Eurovolby 24. - 25. května 2019



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#166 » pát 17. kvě 2019, 10:02

Sedmej píše:pavelg: Nikomu jsem nic neradil, celé jsi to vystavěl na nějaké lži. Ale to myslím nevadí tobě, ani nikomu kdo tomu zatleskal. Prostě vy si toho nepřítele vždycky najdete. :-)


Tak já nevím, ale když vidím tohle:
"Není pro člověka co o EU nestojí lepší volit nejít?"

tak mi to nepřijde jako čistě zjišťovací otázka, ale spíš jako napůl řečnická a napůl doporučení.
Asi jako "Nebylo by teda lepší se rozvést?" nebo "Neměl bys spíš místo piva pít kofolu, když řídíš?"

Jestli ses ale ptal čistě zjišťovací způsobem, chtěje se dozvědět, jestli je lepší pro člověka skeptického vůči EU volit do EP nebo nevolit, tak jsou na to dvě možné odpovědi.
1. Obecná ... je-li možnost volby, je lepší se vyslovit, než to nechat na ostatních a pak fňukat
2. Konkrétní ... buď tam budou schvalovači zákazů nožů a rozsidlování migrantů, nebo tam budou odpůrci těchto vymožeností. Euroskeptik by měl logicky volit ty odpůrce .. protože zákazy nožů a vnucování imigrantů on nepovažuje za pro sebe "lepší"

už je tomu rozumět?



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#167 » pát 17. kvě 2019, 10:25

Sedmej píše: Ale jinak věřím, že spousta zde kritizovaných politiků v EP dokázali pro Česko daleko víc než ti co se tam posílají s nadějí, že tu EU zničí zevnitř.


To máš jistě pravdu, jen bude potřeba vyjasnit, co znamená to "dokázali pro Česko daleko víc" .. tj. co je pro nás dobré a lepší?

Já třeba chci v EP někoho, kdo nepodpoří tuto věc, až se tam vrátí v podobě konkrétní vymahatelné normy:

"Letos 26. března se v Evropském parlamentu hlasovalo o dokumentu Základní práva osob afrického původu ..... pro něj hlasovala drtivá většina českých europoslanců. Hlasovala pro to například i lídryně KSČM pro evropské volby Kateřina Konečná, europoslanec Zdechovský u KDU-ČSL a europoslanci ANO, včetně Dity Charanzové, ČSSD, TOP 09, STAN a také ostatní z KSČM a KDU-ČSL. Uvedl bych rád přesně, pro co hlasovali. A ocituji článek 23 z tohoto dokumentu: „Evropský parlament žádá Evropskou komisi a členské státy, aby s ohledem na stávající právní předpisy a postupy zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU."

cituji toho, kdo podle Sedmého nikdy nic dobrého pro ČR neudělá.. prostě očividně se lišíme v tom, co je pro nás dobré.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#168 » pát 17. kvě 2019, 10:28

Souhlasím!

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#169 » pát 17. kvě 2019, 10:56

pavelg: Psal jsem, že nerozumím tomu co jsi vypisoval z "Lidlu"? Zase jen vytváříš něco co se nezakládá na pravdě jen abys mohl někoho urazit.
A ano, prostě jsem se ptal jestli se skeptik nezamýšlí i nad tím prostě nevolit. Mohl jsi odpovědět hned a normálně, ale to prostě není tvůj styl. :-)



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#170 » pát 17. kvě 2019, 11:07

odpověď zní: někdo zamýšlí, někdo nezamýšlí ... je to u eurofilů jinak?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#171 » pát 17. kvě 2019, 11:10

pavelg: Pochopil jsem z reakcí, že tady spíš ne. Nevím.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#172 » pát 17. kvě 2019, 12:11

Int1m1thy píše:A uz tu napisete koho volit teda nebo ne?

jezekif píše:Já pošlu osvědčené brzdiče a sypače písku nejspíš ty Svobodné. Dostali se minule, šanci teď určitě mají taky.


Výrazněji už to říci neumím.

Uživatelský avatar
Simona
Příspěvky: 50

Příspěvek#173 » pát 17. kvě 2019, 13:12

Sedmej : Nejsi placen z nějakého společného fondu Matějkovic,svobodných, SPD apod. ? Já jen že mám staršího kamaráda, co podle jeho slov nechodí 15 let k žádným volbám ( prý ztratil veškéré iluze ) a na základě pročítání tvých příspěvků zde, udělá tentokrát vyjímku. Některé z výše jmenovaných to tam za skřípění zubů a podle ententýky hodí. Ty filuto jeden.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#174 » pát 17. kvě 2019, 13:18

On ho řídí přímo Putin.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#175 » pát 17. kvě 2019, 13:40

Soudruzi z EU měli debatu - v podstatě to byli jacísi kandidáti na místo předsedy sboru lidových eurokomisařů.
No... PL k tomu napsaly shrnutí
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... -EU-581822

a já jsem viděl kousek v TV. Dávali to Slováci v přímém přenosu, kam jsem přepnul celkem náhodou a chvilku mi trvalo, než jsem pochopil, co to tam je za panoptikum. Jestli to někdo vydržel sledovat celé a zůstal v klidu, má u mě pivo. Řekněme, že Zahradil tam mezi nimi působil jako málem euroheretik.
Ten pořad by byla asi dobrá terapie pro všechny reformní eurobolševiky. Myslím si obecně, že mnohem lepší, než nějaké mediální výstupy proti EU, je rozšiřovat originální EU materiál - od dokumentů k EUROMED po videa prounijních aktivistů. Není nad originál.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#176 » pát 17. kvě 2019, 13:58

Pivo nedostanu, narazil jsem na webu (lžidnes) na přímý přenos. Vydržel jsem koukat asi tři věty, než se mi udělalo zle. Zahradila jsem neslyšel. Tady je dostupný záznam: https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2815748-zive-kdo-nahradi-junckera-v-cele-evropske-komise-sledujte-debatu-kandidatu

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#177 » pát 17. kvě 2019, 14:15

Pardon, nemam hodinu a pul, abych ji na tohle plytval. Jdu radeji behat. I kdyz my to tu ted mame jak v Hitchcockovi (i ja jsem uz s tim operencem mel tu cest ;-) ):

https://domaci.ihned.cz/c1-66573460-plz ... u-na-hlavu

https://www.novinky.cz/koktejl/505089-n ... ravec.html

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#178 » pát 17. kvě 2019, 15:58

Simona: Ty se ve svete neztratis. ;-)



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#179 » pát 17. kvě 2019, 17:22

Samozřejmě na nic podobnýho žádnej eurohujer a vlezdobruselista koukat nebude. A kdyby koukal, bude si myslet, že to je ruská propaganda a že za to může Putin. Kromě těch exemplářů, kteří by rádi odevzdali všechnu moc do Brusele, páč tady je přece ten zlej Babiš, kterej bohatne na tý fuj řepce, kdežto z Brusele by to určitě dělali líp. A nemaj ani náznakem kapacitu pochopit, jaká je to debilita.

Uživatelský avatar
Simona
Příspěvky: 50

Příspěvek#180 » pát 17. kvě 2019, 19:44

SansLogique : Se přiznám, že toto je pro mě oříšek. Mám za to, že pokud nemusí někdo Brusel, zákonitě ze stejného principu nemusí Babiše...hold se musím ještě hodně učit, nebo je v tom dnes hroznej bordel. Korporát se s korporátem vždy domluví. Hrozně rádi se spojují, kdosi v nedaleké historii to již definoval. A kdyby se nezapletl s Ádou, mohl dnes mít sochu v nadživotní velikosti u vchodu do parla v Brus.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: k.jarek a 13 hostů