Zkoušky - zbraně pro zbr.prukaz A,B,E



Gábi.Ar
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » pát 24. kvě 2019, 12:17

Ahoj všem, chci se zeptat zda jste měli u zkousek také rozborku a sborku a střelbu z brokovnice u sk.A,B,E.
Je mi jasné, pokud bych si dělal jen B,E, tak bude.kratka kulová a případně malorážka .

Dle testů by měla.byt broková zbraň jen u sk.C,ale na naší střelnici ji prý vyzaduji.
Děkuji za odpovědi!
Naposledy upravil(a) Gábi.Ar dne pát 24. kvě 2019, 12:25, celkem upraveno 1 x.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#2 » pát 24. kvě 2019, 12:18

Strelba ne, manipulace muze byt, pokud se něco nezmenilo.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#3 » pát 24. kvě 2019, 12:48

Já měl pistoli s malorážkou a střelbu z pistole.
Řešilo se to tu stokrát, tak stačí hledat.
Jinak být tam může kde co a hádat se s komisařem asi nechceš.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#4 » pát 24. kvě 2019, 12:57

Mám A, B, E a v přípravě byla, při zkouškách ji nechtěli, ale mohli chtít (říkali).



haito
Příspěvky: 112

Příspěvek#5 » pát 24. kvě 2019, 13:36

ABE a měl jsem pistoli + střelba z ní, malorážka manipulaci, kozlice manipulaci



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#6 » pát 24. kvě 2019, 13:41

A kdo se bojí brokovnice? Střelba bez problémů a rozborka a manipulace jednosušší než jakákoliv pistole.



tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#7 » pát 24. kvě 2019, 13:46

Lidi, odpovědi typu já měl u zkoušek, já manipuloval s .... nemají žádnou vypovídací hodnotu, záleží na komisaři.

Gábi, dle zákona a vyjádření MV můžeš u tebou uvedených skupin manipulovat jak s krátkou kulovou, tak dlouhou kulovou, tak dlouhou brokovou zbraní. Ve skutečnosti můžeš (musíš) manipulovat s čímkoliv, co ti přidělí na místě zkušební komisař - tedy klidně Colt 1911, AR15, SA vz.58, nebo dělat rozborku a sborku Rugeru MK III ;) ... stěžovat si můžeš až po zkoušce.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#8 » pát 24. kvě 2019, 14:26

Kde delas zkousky?
Neni spatne si zavolat na strelnici, povetsinou vedi, co tak komisari chteji.
Ale jinak ano - jako jistotu informaci nema clovek nikdy.
Na ABE lze skutecne manipulovat se vsim, co komisar predlozi, priocemz by to mela byt "bezna zbran".
Nechci strasit, ale pistole, malorazka a dvojka to byt nutne nemusi, muze to fakt byt i Sa58 ci AR15 nebo nejaka brokova pumpa - ale abych nestrasil, nedeje se to a na zkouskach byva pistole CZ75/83, malorazka ZKM a dvojka/kozlice.

Ja osobne, kdyz ma nekdo ABE vezmu nejdriv k pistoli a kdyz vidim, ze ten clovek umi, nezdrzuju ani jeho, ani sebe.
Kdyz vidim, ze je nervozni a u pistole se mi to nezda, ale neni to uplne navyhozeni, vezmu ho jeste k malorazce pripadne dvojce, abych lepe rozlisil, jestli je jen nervozni nebo fakt blbej/nenaucenej/neschopnej/nebezpecnej.


Gábi.Ar píše:Ahoj všem, chci se zeptat zda jste měli u zkousek také rozborku a sborku a střelbu z brokovnice u sk.A,B,E.
Je mi jasné, pokud bych si dělal jen B,E, tak bude.kratka kulová a případně malorážka .

Dle testů by měla.byt broková zbraň jen u sk.C,ale na naší střelnici ji prý vyzaduji.
Děkuji za odpovědi!



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#9 » pát 24. kvě 2019, 17:34

Vážení, dle mého názoru nejlepší postup je v rámci přípravy ke zkoušce si osahat různé typy zbraní, ba i s vědomím, že u zkoušky zcela jistě nebudou.
Sám mám představu, že by se klidně mohlo předložit něco zcela neobvyklého a pak sledovat, jak se s tím uchazeč popere. A pokud by jeho postup byl shledán dostatečně bezpečným, měl by projít i v případě neúspěšné rozborky! Protože, nýbrž, jelikož a poněvadž každému se může stát, že mu přijde pod ruku něco, co nezná - a měl by být schopen si s tím nějak poradit bez ohrožení sebe a okolí. Namátkou třeba takový Bayard 1908 http://bvs.cz/komise_pistole_bayard_19082378_765.html kde se rozborka zahajuje zatlačením mušky dozadu a jejím vyklopením nahoru.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#10 » sob 25. kvě 2019, 10:08

Piggy : Zkušební řád ovšem nařizuje použít zbraň "obvyklou", takže něco zcela neznámého nepadá v úvahu.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#11 » sob 25. kvě 2019, 11:05

Piggy: dovolim si nesouhlasit s tím, že se mu dostane do ruky něco co nezná. Pokud si udělám ZP a kupuji zbraň a neznám ji, tak se mám zeptat prodávajícího nebo si sám o té zbrani zjistit informace. Já teď kupoval Sa 26 a taky jsem si před koupí našel na internetu jak se dělá rozborka.
A to je právě o té zodpovědnosti držitele ZP.
Já si před zkouškama zaplatil kurz kde mě naučili se zbraněmi které byly u zkoušky. Je to stejné jak s řidičákem, taky jdeš do autoškoly (případně tě to musí někdo naučit) a pak na zkoušky. Zkouška je až závěrečné prověření zda máš dostatečné znalosti na to aby ti bylo možné svěřit zbraň bez dohledu další osoby. A právě proto dostáváš zbraň "obvyklou". Auto ke zkoušce taky dostáváš "obvyklé".



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#12 » sob 25. kvě 2019, 11:14

Gábi.Ar: Já bych se toho nebál, jak tu psali, zatím vesměs všude dávají pistolu typu CZ 75 nebo Glock, k tomu opakovací malorážku a většinou kozlici. Zajdi si na kurz nebo si najdi tady na webu kdo tě zaučí prakticky do bezpečné manipulace a rozborky a parkrát veme na střelnici a budeš v klidu.
Dlouhou kulovou můžeš střílet s oporou a s brokovnicí to taky člověk dá na poprve, pokud neni úplně levej.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#13 » sob 25. kvě 2019, 11:28

Jop, už sa to tu riešilo veľakrát. ABE = streľba len z krátkej kulovej bežného typu, spravidla cz 75 alebo glock, môže byť aj niečo iné. Manipuláciu môže zadať komisár na pištol, aj na brokovnicu alebo na malorážku, to je na ňom. Ak nebudeš poznať ten konkrétny konštrukčný typ zbrane čo máš pred sebou, niekde som sa dočítal že komisár by ti mal popísať (nie ukázať!) ako sa to rozoberá a skladá. Skús zájsť na tú strelnicu, spýtaj sa čo väčšinou komisári dávajú, určite si to skús aspoň ohmatať. Opdporúčam prečítať si vlákno https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?t=7410, je tam toho vcelku dosť a pekne popísaného, možno to pomôže. Držím palce.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#14 » sob 25. kvě 2019, 11:49

marinakus, kk: Máte samozřejmě pravdu, že u zkoušky dostane něco obvyklého. Já jsem popisoval svoji představu.
Stejně jako jsem přesvědčem, že v autoškole by se v kurzu na B každý měl alespoň jednou projet také s dlouhou dodávkou, středně velkým teréňákem a přívěsem s osmiveslicemi - protože na to všechno dostane oprávnění.
Omlouvám se za OT a v tomto vlákně končím.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#15 » sob 25. kvě 2019, 16:21

Pripojuji se k odpovedi "ja mel u zkousek".
Ja se pripravoval na strelbu z pistole a malorazky s mamipulaci s pistoli, malorazkou a dvojkou. Nakonec byla jen manipulace a strelba z CZ75B.
A komisar u vseho rozborku predem ukazal.

Predpokladam, ze spoustu komisaru postupuje jako cmk. Tim se nechci v zadnem pripade chvalit. :P V jeden moment jsem si byl jist, ze letim. Myslel jsem, ze jsem strcil prsty pred hlaven.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů

cron