Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
ErikCartmen
Příspěvky: 54

Příspěvek#391 » pon 24. čer 2019, 19:09

Díky za nabídku, ale bydlím u Kladna. Jsi s ní spokojen?

Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Příspěvky: 61

Příspěvek#392 » úte 25. čer 2019, 14:39

Nemám jí moc dlouho a nastříleno má tak 300. Navíc je to moje první dlouhá, takže mě ber s rezervou :D
Má už od výrobce trochu poladěnou spoušť a je podle mě opravdu dobrá (nemám ale možnost srovnání s jinýma nebo vojenskýma spoušťákama, takže porovnávám spíš s krátkejma). Je i trochu lehčí, takže to je taky plus pro mě.
Kupoval jsem u kluků ve Svatobořicích a nechal mi k tomu i polymerový sklopný mířidla IMI Defense za velmi pěknou cenu.
K jejímu nákupu jsem se dostal víceméně díky chybě, kdy jsem chtěl původně malorajdu S&W MP 15-22, ale v nákupku jsem měl "puška samonabíjecí". MMRku tam měli skladem, tak mi jí ukázal a po cca týdením přemýšlení jsem jí poskytl nový domov :)
Řekl bych že za tu cenu kolem 26k je to dobrá volba.

Původně jsem ještě uvažoval o Savage MSR Recon (taky kolem 30k)



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#393 » úte 25. čer 2019, 20:07

old_Mr_Grim: Tohle je fakt docela sranda, já to mám přesně obráceně :) Chtěl sem Mossberg MMR, ale nakonec sem včera koupil v Proarms Savage MSR Recon... MMR už se navíc nedá sehnat v tý lepší verzi s lepší spouští, doražečem závěru a okýnkem proti prachu (myslim "dust cover").

Byla o něco dražší ale zase má zajímavý věci navíc. Lepší spoušť (nemůžu sám srovnat ale podle mě je fakt dobrá), dobrá úprava hlavně, mid-length gas system, přesná hlaveň (nemůžu zatim posoudit ale údajně jedna z nejlepších). Ta hlaveň rozhodně jako těžká teda vypadá a na hmotnosti se to holt taky projevilo.

Zítra jí jdu přihlásit...takže tak za 14 dní si z ní budu moct vystřelit...

Jo a v Proarms maji akci na náboje .223 Hornady 55 grain FMJ za 9,90,- Kč při 600ks+. Na webu to neni.

Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Příspěvky: 61

Příspěvek#394 » úte 25. čer 2019, 20:55

Já jsem se ještě pořádně nedozvěděl (se 100% jistotou) jakej gas system má MMR. Na hodně místech jsem četl mid length. Hlaveň je bez úpravy (údajně by měla bez potíží vydržet kolem 10k, snad s jen malou ztrátou přesnosti).
Kupoval jsem v lednu a měl jsem teda asi kliku, jestliže už nejde sehnat s tou laděnou spouští :shock:
Koukám, že na gundrak.cz ještě jednu maj. Měla by to být ta samá jako moje. Když jsem s ním mluvil při prodeji, tak se zmiňoval, že tam ještě jednu má.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#395 » úte 25. čer 2019, 21:06

MMR má určitě carbine. V Gundraku tu lepší verzi nemaj, jen tam maj jeji fotky. Předevčírem sem s nima mluvil.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#396 » stř 26. čer 2019, 13:54

MMR ma carbine... me by vysel recon o 10k vic nez MMRko takze sem se na nej vykaslal...

Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Příspěvky: 61

Příspěvek#397 » stř 26. čer 2019, 19:06

Aha, já jsem nabyl dojmu, že tam maj dvě stejný. Ta co maj na fotkách webu gundrak, je přímo ta moje MMR.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#398 » stř 26. čer 2019, 19:56

Ano, to je ta lepší, její správný název je "Mossberg MMR Security Rifle". Prodávala se kolem 28 tisíc Kč. Nikde v republice už neni a nejde prý ani objednat. Dodával je k nám Zelený Sport.

U Mossbergu nastal zvláštní "problém". Ta levnější za cca 24 tisíc Kč má v USA standardní cenu kolem 1000 USD (dá se koupit pochopitelně za míň). Savage Recon má v USA standardní cenu taky skoro přesně 1000 USD ale u nás se prodává za cca o 10 tisíc víc.

Takže ten Mossberg je vlastně supr kauf, tady je prostě vidět ta přirážka prodejce, a nebo je Zelený Sport dostal za hubičku.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#399 » čtv 27. čer 2019, 06:38

Ono je spíš důležitější zajímat se, co technicky, zpracováním a materiálem každá puška nabízí. Doporučená pultová cena Mossbergu je i ve státech dost přestřelená, Savage je na tom o třídu lépe a cena je pak naprosto ospravedlnitelná.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#400 » čtv 27. čer 2019, 07:55

Já mám krom V-AR taky MSR-15 Recon a max spokojenost. Mám ji za 33k a stojí za každou korunu..
víc sem se rozepsal tady : viewtopic.php?f=22&t=111&p=184549#p184549



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#401 » čtv 27. čer 2019, 19:34

McFly: Vim že tady někdo psal že jí má k VARce, ale nemoh sem si vzpomenout kdo, tak už vim :)

Podle mě má Recon 15, aspoň na našem trhu, hodně zajímavej poměr cena/užitná hodnota. Kdyby byla MMR za stejnou cenu,tak by se ten Mossberg neměl šanci prodat. Nic proti němu, za současnou cenu asi dobrá volba.

Zatim se Savážkou střílet nemůžu, ale kvalita zpracování vypadá hodně dobře. Teď musim ještě vybrat puškohled, nebo kolimátor, nebo prism scope...sakra, to bude na dlouho...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#402 » čtv 27. čer 2019, 21:37

AKo ten Savage Recon vam v CR normalne zavidim. Vynikajuca puska za tu cenu. 1:8 vyvrt, MLok predpazbie, mieridla, mid lenght system, Wilde komora no co viac si priat. Buchnut Miculek kompik, stavitelny gas block a pusticka eno nuno na zavody.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#403 » sob 17. srp 2019, 20:08

Tak i já se přidám se svojí otázkou na "ARko do třiceti".
Co jsem si zatím pročetl, nejvíc mě zaujal Ruger 556 MPR. Koukal jsem ale, že momentálně většinou nedostupný. Řešily se tu navíc nějaké komplikace s úderníky. Změnil se nějak kolektivní názor na něj? Líbí se mi i jeho předpažbí v základu. Nemám rád buclaté ala colt.
Vim, že Varky a DD jsou jinde, ale můj rozpočet je 30+-.
Střílet bych chtěl spíš klidnější mířenky na střední až delší vzdálenost (50m+). Z toho mi plyne min 16" hlaveň a mid až rifle gas system.
Osadit bych to chtěl už ze začátku strike eaglem 1-6.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#404 » sob 17. srp 2019, 21:15

Na 16” hlaven rifle length nedostanes, standat se to dela az od 18”, jedinou vyjimku tvori dmps tac 2 ktery mel na 16” rifle length.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#405 » sob 17. srp 2019, 22:24

Jojo, vždyť to tak i píšu. Je mi sympatické, že ten ruger má 18" a právě ten delší.
Proto se ptám, jestli mezi vámi jako první dlouhá do třiceti obstojí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Terrani a 9 hostů