G43 9 mm Luger

Glock a spol.
Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#301 » stř 15. kvě 2019, 11:05

Mám HS product xd-s 9 3.3. Ani jeden zaseky, brnění, vybiravost na střelivo , selhání, nedovreni, poruchy, nic negativního. Asi střílí i přesně. (na losu dám na první ránu velký gong na 20 metrů dva po sobe, malé se mi podařilo tři po sobě na 15 metrů)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#302 » stř 15. kvě 2019, 16:34

Indian píše:Zato tedy musím přiznat, že mne od spouště docela brněl ukazováček.

To může být polohou prstu na spoušti; taky mě poprvé brněl prst, ale změnil jsem polohu a nebrní. Jen je to pořád malá vzteklá potvora, co se dobře nosí, ale musí se zkrotit.



Bob1795
Příspěvky: 35

Příspěvek#303 » stř 15. kvě 2019, 19:52

Indian píše:Tak minulý týden ve čtvrtek jsem odpálil cca 80 ran z G43 a dával jsem si víc pozor na úchop i při rychlé střelbě na cca 8m obrannou vzdálenost. Zatím se tedy závada s nedovřením závěru neopakovala. Tak uvidíme. Zato tedy musím přiznat, že mne od spouště docela brněl ukazováček. Takhle mne nebrní na SFP ani po vystřílení 200 ran v průběhu 2hodinového tréninku kombatové a obranné střelby. Asi je to opravdu hlavně jen na nošení. Ale zase mi nechce vzdát trénování se zbraní, která se nosí na osobní ochranu. Ale lahůdka na střílení to tedy není. Má někdo lepší zkušenost třeba s nějakou přiměřeně malou a menší pistolí v účinné ráži? (že bych třeba poslal G43 do světa a koupil něco jiného). Na rozměru a váze záleží. Vím, že se dá tady prolistovat spousta témat, ale zajímala by mne osobní zkušenost někoho, kdo měnil (až vyměnil...).


Zřejmě používáme stejné zbraně. Střelba z G43 je ve srovnání s SFP9 celkem shit. Nemluvím zde o úchopu, tohle nelze porovnat protože jse jedná o subcompact/full size, ale od spouště na G43 mám vždycky úpně odřený prst a při střelbě je to dost nepřijemné. Jakmile HK udělá jednořadý subcompact tak G43 jde k Turkovi a pořídím HK. Docela dobře se držel i Walter PPS M2, ale neměl jsem možnost z něj střílet.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#304 » stř 15. kvě 2019, 20:35

Já jsem zkoušel polohu měnit, ale vždy mám spodní část ukazováku s puchýřem. Vystřelím asi 150x.
S .44 Rem Mag revolverem se 100 ran nijak neprojeví.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#305 » čtv 16. kvě 2019, 07:17

Držel jsem to stejně, bříško ukazováku rozbité do krve. Teď mám na spoušti položený kloub prvního článku (lehce zešikma) a problém nemám. S devatenáctkou je to ale nesrovnatelné.



jamesek
Příspěvky: 48

Příspěvek#306 » čtv 16. kvě 2019, 09:37

Indian píše:... Má někdo lepší zkušenost třeba s nějakou přiměřeně malou a menší pistolí v účinné ráži? (že bych třeba poslal G43 do světa a koupil něco jiného). Na rozměru a váze záleží. Vím, že se dá tady prolistovat spousta témat, ale zajímala by mne osobní zkušenost někoho, kdo měnil (až vyměnil...).


Já vlastním Ruger LC9s Pro. Vzal jsem ho vyvětrat a půjčil si k tomu G43 a 42 na střelnici, abych je mohl porovnat. Pokud si hodíš tyhle 3 prcky vedle sebe, bude ti G43 připadat jako kultivovaná pistole se slušným úchopem a minimálním zpětným rázem... :lol: to je alespoň moje zkušenost.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#307 » čtv 16. kvě 2019, 10:10

Přesně tak :) sám jsem měsíce zápasil s LC9S Pro, abych jí nakonec vyměnil za G43, která mi pak připadala jako sportovní speciál... prostě je potřeba si projít aférou s hysterickou žárlivkou, aby si pak člověk víc vážil manželky :)



tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#308 » čtv 16. kvě 2019, 11:39

jamesek píše:Já vlastním Ruger LC9s Pro. Vzal jsem ho vyvětrat a půjčil si k tomu G43 a 42 na střelnici, abych je mohl porovnat. Pokud si hodíš tyhle 3 prcky vedle sebe, bude ti G43 připadat jako kultivovaná pistole se slušným úchopem a minimálním zpětným rázem... :lol: to je alespoň moje zkušenost.


Chápu správně, že G43 má být při střelbě kultivovanější než G42, nebo jde jen o ten úchop?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#309 » čtv 16. kvě 2019, 11:44

CzechJoker píše:Držel jsem to stejně, bříško ukazováku rozbité do krve. Teď mám na spoušti položený kloub prvního článku (lehce zešikma) a problém nemám. S devatenáctkou je to ale nesrovnatelné.

Taky mačkám spoušť kloubem a bez problémů. (U velké bříškem)

Kultivovanější je G42, ale protože je lehčí a menší, je ten rozdíl v chování menší než by odpovídalo výkonu náboje. Já si na rukojeť G43 ještě dokoupil návlek od HOUGE a ten uchop podstatně zlepšil a posunul blíž k devatenáctce.

LC9s Pro je... zkrátka, kope jako kráva



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#310 » čtv 16. kvě 2019, 14:03

Díky za zkušenosti. Tak si už nepřipadám jako naprostý idiot, výjimka všech výjimek. G43 je fakt dobrý váhově a rozměrem na nošení. Walther PPS je těžší o mám dojem 100 g, SFP 9 SK se sice dobře drží a střílí, ale je to dvouřaďák (rozměry) a je dost těžká oproti G43 v- tedy ne až tak ideální na nošení. Asi ještě něco chystá "čuník" CANIK jednořadého, tak to bych taky vyzkoušel, protože jejich zbraně se mi taky líbí. No a pokud by HK udělal jednořadou variantu SFP SK, tak to by byla pumelice... asi.



jamesek
Příspěvky: 48

Příspěvek#311 » čtv 16. kvě 2019, 17:00

tof_ píše:Chápu správně, že G43 má být při střelbě kultivovanější než G42, nebo jde jen o ten úchop?


No, sice menší ráže, ale i menší rozměry. Tzn se hůř drží, je lehčí a tudíž i pocitově uštěkaná. Ale hlavní rozdíl je opravdu G43 vs LC9. Stejná ráž, podobné rozměry, ale je to prostě jinde.



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#312 » pát 17. kvě 2019, 11:55

Indian: Malý "čuník" je bohužel dvouřaďák s šířkou 37 mm ... https://www.canikarms.com/en/series/tp- ... -sub-elite



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#313 » pát 17. kvě 2019, 13:58

Jo, už jsem to selátko viděl. Srovnával bych hrušky s jabkama. To už bych asi i přes obrovský cenový rozdíl koupil SFP9SK. Taky "tlusťoch", taky o 100 g těžší než G43. A nebo Walther PPS - rozměrově podobný G43, ale těžký o 100 g asi tak. Tak to asi nějak vydržím do doby, než se objeví něco dalšího nového. Stejně to střídám - někdy nosím SFP9, někdy G43, podle možností skrytého nošení...
Tím ovšem neříkám, že se mi malý čuník nelíbí, ale nemůžu mít všechno co uvidím... :-(



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#314 » čtv 18. črc 2019, 13:50

Tak jsem s G43 odstřílel dalších pár x nábojů (asi tak 250) a zkusil jsem co radil CzechJoker - ukazováček jsem posunul trošku víc dovnitř lučíku. A asi se mi s tím střílelo líp. A dal jsem si pozor víc na úchop. Takže žádný selhač a žádný puchýř na prstu. Střílel jsem přebíjenky v laboraci na 124gr, origo SB 115gr. a taky ještě "šmouly" - přebíjenky od kamaráda, prý mírně podlaborované o pár % a se střelou co asi dělá STV ARMS (modrým nějakým plastem potažené olovo???). Všechno šlo dost slušně a na cca 8m obrannou vzdálenost na rozměr "do hlavy" - v černém i při rychlejší střelbě, na 10 m taky vše v černém, na 15 m mi dvě z 10 ulítly, bo jsem to strhl asi. Tak si asi na sebe s tou 43 zvykneme...



JesusMartines
Příspěvky: 28

Příspěvek#315 » ned 15. zář 2019, 21:33

No tak i já se s vámi podelim.
Po cca 300 ranách sem spokojen, na 15 metrů většina do černého, nejsem hold nějak úžasnej střelec. S ohledem na velikost a ráži si myslím že chování je v pohodě.
Ovšem po cca 40 ranách začne spoušť " kousat " při rozborce sem si všimnul že vratná pružina není na svém místě, ale je odskočená pryč ze své pozice na hlavni, je tedy možné že to kousání je tím že závěr bude menší odpor od pružiny a nebo alespoň delší cestu.
Zkrátka, myslíte že výměna vratné pružiny pomůže?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů