Pozorovací (střelecký) dalekohled.

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » sob 17. zář 2011, 16:04

Rád bych se podělil o zkušenosti s pozorovacím dalekohledem VANGUARD High Plains 460 15-60x60 (2700Kč). Rozhodoval jsem se mezi
Fomei (15-45x60 - 3.000kč nebo 20-60x60 - 3.240Kč),
Praktica teleskop 20-60x70 (2.800Kč) a
Bresser Spektar 15-45x60 (3.730Kč).
Všechny dalekohledy jsou vodotěsné a plněné dusíkem. Na prakticu jsem slyšel hodně nespokojenosti na střelectví, ať už neostrého obrazu či nepohodlného umístění ostřícího kolečka. Bresser měl kvalitní optický sklo "Bak4" a dobrý typ antireflexních vrstev "FMC", ale nebyl k němu stativ a jeho cena je pro moje občasné použití docela vysoká. Fomei je česká firma, k dalekohledům se dodává celkem bytelný mini-stativ. Dalekohledy Fomei obsahují "horší" typ skla BK7 a antireflex. vrstvi jsou "MC". Výhoda Fomei je, že má sluneční clonu, kterou Vanguard nemá.
K Vanguardu jsem dostal bytelný hliníkový kufřík vyplněný molitanem, stejný mini-stativ, který je k dostání u Fomei a cenově vyšel nejlevněji. Obsahuje stejný sklo a atireflex. vrstvy jako Bresser a je o 1 tisíc levnější a má zvětšení až 60x, který jsem požadoval. Sice na největší zvětšení je obraz za neideálních podmínek tmavý, ale v běžném světle lze použít přibližně na 2/3 jeho zvětšení. Sice je to výrobek z Číny, ale zkoušel jsem ho na 50m při sluníčku pod mrakem a neměl jsem žádný problémy při rozeznávání zásahů .22 v černém a to ani dvojstřelů. Je poměrně malý a lehký, ale přesto výkoný.
VANGUARD je asi nejlevnější pozorovací dalekohled, který lze na trhu sehnat. Všechny zde zmiňované dalekohledy by mě bohatě stačily, proto pro mě byla rozhodující cena a příslušenství.
Byl pořízen bez problémů z http://www.fotoskoda.cz/eobchod/ a přišel do týdne.
Bez názvu.jpg

van1.jpg

van2.jpg

van3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mlok
Příspěvky: 72

Příspěvek#17 » pát 9. pro 2011, 17:58

V pondělí 12.12.2011 v Lidlu mají prodávat podobný za 900,- Kč. Kvalitu nedokáži posoudit, ale možná by někomu stačil. Je to včetně pouzdra a malého stativu.
http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz ... _22095.htm

Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 100

Příspěvek#18 » pát 9. pro 2011, 18:04

Taky se na něho v pondělí chystám mrknout :mrgreen:

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » sob 10. pro 2011, 18:44

Kdo umí německy (nebo si to dá do překladače), na amazonu je uživatelská recenze.

Na sto metrů to určitě není. Na padesát za dobrého počasí by to ale asi stačit mohlo - jen ale hádám, v ruce jsem to neměl.
Bresser sám o sobe není špatná firma, ale musíme si reálně uvědomit, co je možné očekávat od variáblu za pětatřicet Éček.

Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 100

Příspěvek#20 » sob 10. pro 2011, 20:16

Porovnej fotky na Amazonu a v Lidlu na každé je jiný typ :mrgreen:

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#21 » sob 10. pro 2011, 20:41

no, zrovna fotky v letáku bych nebral jako bernou minci, vím jak to chodí ;) klidně to může být tak, že je to každý jiný model nebo taky stejný, ale jeden je v novějším a druhý starším provedení.

Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 100

Příspěvek#22 » sob 10. pro 2011, 21:04

Ten na Amazonu má i v názvu jeden postatný rozdíl: Junior

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#23 » ned 11. pro 2011, 12:34

"Kdo umí německy (nebo si to dá do překladače), na amazonu je uživatelská recenze."

Tak jsem si za pomocí nekvalitního on-line internetového překladače zkopíroval a přeložil tu uživatelskou recenzi a vyznělo to dost zoufale. Prostě žádná dobrá recenze. Překlad sem ani nedávám.
Jinak jsem také vzhledem k cenové nabídce jako střelec z malorážky (50 m) silně zauvažoval o koupi tohoto pozorováku, ale po té recenzi nevim, nevim. Rozhodně se zajdu na něj podívat. Myslím, že jej dopoledne koupím, vyzkouším a uvidím. Pokud nebudu spokojen, tak ho odpoledne vrátím. Sice ne každý obchodník takové jednání má rád, ale s Lidlem mám takovou zkušenost, že to vždy šlo. Ne že bych to dělal často, ale asi 2x jsem tak za celou dobu trvání obchodu učinil.
Takže uvidíme. Jinak je třeba počítat s tím, že v takové cenové relaci nemůžu počítat s extra třídou.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#24 » pon 12. pro 2011, 12:15

Hmm, takže už před 10 hodinou v obou Lidlech u nás vyprodáno :x , takže se s vámi nepodělím o osobní zkušenost :(



tom955i
Příspěvky: 52

Příspěvek#25 » pon 12. pro 2011, 19:31

uz je doma , ve 14 hod posledni 2kusy, zatim dobry , ;) az budu na strel. reknu vice :)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#26 » sob 14. led 2012, 00:20

Jak to vypadá ?



Grinch
Příspěvky: 75

Příspěvek#27 » pát 28. úno 2014, 22:31

Obrázek

Dnes jsem pustil na web dvě recenze optik od Sightronu.

Kdo se rozhodujete, co by byla dobrá volba za rozumné peníze, tak povinně přečíst :D

Více ZDE

Martin



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » pon 17. bře 2014, 10:42

Ahoj, když to tu čtu tak jsem asi kacíř.. ale co říkáte na čínu??

http://www.aliexpress.com/item/Send-Fas ... 61448.html

použití na pistoli na 25 případně občas do 50m...
Za ty prachy to mám chuť i risknout a testnout..



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#29 » stř 26. lis 2014, 15:11

Ahoj, potřebuju poradit.
Vzhledem k mým návštěvám otevřených střelnic jsem se smířil s tím, že budu muset pořídit i nějaké to kukátko, abych tušil, kam mi to lítá. Střílím zatím pouze krátké na 25 m (.22 a 9mm). Postupným pročítáním všemožných vláken jsem došel ke starším monokulárům Meopta sport 20x50 nebo 25x70, které bývají za rozumné peníze a údajně kvalitativně výše než současná produkce ve stejné cenové hladině.

Můj dotaz směřovaný hlavně na majitele stejných (Meopta sport), nebo zvětšením (20-25x) odpovídajících pozorováků je - lze takový dalekohled používat na pistolový terč na 25m? Nebo je to zbytečně velké zvětšení a z terče tam uvidím sotva černou část (bílá bude mimo zorné pole). Jaké mám potom hledat zvětšení?

Blíží se vánoce a mám si vymyslet dárek, takže pozorovací dalekohled by byl ideál. A nerad bych investoval do dalekohledu použitelného pouze na větší vzdálenosti (i když do budoucna střelbu z dlouhé nevylučuju).

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#30 » úte 16. čer 2015, 21:40

Tak já jsem si dnes přivezl Optisan Litec S 20-60x60. Má prima futrál a za tu cenu (3990) myslím, udělá dost muziky. :)

http://gun.cz/31011-Pozorovaci_dalekohl ... _20-60x60/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti