Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

Sedmej

Příspěvek#5776 » úte 21. kvě 2019, 13:31

Letec 12: A jaký důkaz myslíš, že by tebe a další přesvědčil? Veřejné vystoupení čínské vlády a jejich plné doznání na kamery? Co hele třeba samotné čínské zákony. Jinak jasně, můžeme se tu jen dohadovat o tom co si kdo myslí.
Mimochodem, proč nechceš, aby ti důkazy nepodal "ren" o svém tvrzení, že to samé dělá každá vláda a nenapíšeš jemu, že tu šíří fakové zprávy? :-)
Proč ty sám v jiných vláknech šíříš nějaké své domněnky, nepodložené důkazy? Nebo u sebe a dalších, když se ti to hodí to nepovažuješ za fake, ale když někdo napíše názor, který se ti nelíbí, to je hned fake?

A já vůbec nepochybuji, že Huawei bude možná sestřelen v rámci obchodní války. Ale to neznamená, že to všechno není pravda. Protože, kdyby někdo chtěl, vytáhl by to už někdy v roce 2012, kdy se o tom začínalo mluvit.

audis

Příspěvek#5777 » úte 21. kvě 2019, 14:05

Jde o to, že já a letec věříme, že Huawei nemá v hardware spehovaci sw. Ty věříš dle toho co jsi psal, že ano. Tak chtěl důkaz, link na článek, kde je uvedeno "někdo konkrétní prověřili jsme hw a sw zařízení Huawei , našli jsme v těch a těch zařízení z let X a y" zzz nálezů , je tam havěť typu xxx a dělá to a to (jednou větou technické detaily být nemusí) . Nic víc.

Sedmej

Příspěvek#5778 » úte 21. kvě 2019, 14:22

audis:
Za prvé. Já nepsal nic o špehovacím SW v HW firmy Huawei. Psal jsem o přístupu čínské vlády k datům firmy Huawei. Tam jsem i uvedl, že jeden z důkazů můžou být ve finále samotné čínské zákony. Nebo propojení vedení firmy s vládní stranou, případně nějaké finanční toky nebo různé špionáže zaměstnanců. Kolem toho už asi nějaké články najdeš.
Za druhé. On psal, že věří, že tohle dělají všichni (například USA). Takže souhlasil, že to dělá čínská vláda, plus i další. Pro jeho daleko širší obvinění důkazy nechcete?

jirkab

Příspěvek#5779 » úte 21. kvě 2019, 17:03

Nemam zadne iluze o cinske vlade. Nicmene skutecnost, jak nas spehuje USA (popr. zapadni spojenci), to dokazal Snowden. Naprosto jasne. To je zkratka fakt. Ted mi jen prijde, ze nekteri k tomu pristupuji tak, ze to jsou ti nasi, ti dobri spehove - spojenci, a v tom pripade tyto praktiky nevadi...

ren

Příspěvek#5780 » úte 21. kvě 2019, 17:11

Sedmej píše:audis:
Za druhé. On psal, že věří, že tohle dělají všichni (například USA). Takže souhlasil, že to dělá čínská vláda, plus i další. Pro jeho daleko širší obvinění důkazy nechcete?

Sedmej, ty se nezdáš, ale ty uděláš kariéru. Tím, že něčemu věřím, jsem nikoho neobvinil, nebo ano? Naštěstí zatím u nás není zakázáno věřit nebo myslet, kdyby bylo, byl bych v průseru. Celé mi to připomíná známou scénu z českého filmu (všimni si prosím malé "č", tak je to spravne, tak to ma byt)
Vaši piču jsem taky neviděl a věřím, že ju máte.

Sedmej

Příspěvek#5781 » úte 21. kvě 2019, 19:28

ren: Třeba jí už mám. ;-)
Aha, já když něčemu věřím, tím někoho obviním. Když ty něčemu věříš, tak nikoho neobviňuješ. Dobrý no.

jirkab: Podle mě zneužívání dat vadí všem. Já třeba pozoruji, že v poslední době si tenhle problém lidi víc a víc uvědomují, zajímají se a spousta jich je ochotná obětovat třeba nějaký komfort nebo peníze za to, že budou jejich data v bezpečí.

Golem

Příspěvek#5782 » úte 21. kvě 2019, 21:23

Mít, či být? To je to, oč tu běží!

gogan

Příspěvek#5783 » stř 22. kvě 2019, 08:00

ad Huawei: "špehovací" SW v sobě téměř určitě nemá (jakékoliv odesílání dat "navíc" je poměrně snadno zjistitelné), může obsahovat záměrnou chybu která umožní získat do zařízení vzdálený přístup (pokud je zařízení "v podezření" zase snadno zjistitelné) nebo ho vzdáleně vypnout vč. degradace OS (tohle je ten skutečný bezpečnostní problém). Opravdu profi odposlechy se dělají nazrcadlením celého provozu a analýzou všech komunikací, tak jak má NSA nakoplé všechny linky vedoucí do/z USA (proto američtí soudruzi tlačí na provozovatele a tahají z nich šifrovací klíče) a Čína samozřejmě dělá to samé (tam jim ze zákona musí firmy klíče sdělit). Z mého pohledu na páteřní sítě by se Huawei dávat neměl na periferní u kterých výpadek neznamená katastrofu, klidně.

ren

Příspěvek#5784 » stř 22. kvě 2019, 09:03

gogane, díky. Nikoho neobviňuji (pro Sedmého), ale domnívám se, že backdoor nebo záměrnou chybu dnes obsahuje většina HW.

Letec 12

Příspěvek#5785 » stř 22. kvě 2019, 10:30

Sedmej píše:Letec 12: A jaký důkaz myslíš, že by tebe a další přesvědčil? ...

Stačilo by mi, kdyby třeba i jen ta vláda USA předložila důkazy kde a kudy informace unikají. Věty typu" mohlo by" nebo slovíčka "snad". nejsou argumenty,ale jen pomluvy a fake. Ty sám chceš vždy odkazy a důkazy a najednou věříš fámám.. USA ani Německo na nic nepřišli.. ostatní to nezkoumali, nebo řekli, že tam nic není. Odmítám být v této obchodní válce na straně USA, jen proto, že to USA řekly. Nejprve j Huawei strašně nebezpečná a pak si na ni sami udělí výjimku.. jak směšně to pak působí a deklasuje celou kauzu.

Sedmej

Příspěvek#5786 » stř 22. kvě 2019, 12:08

gogan: Za me tam je prave to riziko s ohledem na zakony v Cine. Plus to o cem pises ty. Ale ja spis chtel upozornit na problemy, pokud se do kauzy opravdu vlozi i Google.
Vem si pred par tydny nebo mesici se psalo, ze mobilnich telefonu se kauza vubec netyka. A najednou si lidi uvedomuji, ze Google tohle tvrzeni muze lehce zmenit. A za par let se to muze tykat i dalsich znacek.

rock

Příspěvek#5787 » stř 22. kvě 2019, 18:46

rock

Příspěvek#5788 » stř 22. kvě 2019, 19:06

Letec 12 píše:
Sedmej píše:Letec 12: A jaký důkaz myslíš, že by tebe a další přesvědčil? ...

Stačilo by mi, kdyby třeba i jen ta vláda USA předložila důkazy kde a kudy informace unikají. Věty typu" mohlo by" nebo slovíčka "snad". nejsou argumenty,ale jen pomluvy a fake. Ty sám chceš vždy odkazy a důkazy a najednou věříš fámám.. USA ani Německo na nic nepřišli.. ostatní to nezkoumali, nebo řekli, že tam nic není. Odmítám být v této obchodní válce na straně USA, jen proto, že to USA řekly. Nejprve j Huawei strašně nebezpečná a pak si na ni sami udělí výjimku.. jak směšně to pak působí a deklasuje celou kauzu.

Obchodni valka se tyka i nas. https://www.novinky.cz/ekonomika/503207 ... vetsi.html

Cely je to otom, ze Cinani nikoho nepusti na svuj trh, ale chteji vsem vyvazet svoje okopirovany casto zavadny cetky.

rock

Příspěvek#5789 » stř 22. kvě 2019, 19:38

Letec 12

Příspěvek#5790 » stř 22. kvě 2019, 19:56

To musí být fakt zoufalství, že tě to přimělo založit si nový nick a vlastně nic neříct.
Ani jeden z příspěvků, není o tom co tu řešíme a to že síťové komponenty od Huawei mají zaručeně zadní vrátka a posílají data do Číny.

Zpět na