Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

Sedmej

Příspěvek#5821 » čtv 23. kvě 2019, 16:21

rock: Postoupilo nejak to co prohlasil Google? Je realne, ze opravdu odstrihnou zarizeni Huawei od svych sluzeb? A muzou to udelat u telefonu/tabletu co jdou nyni mezi lidmi? Myslim pravne, technicky asi ano.

rock

Příspěvek#5822 » čtv 23. kvě 2019, 16:29

Realita to uz je ale ma se to tykat az budoucich zarizeni. V soucasny dobe to neni jen Google s androidem ale i Intel, ARM (procesory do pc,mobilu a serveru) Nvidia vyrobce grafik, Broadcom,qualcomm vyrobci procesoru a modemu a Microsoft.

gogan

Příspěvek#5823 » pát 24. kvě 2019, 09:31

Sedmej: hele mě se moc líbí, když k situaci
...Zhruba milion z nich zveřejnili, jak důkaz toho, že k hacknutí počítače došlo. Na samotné hacku je zajímavé, že k němu došlo prostřednictvím zranitelnosti Javy a hacknutým počítačem by notebook jednoho z speciálních agentů FBI. Z hacknutého počítače byly staženy soubory a mezi nimi byl i CSV soubor s 12,367,232 záznamy o zařízeních Apple. Soubor obsahoval UDID, uživatelské jméno, jméno zařízení, typ zařízení, kód pro Apple Push Notification Service, poštovní směrovací číslo, telefonní číslo, adresu a další osobní detaily.

napíšeš, že je to spekulace (je to sedm let, ale dodnes jsou fragmenty k nalezení, třeba vyhledávač vlastního zařízení), ale u Huaweie to bez jakéhokoli důkazu bereš jako hotovou věc.
Znovu, neobhajuji Huawei, pouze mě nejde do hlavy, že určití lidé slepě věří vyjádření vydaného s evidentně politickým podtextem a nejsou ochotni ani připustit, že existuje možnost že Huawei žádný backdoor neobsahuje.
A znovu, ano na páteřní sítě bych čínský HW ze strategické opatrnosti nepoužíval, je pro nás v současnosti lepší varianta že nás potenciálně bude šmírovat někdo z "naší strany".

rock:
na dotaz "jak se dokazuje neexistence neexistujícího" jsi napsal
rock píše:gogan - Ja existenci vidim, Britove taky a az na par vyjimek zbytek sveta taky.

tvoje argumenty mě připomínají hovor s náboženským fanatikem

SansLogique

Příspěvek#5824 » pát 24. kvě 2019, 10:37

rock - vlastníci zbraní jsou různí, ale ty seš tu jedinej, kdo žvaní jenom vo nějakým Chujaveji a o zbraních nemá jedinej příspěvek. A předpokládám, že věkově bych mohl bejt tvuj fotr, což bys věděl, kdyby ses sem nepřiharcoval včera. Tak zkoušej voblbovat někde jinde a někoho jinýho. Zkus třeba nějakej Milion chvilek pro blbečky, tam budeš mít úspěch. Tady s čínskejma telefonkama díru do světa neuděláš. Jeden všemu věřící tu už je a další těžko získáš.

Sedmej

Příspěvek#5825 » pát 24. kvě 2019, 11:15

gogan: Ale ty mě už asi po třetí podsouváš něco co jsem nenapsal. Já NIKDE nenapsal, že Huawei určitě má zadní vrátka do svých systémů. Já jsem psal, že věřím, že Huawei předává informace čínské vládě. Myslím si to na základě mnoha podezření, na základě mnoha obvinění zaměstnanců té firmy. Na základě zákonů v Číně. Na základě toho jak Čína v posledních letech přistupuje k soukromí lidí. Na základě chování té firmy v některých státech. Odkazů jsi tu měl několik.
Navíc, stejně jako ty, nedělám si iluze. Takže v součtu všech těch faktorů, prostě věřím, že i když se vzhledem k načasování bezesporu jedná o obchodní válku, "nestřílí" se zase tak úplně zbytečně.

K Applu. To že někdo ukradne data zákazníků Applu a prodá je například někomu z FBI je prostě problém. Tohle jsou fakta, která se děli a dít určitě budou. Za spekulaci jsem označil to, že je Apple sám poskytl. Nedávalo by pak moc smysl, proč by tady poslali 12mil. záznamů (mimochodem záznamů, které si lidi můžou měnit, nemusí být ani pravdivé a v čase stálé) a pak absolvovali tahanici k vůli jednomu telefonu.
Ale jako neberu ti, věřit, že Apple předává data vládě a kde komu. Každý tady něčemu prostě věříme.

SansLogique

Příspěvek#5826 » pát 24. kvě 2019, 11:21

Sedmej proboha! FBI je policie, s koupenejma datama od kohokoliv, nedejbože ilegálně, si můžou vytřít řiť. Se koukni aspoň na nějakou Kriminálku Něco. Pochop, jakej je rozdíl mezi FBI a CIA, NSA a dalšíma organizacema, který ani neznáme. FBI se neodvážila dát na "Wanted" stránku Usámy z Ládánka 9/11 coby jím spáchanej zločin, protože na to nebyl žádnej důkaz a FBI, páč nejsou čučkaři, musej bohužel pro ně pracovat s legálníma důkazama.

Sedmej

Příspěvek#5827 » pát 24. kvě 2019, 11:46

SansLogique: https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/ ... b_tech_hro
Na zahraničních webech se psalo myslím o nižší částce, ale o to nejde. Jinak já reagoval jak se na NB agenta FBI mohl dostat soubor s daty uživatelů Applu. Nic víc.
Jinak jsi mě pobavil, tím ať se kouknu na nějaký seriál Kriminálka Něco. :-D To je jako další z mnoha tvých zdrojů zaručených informací? Tohle používala moje babička, ta si taky myslela, že v nemocnicích to určitě chodí tak jak viděla v Ordinaci růžová zahrada. ;-)

gogan

Příspěvek#5828 » pát 24. kvě 2019, 12:08

Dobře tak takto, v Číně je zákon o součinnosti firem s vládou, v USA mají USA PATRIOT Act. podle kterého jim data musí být firmou předána pokud mají sloužit k odhalení terorismu :)
Starej Ballmer to nepředloženě dokonce přiznal, než byl odejit...
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/te ... le:705949/
tak možná tak a z tohoto důvodu se dostávají data k FBI, NSA, ..., ...

BTW: jako člověk z oboru si určitě vzpomeneš na konec TrueCryptu a nástup MS BitLockeru... to v souvislosti Ballmerovým tvrzením zní obvzlášť pikantně :)

JardaB

Příspěvek#5829 » pát 24. kvě 2019, 12:11

Tak u bitlockeru mas zase "vyhodu", ze když se ti podela systém a prijdeso klic, normalne ho u MS po prihlaseni najdes :P

ren

Příspěvek#5830 » pát 24. kvě 2019, 12:26

@JardaB: Kde najdu klíč od LUKSu? :P

Sedmej

Příspěvek#5831 » pát 24. kvě 2019, 12:36

gogan: Nedohledával jsem, jak jednotlivé zákony zní. Ale opět připomenu případ zamčeného iPhonu, kdy prostě Apple spolupráci odmítl. Umíš si představit, že by takhle odmítla nějaký firma spolupracovat v Číně s vládou nebo armádou? Ve státě, kde lidi dobrovolně a s nadšením sbírají morální kredity nebo jak se to jmenuje, bez kterých třeba jednou nedostanou ani důchod?
Jinak hodně mimo téma. Jsem tak přemýšlel, kdyby se to zavedlo tady, že by to dost lidí asi taky bralo jako super hru. :-)

JardaB

Příspěvek#5832 » pát 24. kvě 2019, 12:39

Takovej vyssi level uctenkovky :P

Letec 12

Příspěvek#5833 » pát 24. kvě 2019, 12:48

Říká se tomu sociální kredit a mimo autocenzuru a cenzuru internetu na to dohlíží půl miliardy kamer zhusta s rozpoznáváním obličejů a mikrofony jsou i ve sloupech veřejného osvětlení :). Dokonce i nové elektromobily musí sdílet data s vládou.

Na druhou stranu.. kdo má iphone, může být překvapen, když koukne do map a ony mu ohlásí kde má auto, že je v práci a to aniž by měl data, a nebo o to nějak speciálně žádal. Stačí jen spárovat auto a mobil.

gogan

Příspěvek#5834 » pát 24. kvě 2019, 12:53

Sedmej: hrůza... a další hrůza je, že to výhledově není zas takový sci-fi... ale určitě to ani v Číně všem nevyhovuje, to by se jinak tak rychle neobjevily apky jak s tím vy**bat, jak ti připisují kredity za uvědomělé brouzdání stranickým tiskem :) - když už i Číňani začínají švejkovat :D

Sedmej

Příspěvek#5835 » pát 24. kvě 2019, 13:02

gogan: Jo, jistě ne všichni. To jsem tak ani doslovně nemyslel. :-) Ale četl jsem nějaký článek, jak to někteří nadšeně provozují a soutěží mezi sebou, kdo jich má víc.

Zpět na