hlucnosti tyka, za tym si stojim. Z pohladu strelca to nie je hrozne, uznavam, ale stat vedla toho? No ehm…

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#327 » pát 3. kvě 2019, 07:14

Wolf: no jasne ze mmr tactical, ty ostatni jsou totalni budgetovky, nemaj ani dorazec, a samozrejme milspec trigger... zelenej sport ji taky mel,



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#328 » pát 3. kvě 2019, 07:37

MP 15 sport II dorážeč má ;)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#329 » pát 3. kvě 2019, 07:38

Tim sem myslel ostatni MMR

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#330 » pát 3. kvě 2019, 07:54

flame píše:Mimochodem rozdil mezi 24 a 5‘‘ hlavni je 2.6 decibelu.


Jak tomu rozumět ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů