CZ 858

Samonabíjecí pušky


rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#481 » úte 2. črc 2019, 07:29

Mě to na jednom místě nechává stopu na nosiči závorníku taky , nijak hlubokou = ne na kov, ale já to neřeším, beru to jako provozní záležitost.



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#482 » úte 2. črc 2019, 08:05

Presne stejny problem.. zkusil jsem to poradne promazat a napadlo me trochu klepnout na tu stranu zevnitr krytu



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#483 » úte 2. črc 2019, 17:01

zde jsou fota toho problemu.. nešlo mi to dát na foru, tak jsem to dal na rajče..

https://marcusek94.rajce.idnes.cz/Kosa



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#484 » úte 2. črc 2019, 17:05

Jo tak to je dost, a pokud vidim dobre, tak je to ve vrcholu toho krytu. Neslo by to pilnikem trochu ojet, aby se tam vytvorila vule?



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#485 » úte 2. črc 2019, 17:07

jakože ten kraj toho krytu jen ?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#486 » úte 2. črc 2019, 17:10

Hm,to je vidět,že ten dekl je blbě natvarovaný,mělo by to poměrně tešně kopírovat nosič a přitom nedřít. Zkus to zmáčknout trochu k sobě a ten vrch se tím třeba natáhne nahoru,nebo to natáhnout trochu kulatinou nebo vyměnit za jiný dekl. Není to žádná vykalená plechuřina jako u kalacha,ale zcela obyč. blátěný plech se kterým jde pracovat



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#487 » úte 2. črc 2019, 17:14

picha42 píše:jakože ten kraj toho krytu jen ?


To, co dre. Ta cast krytu bude taky osoupana, tak by melo byt videt, jaka cast dre.



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#488 » úte 2. črc 2019, 17:31

trošku jsme vybrousil ten kraj tak snad to bude dobrý.. ale na jednu stranu, je to velký problem ?

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#489 » stř 3. črc 2019, 12:03

Na funkci to vliv nemá



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#490 » stř 3. črc 2019, 18:39

Měl bych tu prosím další otázku na téma čištění.. to je jasné.. ale zajímalo by mě , kde všude to mám namazat ???



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#491 » stř 3. črc 2019, 19:24

Můj osobní postup:
Po čištění a vytření dosucha mažu Balistolem:
- nacucaným uchošťouchem namažu komplet vnitřní povrch komory pístu
- prstem nanesu velmi tenkou vrstvu na kluzné části pístu
- v mastných prstech promnu pružinu pístu a část pístu, na které je nasazena pružina
- v oleji namočeným prstem projedu celé vedení v rámu, kde jezdí nosič závorníku, pokud se mi chce, tak to dělám nacucaným uchošťouchem
- namočeným prstem projedu kluzné drážky na nosiči závorníku, kluzné plochy na závorníku a jemně namažu i celou závoru
- prstem jen velmi jemně namažu úderník
- pár kapkama oleje a mastnýma rukama promnu pružiny uchycené v krytu
- mastným uchošťouchem jemně omažu dosažitelné části spouštěcího mech.
- než se ošoupala barva na 10ran zás. tak jsem mazal jemně i obvod demontovaného podavače zásobníku, protože mi kvůli tření v zásobníku nevystavoval závěr, po pár set ranách už nebylo třeba, ale při občasném čištění zásobníku to tam stejně velmi jemně namažu

Před uložením do trezoru celou zbraň otřu rukama (v zamaštěných látkových rukavicích).

Balistol používám na čištění i mazání, nic jiného nepoužívám. Zejména kvůli tomu, že mi jako jediný neničí ruce, a pro mě (jako jediného v rodině) i voní.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#492 » stř 3. črc 2019, 19:37

Proste ponorit do vany s balistolem, zvednout, odkapat a ulozit ;) Ne vazne, prostrikam to vsude balistolem, otru hadrem a to je vse... co se tyce mazani pred ulozenim. Pred strelnici to jen protahnu hadrem hlaven aby byla sucha a otru pokud jsou nekde vetsi nanosy oleje.
Asi jako vsechny zbrane, u pistole taky prostriknu a otru hadrem. A hlaven protahnu mastnym hadrem, protoze ji mam na noseni tak abych nemel vsechno obleceni mastny. On se ten balistol za chvili "vsakne" a je to relativne suche.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#493 » stř 3. črc 2019, 19:49

Ten můj popis možná tu vanu opravdu evokoval, ale toho oleje je tam diky tenkym vrstvičkám ve finále fakt málo, ani u rozžhavené zbraně při/po střelbě se olej nikde nezjevuje :-D Jak řikáš, on se rozleze až to vypadá, že se vsakuje.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#494 » stř 3. črc 2019, 20:17

KRISTEPANE!!!
Sa 58 musí dať 1000 rán aj vypraný v izopropyle!
Po streľbe vystriekaš zľahka celý sapík Konkorom 101, potom riadne vyšuruješ hlaveň a vytrieš všetko ostatné "dosucha" polovicou bavlneného trička, ktoré na to používaš už pol roka. Poskladáš a hotovo.
Ak nebývaš v paneláku ale máš vlhký dom či pivničný byt kde hrdzavie aj hliník, tak to všetko ešte raz zľahka prestriekaš (prehmlíš/promlžíš) Konkorom, zložíš a odložíš. Pred streľbou vytrieš hlaveň a vonkajšie plochy dosucha.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#495 » stř 3. črc 2019, 20:25

Obrázek
;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JamesBond a 15 hostů