Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#1171 » pon 1. črc 2019, 20:56

Vdaka za tip, jednu pixlu na testy kupim, v najhorsom pojde do nabojov pre pcc. Otazka je ze ci je to rozumne riesenie aj pre P30SK s kratsou hlavnou (ma kolega), alebo sa vykaslat na EPRX a davat do toho celoplaste. Uvidime. Zbehnem nejake testy a dam vediet.

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#1172 » úte 2. črc 2019, 06:24

Pardon za OT, ale jen to doplnim.
Presne tak, vhodnejsi bude pouzivat pomalejsi prach. Ja pouzivam Ba9, ktera je pomala a chodi mi to dobre. Jen kapanek vic spini, ale nic co by se nedalo zvladnout.(Udajne ty sypane prachy, jsou vic kourivejsi)

Co jsem ted hledal v denicku mereni hradlama, tak pro moje odlite a komaxitovane strely ( tvar ogival ) realna vaha 128grs. Sypany prach Ba9 = vaha 4,6grs. Oal 28mm. Rychlost prumer 320 m/s. Energie 425 Joul. Factor 134
Neni to plna laborace, ale plne dostatecna na porazeni zelez a derovani papiru :-)

(Vzpominam si, ze Ty Aresy EPRX jsem ladoval kolem 450 joule a taky v pohode.)

Delal jsem testy ruznych laboraci, jen pro pro zajimavost, a faktem je, ze pistole zvladla spolehlive prebijet uz pri vykonu kolem 290 joulu :-D Coz me opravdu prekvapilo. Zbran je bez uprav, vse origo.

edit: Ja osobne bych volil FMJ, jsou podstatne levnejsi nez Ares, a hlavne muzes pouzivat rychly prach, ktery mas doma.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#1173 » sob 13. črc 2019, 07:13

Len to uzavriem - pomaly prach skutocne pomohol. Zohnal som narychlo len D037.1 a kedze nemam aktualne poruke hradla, testovana navazka "co autodisk dal" (~6,5gr, OAL 28,4 strely 125gr a 135gr). Z ruky na 25m na 50/20 vsetko v ciernom, takze problem vyrieseny. Podla testu s oporou maju 125gr (komoly kuzel) o cosi vacsi rozptyl. Ziadne nevyhorene zbytky prachu som nepozoroval. Akurat kolega s kratkou SK ma z toho ako sa dalo cakat s tymi lahsimi strelami opakovacku.

Inak pistolku po vcerajsej session musim fakt pochvalit, super spust, len holt moje laby na nu poriadne nedokazem poskladat :D.



malcito85
Příspěvky: 1

Příspěvek#1174 » čtv 17. říj 2019, 13:05

Ahojte, tiez sa pridavam do klubu majitelov HK P30 (V3). A rad by som sa Vas spytal, ci niekto na SK robi konverziu na LEM 4.1 + skrateny reset.

Vdaka

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1175 » čtv 24. říj 2019, 16:05

Tak PMM konecne udelali compik i na P30 (ten pro VP9 nepasuje na P30) a tim padem je P30L SD Ultimate konecne hotova po temer 10 letech...

Obrázek

Obrázek

Obrázek


https://www.parkermountainmachine.com/s ... sator.html

https://www.youtube.com/watch?v=SjquAEfs0hc&t=350s



Ravoj
Příspěvky: 7

Příspěvek#1176 » pát 8. lis 2019, 19:34

Ahoj. Z p30 mám vystreleno cca 2000.. A když jsem zkoušel od znamyho prebijene naboje 150gr, tak to vůbec nešlo. První rána čistá desítka (jedu obranou na 10m.), druhá 10 cm vedle. Třetí na devitku, další zas mimo. Partakovi na střelnici to dělalo taky neplechu. Klasický 115gr v pohodě..

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#1177 » pát 8. lis 2019, 21:41

Par prispevkov nahor sme to rozoberali - holt ten vyvrt ma svoje specifika. Skusit skombinovat s inym prachom. Odkedy sme to doladili tak mlademu 125gr / 135gr strely chodia v pohode, 150ky som este neskusal.



Ravoj
Příspěvky: 7

Příspěvek#1178 » pát 8. lis 2019, 22:46

Vím.. Četl jsem.. Proto jsem to psal jako potvrzení. Jinak jsem se zbraní spokojen.. Na miřenku ji nemám.. Těch 150gr je asi už moc. Je to zbytecny.. Psal jsem to jen jako poznatek.. :-)

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1179 » úte 12. lis 2019, 03:03

Z polygonu (jedno jestli HK ci Glock apod.) to ma litat idealne 350 m/s nebo aspon pres 340 m/s.
Prebijene "cajicky" co litaj kolem 300 m/s jsou velmi nepresne i na blizko rekneme 15 m.
300-320 m/s rozptyl jak blazen 20 cm i vic kolco s oprenou pistoli, nad 320 uz se to s drazkovanym vyvrtem (XDM) vyrazne zlepsilo (polygon furt onicem), ale furt to jeste nebylo ono, teprve nad 330 idealne pres 340 to lita presne. Zkouseno ze 124 grs strelami. 145/147/150 jsem takhle netestoval, ale problem bude stejny v te rychlosti.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1180 » úte 12. lis 2019, 03:06

Jo a pokud fakt nemate obri XXL ruku ala lopatu, tak vyhodte Lkovy hrbet (a boky taky). Mam celkem velkou ruku, ale ne tak velkou jak jsem si myslel ocividne, jelikoz pocitove se mi to sice drzi skvele s L, ale strilim vyrazne lepe s medium hrbetem, mnohem mene nebo spis temer zadne strzene doleva, pistole se nekrouti v ruce. Posledni 3-4 roky jsme mel medium boky, ale medium hrbet mam az ted od leta a vyrazne lepsi soustrely i na vetsi vzdalenosti lepsi presnost. Trvalo mi jen deset let na to prijit... :-(.

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#1181 » sob 16. lis 2019, 10:00

MKabar píše:Z polygonu (jedno jestli HK ci Glock apod.) to ma litat idealne 350 m/s nebo aspon pres 340 m/s.
Prebijene "cajicky" co litaj kolem 300 m/s jsou velmi nepresne i na blizko rekneme 15 m.
300-320 m/s rozptyl jak blazen 20 cm i vic kolco s oprenou pistoli, nad 320 uz se to s drazkovanym vyvrtem (XDM) vyrazne zlepsilo (polygon furt onicem), ale furt to jeste nebylo ono, teprve nad 330 idealne pres 340 to lita presne. Zkouseno ze 124 grs strelami. 145/147/150 jsem takhle netestoval, ale problem bude stejny v te rychlosti.


Tady ti musim oponovat, protoze to takhle vubec neni.
Pises cajicky co litaji kolem 300m/s. Tak zapominas na to, ze maji tezsi strelu, takze ono kdyz si vypocitas rychlost 300m/s se strelou 150grs, tak ti vyjde uz hodne slusny vykon naboje. A to 438 joule a 148 factor ;)

Ono taky hodne zalezi, jak rychly prach je pouzity a taky druh strely (material, tvar...)
Tezsi strela je vzdy delsi pri stejnem svaru strely, coz znamena = vetsi plocha na prenost rotace strely, lepsi stabilizace atd...

Ne jenom ja, ale plno lidi, ma prave zkusenost takovou, ze nejsilnejsi rana neni nejpresnejsi. A tvrdit, ze strela letici pod rychlost 320m/s neni presna, je dalsi nesmysl :!:
Osobne znam desitky lidi, co strileji mirenku a pouzivaji prave tezke strely, ktere litaji pomalu a vysledky maji excelentni.

Na svem HK P30 mam otestovane:
Ogyval olovo 130grs s rychlosti 305m/s = 392 joule a 130 factor. Na 25m soustrel 7cm a to je asi ovlivneno rukama.



Plechus
Příspěvky: 5

Příspěvek#1182 » sob 23. lis 2019, 21:15

Ahoj,
nedávno jsem složil zkoušku odborné způsobilosti, čekám na vydání patřičných dokladů a vybírám 1. zbraň.
Zatím nechci denně nosit a pokud by na to došlo, velká těžká pistole mi nevadí.

Už jsem myslel, že mám vybráno- CZ Shadow 2. Střílel jsem s ní několikrát na střelnici v přípavě (krom jiných zbraní- obyč 75, nějaký Glock - asi 17) a sedla mi opravdu dobře- skvěle se drží a střílí to "skoro samo".

Zvědavost mi nedala a pátral jsem, co je ještě k mání a mou pozornost upoutaly dvě pistole HK- konkrétně P30L a SFP9L. Snesou tyhle dva kusy porovnání se Shadowem? Který z nich je lepší volba? Jak je to s polymerovým rámem- je to nějaká zásadní nevýhoda? Případně pokud by někdo zde měl nějaké další poznatky, byl bych za ně vděčný.

Účel je prozatím vcelku jednoduchý- zpočátku osamocené pravidelné střelby na střelnici, později v průběhu roku bych rád absolvoval nějaké kurzy pro zlepšení mých schopností.

Díky za odpovědi.



pidalka
Příspěvky: 18

Příspěvek#1183 » ned 24. lis 2019, 11:56

Nejlepší je si zajet někam kde mají ty Hecklery a vyzkoušet. Ideálně někde kde mají všechny tři zbraně a na střídačku zkoušet a zkoušet.
"Lepší volba" je asi dost subjektivní záležitost.

Já se rozhodoval z podobného výběru a nakonec sem koupil SFP9B, ale já věděl, že nemám závodní ambice a naopak sem počítal s nošením.
Podle mého subjektivního názoru P30L kope víc než Shadow 2 a hlaveň víc zvedá po výstřelu. SFP9 taky víc kope, ale měl sem pocit, že mi netahá hlaveň tak nahoru jako P30L.

Co se týká polymeru, u kvalitních zbraní jako jsou Hecklery je to asi absolutně v pohodě co do životnosti, jen to ubírá znatelně na váze (Shadow váží dvakrát tolik co P30L i SFP9L) a zlepšuje to celodenní nositelnost.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#1184 » ned 24. lis 2019, 21:18

Plechus záleží na čo to presne chceš. Ak chceš súťažiť, určite má výhodu Shadow. Ak to chceš nosiť (aj len občas) výhodu má HK. Ťažká a veľká možno nevadí (zatiaľ), ale radšej o pár gramov menej ako viac, hlavne ak je úchop rovnaký. Pádová poistka je tiež veľký faktor na bežné nosenie, aspoň pre mňa to Shadow vylúčilo. Čo sa týka spoľahlivosti tak je to asi rovnaké - obe sú extrémne spoľahlivé, čo sa týka výdrže oproti opotrebeniu tak má HK podľa mňa výhodu, ale je to o desiatkach tisíc rán pri oboch. Polymérový rám nie je v žiadnom prípade nevýhoda, samozrejme okrem súťaží, kde je extra váha plus... (čo čiastočne môže nahradiť kompenzátor na HK)

Z toho čo si napísal, rozumiem že chceš asi niečo univerzálne - na serióznu obranu, na bežnú strelbu a možno na občasnú súťaž pre zábavu a pre tréning bez potreby byť v top 10. Ak je to tak, tak odporúčam HK p30 alebo SFPčko (nie v L verziách). Má to serióznu veľkosť akurát na plný a fakt dobrý úchop. Trochu menšie rozmery a o dosť menšia váha znamenajú, že to možno vezmeš so sebou aj vtedy, kedy by shadow ostal doma. Spoľahlivosť je naozaj pri oboch bezpredmetná. L verzia len ak to chceš vyslovene na súťaže, a možno ani vtedy, to je už fakt podľa preferencie.

Odporúčam si to vyskúšať, sú to relatívne bežné zbrane, na nejakej strelnici určite budú mať aj shadowa aj HK a uvidíš čo ti sadne lepšie.

PS - pri jednej to asi aj tak neostane, zváž Shadowa na súťaže a šport, no a také HK subkompakt na nosenie :)

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1185 » pon 25. lis 2019, 00:25

OtravnyPomeranc píše:
MKabar píše:Tady ti musim oponovat, protoze to takhle vubec neni.
Pises cajicky co litaji kolem 300m/s. Tak zapominas na to, ze maji tezsi strelu, takze ono kdyz si vypocitas rychlost 300m/s se strelou 150grs, tak ti vyjde uz hodne slusny vykon naboje. A to 438 joule a 148 factor ;)


Jenze ja jsem myslel vylucne 124 grs strely, ne zadne 145/147/150 grs. Primo tam pisu ze 124 grs a o tezkych jsem nic nerikal, protoze to nemam vyzkousene, stejne tak jsem nikdy nezkousel olovene strely, by me kleplo pak ten polygon furt cistit. To za tech 20 haliru na kuse fakt nestoji.
S normalni 124 grs Alsa Pro (uz je nepouzivam, mam kvalitnejsi za lepsi cenu), kdyz je kolem 4 grs Lovexu D032 a lita to 300-310 m/s, tak to vubec neni presne (zkouseno HK, Glock, XDM a mereno na hradlech). Kdyz je 4,3-4,4 grs prachu a lita to 335-345 podle delky hlavne, tak uz to pak je presne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host