AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1276 » úte 25. čer 2019, 18:24

Jo o tom žádná,ale spíš jsem narážel na problém s použitím ,,neošetřených dílů,, ...nevím no u pušky za tyhle peníze bych to celkem chtěl .A v téhle ráži ,kde se počítá s použitím Surplus corrosive ammo to bývá u výrobců celkem pravidlem. Nebo má být v návodu upozornění o zákazu užití corosive ammo :P



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#1277 » úte 25. čer 2019, 19:21

To není o zákazu. Je PARka vojanda? No neni. Uvádí se u ní chromování vývrtu? Nevím o tom. Prostě když střílím takovej hegeš, tak potom musím dát krochně náležitou péči. Jinak... viz uvedená fota.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1278 » úte 25. čer 2019, 19:43

Ale notak.. Střelba korozivnim svinstvem holt ma svá úskalí a ani chrom v laufu a povrchová úprava neřeší vsechny následky. Prostě se to musí náležitě pucovat.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1279 » stř 26. čer 2019, 06:07

Parka MK 4 v.223 má hlaveň,systém závorníku a systém pístu ošetřen nitridací jak to má v 7,62x39 nevím.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1280 » stř 26. čer 2019, 07:40

Podle mne je problém nejen v korozivnosti střeliva a míň čištění. Hlavně je to použitým materiálem. Pamatuji na vojně Sa58 kde píst byl i po půl dni střílení slepýma docela ucházející a s ohledem na stupeň "ojebávání" čištění vojákama základní služby překvapivě stále stříbrný a bez koroze. Jestli taky třeba výrobci neojebávají materiálové předpisy...



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1281 » stř 26. čer 2019, 08:09

Btw když koukám na ten barrel nut tak se divím že nemáš ten rychloupínací systém. Protože tenhle barrel nut k němu patří!!! Na mé parce nemá barrel nut ty zoubky na dosedací ploše a ty díry ve žlábcích do kterých se strkal ten drát na utahování.
Nevím s kým v Proarms komunikuješ ale nejlepší je napsat přímo p. Hofmanovi řešil jsem s ním několik věcí a nikdy nebyl problém.



boby06
Příspěvky: 86

Příspěvek#1282 » stř 26. čer 2019, 09:06

s panem Hofmanem mailem. zatím čekám na odpověď.
důležité je informovat veřejnost a sdílet zkušenosti. Klidně se postavím do pozice ODSTRAŠUJÍCÍ příklad jak to dopadne když se náležitě nečistí. Tedy čistěte důkladně přátelé. I když za to opotřebení uppru od BCG nemohu :). Matice je tutově z původního rychloupínacího systému. Tj se zoubkama. Zřejmě se dávala jak do rychloupínání tak natvrdo. Kupoval jsem leden 2017. od té doby se mohlo hodně změnit ve výrobním a montážních postupech Proarmsu.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1283 » stř 26. čer 2019, 09:39

Ano informovat ostatní o to jde.

Co se mi tam značně nelíbí,tak je ten index pin a lá pružný kolík,to je opravdu zhovadilost výrobce :roll: a plastová dvířka nebo je to odlitek?
Celý ten systém je nějaký čudný :| Korozivní ammo bych z takové pušky nikdy nestřílel už jen z toho důvodu,že zásaditá neutralizace po střelbě by značně narušovala hliník. Toto opravdu není stavěné na surplusy



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1284 » stř 26. čer 2019, 09:45

Myslíš ten plastový dust cover? Tvl. ten je od Strike Industries za dost korunek ;) :D



boby06
Příspěvky: 86

Příspěvek#1285 » stř 26. čer 2019, 09:49

dvířka plast (strike industries). vlastně na zbrani postupně vyměněno skoro všechno za součástky z US. Teď už střílím BARNAUL 7,62x39 FMJ novovýroba. to snad tu pušku nesežere..



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1286 » stř 26. čer 2019, 09:58

To že ti to chytlo lišku po rtuťákách je jasně tvoje vinna jak tu bylo řečeno ale ta vůle hlavně je na reklamaci tam je prostě něco v nepořádku.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1287 » stř 26. čer 2019, 10:45

Já bych jen okomentoval, že kdysi se na rtuťákách na vojně střílelo ze všeho. A nezažil jsem ani u špatně vyčištěného sapíku takhle zarezlou součástku. Čistilo se jen hadříkem a konkorem...
Asi od té doby stojí u novovýrob materiál za houby s voctem.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1288 » stř 26. čer 2019, 10:53

No tak zrovna ten dust cover od Strike industries není žádná raketa /cca 15$ maloobchod...Ale myslím že není špatnej. Nicméně pokud se nebudou do budoucna střílet rtuťáky tak bych tu pušku stejně komplet rozebral , zneutralizovat mýdlovou vodou,pořádně utřít/nechat vyschnout a prostříkat CLP ...Ten korozivní ,,sajrajt,, je v tom zažranej a bude to mít tendence reznout dál :!: ;)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1289 » stř 26. čer 2019, 12:27

Indian: Jo,jenomže kosa.....chromovaný píst,chromovaný vývrt,chromovaný násadec,chromovaný závorník, na všem ostatním fosfát a na tom ještě lak(k*evsky dobrý lak),takovýto komančácký standart už dneska bez vysokohorské přirážky neuvidíme :lol:



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1290 » stř 26. čer 2019, 12:34

No právě to jsem měl na mysli. Dnes to je samé kurvítko jednak z důvodu úspory, zas druhé z důvodu úspory a vyššího výdělku a za třetí z důvodu omezení životnosti a vyššího výdělku na následném opakovaném prodeji nebo servisu...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Krovak84 a 17 hostů