Výstřel doma

Pavluso

Příspěvek#196 » sob 25. kvě 2019, 20:27

Lidičky, někteří z Vás by neměli mít v kapse snad ani Rybku.... tak jsem si doma prostřel prádelník... bože, bože, holt se stalo, ale snad to nebude nikdo rozebírat. Jsem rád, že si nekupuju zbraně z komise po zdejších "cvakačích". Rána jistoty je tak akoráte u zk na zbroják dobrá...Jinak nevím proč bych s tím měl cvakat. Normoš vypustit kladivo... držím palcem a ukazováčkem jedu spoušť.... Kdo neumí zaštěrchat závěrem tak ať si pořídí vzduchovku. Tady z toho fora se stal hroznej plevel..... dělám se zbraněma 40 let a tohle je fakt moc.... jestli tohle někdo čte... tak si udělá o držitelích ZP pěkný obrázek... !!!

Sedmej

Příspěvek#197 » sob 25. kvě 2019, 20:45

Pavluso: Vždyť tu "každý druhý" má pistoli bez kohoutu ... díky moc za radu. ;-)

Killing joke

Příspěvek#198 » sob 25. kvě 2019, 21:01

Já třeba musel na střelnici cvakat při výměně zásobníku, jinak prej můžu jít domů. Tak jsem cvakal no.
Jinak doma si po vycházce s nábojem v komoře taky cvaknu.

Když jsem měl CZ 75, tak jsem ve cvakání smysl neviděl, vypuštění kohoutu je určitě lepší, ale s Glockem to moc jinak nejde a vypuštenej ho chci mít.
Před ránou jistoty vyndám zásobník, stáhnu závěr, položím náboj stranou, asi 3x zakvrdlám. Kouknu do komory a do šachty zásobníku, spustim závěr, namířim na zeď ze škváry (nebo co to je) a cvaknu. V pidi bytě to holt líp nejde.

mission

Příspěvek#199 » sob 25. kvě 2019, 21:31

nikdo tu přece nerozporuje cvaknutí u zbraní, kde nejde vypustit zápalník jiným způsobem (přes kohout, vypouštěcí pákou, klikou u kulovnice, atd.), ale proč proboha cvakat u zbraně, kde to jde? U revolveru taky dáváte ránu jistoty? Máš oči v pořádku, tak do komory snad vidíš ne? Už "slyším" jak někdo dává ránu jistoty v paneláku...a nedej bože vystřelí. Pokud někdo nechce chápat elementární věci, používat vlastní mozek, tak nemá cenu to dál rozebírat.

tifik

Příspěvek#200 » sob 25. kvě 2019, 23:37

Zpochybňovat základní pravidla bezpečnosti na fóru o zbraních mi nepřijde úplně OK...

Honzajan

Příspěvek#201 » ned 26. kvě 2019, 06:41

Zakladni pravidla bezpecnosti se zbrani jsou:
-prst mimo spoust, dokud nechci strilet
-jednat s kazdou zbrani jako by byla nabita
atd.
Ale opravdu nikde jsem nevidel uvedenou ranu jistoty uprostred obydli, kde je zakazano strilet. Naopak rana jistoty je vlastne pokus o poruseni zakona o zbranich.

rumburak18

Příspěvek#202 » ned 26. kvě 2019, 07:04

Jezismarja, lock please.

McFly
moderátor

Příspěvek#203 » ned 26. kvě 2019, 07:16

Dost těch nesmyslů tady!

iloveguns

Příspěvek#204 » ned 26. kvě 2019, 15:00

Zpět na