Eurovolby 24. - 25. května 2019



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#241 » úte 21. kvě 2019, 07:25

No a koho tedy?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#242 » úte 21. kvě 2019, 08:50

pavelg: Zajímavý.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#243 » úte 21. kvě 2019, 08:56

ANO, vytrolíme europarlament ?



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#244 » úte 21. kvě 2019, 09:06

Myslím, že je to prakticky jedno. Možná se sebere místo jednomu dvěma příznivcům EU a přidá skeptikům, ale praktický dopad to mít nebude. Změny nastanou, až se změní politické klima ve velkých zemích typu Německo a Francie. Do té doby budeme vidět malé hemžení na straně skeptiků, ale jinak se nic nestane. Velké strany velkých zemí si prosadí svou a my na to budeme jen koukat. Jediné, kde se něco může dít, je naše vnitropolitická scéna, která se může pokusit ošvejkovat a obejít nařízení, která z EU přicházejí.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#245 » úte 21. kvě 2019, 09:14

Pravda, ale je mojí morální povinností nachcat do mraveniště, co to jenom jde. Nebo se aspoň snažit.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#246 » úte 21. kvě 2019, 10:29

kolombo píše:ANO, vytrolíme europarlament ?


Jako protestní hlas rozhodně ANO! :lol: Navíc mají velkou šanci, že se dostanou. I Babiš se toho bojí:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ano-se-obava-ze-misto-nich-lide-zvoli-trolly-ti-pry-o-babiso/r~55a6d17a78b311e9b9980cc47ab5f122/



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#247 » úte 21. kvě 2019, 11:15

Dostanou se asi, protože si je řada lidí splete s ANO 2011.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#248 » úte 21. kvě 2019, 20:46

Když jsou jednodlivé strany osloveny dotazem ze "zbraňové fóra", jaký je jejich postoj ke zbraňové legislativě, tak najednou jsou všichni pro ochranu zbraní ..... slibem nazarmoutíš ....
Reálně ale jednotlivý kandidáti nemají žádnou šanci něco změnit, protože navrhovat zákony nemůžou, můžou pouze navrhovat změny a ty nemusí Evropská komise akceptovat. Takže hlasovat můžeme, volit můžeme, ale vliv na rozhodování stejně nemáme.
No ale volit stejně půjdu ....

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#249 » úte 21. kvě 2019, 20:52

genu: Nemas pravdu. Vzdyt neni tak slozite si dohledat co ktery poslanec realne udelal.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#250 » úte 21. kvě 2019, 21:04

A v čem konkrétně nemá pravdu? Nerozporuješ něco, co vůbec nenapsal?



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#251 » úte 21. kvě 2019, 22:37

Projekt Skóre europoslanců, který zveřejnil Liberální institut (LI)
Skóre europoslanců vychází z metodiky americké organizace FreedomWorks. Autoři identifikují klíčová hlasování, která mají podle LI zásadní vliv na svobodu člověka a podle toho, jak kdo hlasoval, získávají europoslanci body. “Skóre 100 % tedy znamená, že europoslanec hlasuje vždy pro více svobody a méně centralizace; −100 % naopak znamená, že europoslanec vždy hlasuje pro méně svobody a více centralizace,” vysvětluje LI.
http://www.skoreeuroposlancu.cz/ (vpravo nahoře si rozkliknete podrobnější údaje)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2968

Příspěvek#252 » úte 21. kvě 2019, 22:58

Sedmej píše:genu: Nemas pravdu. Vzdyt neni tak slozite si dohledat co ktery poslanec realne udelal.

je. na psp.cz se pohybuji okrajově asi 10 let. Buď to není jednoduché se v tom vyznat, nebo jsem hloupej. já to pár krát zkoušel nejen v psp a v
1. v ČR psp.cz během 20 minut vždy dohledám hlasování, které mě zajímá (neznám číslo tisku) a kdo jak hlasoval. Dnes už jsem na tom drobně lépe. 20 minut opruz a to se v tom už trochu vyznám.
2. na radě našeho města hradec králové jsem během 45 minut nedohledal hlasování (neznal jsem číslo návrhu) // 2 pokusy
3. v EU jsem něco našel v cizím jazyce jednou a jinak si myslím, že nedohledám nic.

Jak to může boha jeho hledat někdo, kdo to nikdy nedělal, během 10 minut? Nebo mi prosím poraď, jak to v místech (psp, město, EU) hledat rychleji (když neznám číslo tisku).

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2968

Příspěvek#253 » úte 21. kvě 2019, 23:02

golem:
super odkaz pro bfu, díky



jirkab
Příspěvky: 166

Příspěvek#254 » stř 22. kvě 2019, 06:25

Audis:

To mas pravdu. Potvrzuji. Ja si rikam, ze tak neprehledne, slozite dohledatelne a zmatene stranky k dohledani legislativnich procesu v EU museli udelat schvalne. Obvykle nemivam problem se na netu k necemu proklikat, ale takhle neco dohledat na strankach EU, to je pak na kontrolu u cvokare...

Mozna to zase udelali opravdu schvalne. Je to takove transparentni/netransparentni... Jako cela eu - svobodna/nesvobodna.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#255 » stř 22. kvě 2019, 06:59

Golem:
Je to sice trochu jednostranne hodnoceni, ale presne to odpovida tomu, co tady razim za pristup: v neobolsevicke diktature pausalni PROTI je v zasade spravna vychozi a defaultni volba. Vyjimecne PRO v dobre ospravedlnenych pripadech je mozne.
Proto vice Machu a Paynu v EP. A mene Telicku, Stetinu a dalsich eurobolseviku nebo neomarxistu jako jsou Pirati.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů