Střelba v letadle s Babišem: člen ochranky omylem vystřelil ze služební pistole

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#46 » stř 29. kvě 2019, 19:08

Golem: Tak O.K. Nevím, jak tu hlášku chápeš ty ale já vím v jakém kontextu byla podaná. Pohled z venčí je vždy jiný než ten zevnitř.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#47 » stř 29. kvě 2019, 19:11

@Marinakus: už nebudu plevelit téma, jenom si neodpustím říct, že u naší prezidentské ochranky je to v relativně krátké době podruhé. Kolikrát si za posledních 10-20 let picla v letadle ochranka jiných prezidentů?

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#48 » stř 29. kvě 2019, 19:13

já myslím, že je to trapas. Bez ohledu na lidský faktor atd..

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#49 » stř 29. kvě 2019, 19:14

ren : To není prezidentská ochranka. A k přehmatům tohoto druhu dochází skutečně i jinde. Nejen u nás.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#50 » stř 29. kvě 2019, 19:19

marinakus píše:Golem: Tak O.K. Nevím, jak tu hlášku chápeš ty ale já vím v jakém kontextu byla podaná. Pohled z venčí je vždy jiný než ten zevnitř.

Nevím jestli vždycky, ale bývá... Když do něčeho člověk vidí zblízka, pod pokličku "my jsme špičková firma, my jsme odborníci", tak obvykle zjistí, že realita je trochu... decentně řečeno "složitější"...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#51 » stř 29. kvě 2019, 19:31

Golem : Zatímco z venčí je nejjednodušší vidět jen to, co vidět chci. Zevnitř to vždy vidím vše ať chci nebo ne, protože jsem součástí. A mám dojem, že tvrzení "zbraně do ruky jen odborníkům" je dílem politiků a ne ozbrojených složek. Ale to už jsme skutečně od původního tématu daleko.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#52 » stř 29. kvě 2019, 19:44

Nedelal bych z toho kovbojku. Proste se stalo a muze se stat. Ty reci o tom, jak je to psychicky magor nebo ze tam nema co delat, jsou vykriky ubozaku, co nevidi dal jak na spicku sveho nosu.
Spis je smutne, ze takto nebezpecny ukon jako je rana jistoty by sel jednoduse vymenit za vlajecku do hlavne v cene par kacek. Ale to by museli na spravnych mistech pracovat odbornici kteri nemaji hlavu jen od toho, aby jim neprselo do krku.



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#53 » stř 29. kvě 2019, 19:53

Nemyslím si, respektive spíš si vlastně myslím, že podobné nehody se stávají u ochranek, potažmo celých bezpečnostních sborů po celém světě s železnou pravidelností. Jen se to tak nerozmazává jako tady u nás (protože si bouchnul před novináři, jak jsem kdesi zaregistroval), popř. se o tom mimo hranice ani nepíše (pokud zrovna odražená střela nesundá nějakého prezidenta, pak se to třeba interpretuje jako pokus o puč :mrgreen: ). Hledáte v tom něco, co v tom není....

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#54 » stř 29. kvě 2019, 20:01

Střelec píše:Jen se to tak nerozmazává jako tady u nás...

Tak ono se to, bohužel, hodí do kampaně proti zbraním.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#55 » stř 29. kvě 2019, 20:30

Kvandy typu nekompetentní osoba,případně má psychycký problém jsou takové výkřiky do tmy vhodné spíš do diskuse pod článek.Tam se jistě ujmou mezi tamními odborníky.

Jestliže je ve vládním speciálu běžnou záležitostí a praxí předávání vybité zbraně komukoliv,zaráží mne jedna technická.
Proč není k dispozici vybíjecí/nabíjeci zařízení v tak choulostivém objektu jako je letadlo?
A poté
Jestliže je,proč nebylo použito?
Případně nemohlo jít skutečně o tech.závadu v kombinaci s Xtisíckrát provedeným rutinním úkonem?



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#56 » stř 29. kvě 2019, 20:36

Honzajan: Tak stávají se určitě i horší věci, ale to neznamená, že je to v pořádku. A prohlašovat ránu jistoty za nebezpečný úkon... nahrazovat jí vlaječkou... a ještě prohlašovat za ubožáky ty, kteří to vidí jinak... raději to nebudu komentovat, on by mi z toho mohl vyjít nějaký ubožák co si nevidí ani na špičku nosu a to není zdvořilé...



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#57 » stř 29. kvě 2019, 20:50

staM: nemyslíš to tak, že odborníkem je jen ten, kdo není schopný spolehlivě a zodpovědně vybít zbraň, viď? :-D
Holt asi věřili, že pro profesionály to není problém, ale po téhle zkušenosti tam snad to vybíjecí zařízení dají.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#58 » stř 29. kvě 2019, 21:12

Myslim, že se tady až poněkud neštastně začala řešit problematika rány jistoty místo diskuze na téma jak moc ta oficiální verze "smrdí".

Například u toho starýho incidentu s Baudyšem se to dle dostupných informací stalo za letu (klidně mě opravte, je to už fakt dost dávno), takže situace dosti odlišná. A pan Baudyš se za nedlouho dal na astrologii. Devadesátky byly prostě divný...

Každopádně tim chci říct, že pokud u toho někdo z přítomných fyzicky nebyl, jak to skutečně bylo se asi tady nedozvíme.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#59 » stř 29. kvě 2019, 21:25

Můj táta říkával: "Škoda rány, která padne vedle" :-D

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#60 » stř 29. kvě 2019, 21:26

Myslím ty chytrolíny,ultraodborníky,žvanily a pablby v diskutující pod původním článkem který sem byl odkázán.
Tam je to opravdu zábavné.
Kupříkladu
pod čánkem píše:Tak např. Pi Glock mají pojistku ve spoušti tam nic nezajišťuješ ani neodjišťuješ. Když nechceš střílet nemáš mít palec na spoušti, jedno ze základních pravidel.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů