Přebíjení 9mm luger



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#1426 » čtv 4. črc 2019, 20:26

Mosadz ktorá má viac ako 20 % zinku sa žíha pri teplote 240az 260 CC bežne sa však používa niskoteplotne zihanie pri 250-300CC
Zihanie je rýchly ohrev na zihaciu teplotu a postupne ochladenie .
Neviem na koľko sa ohreje nábojnica pri výstrele ale tá radosť keď mi spadne za golier stojí za to :)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1427 » pát 5. črc 2019, 05:24

Bude to do cca 70-80°C a to ještě ne celá, protože velmi rychle chladne na teplotu nižší než 60° kdy jde pohodlně udržet v ruce. (Ano na krku za límcem, nebo za trikem na prsou pořád nic moc.)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1428 » pát 5. črc 2019, 05:50

No, tak jsme uhnuli od tématu a já se nedozvěděl nic nového.. :D

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1429 » pát 5. črc 2019, 06:10

Tak si ty informace co dávno znáš přeskládej a pokud máš nábojnice přebíjený mockrát zkus jednu várku před přebitím vyžíhat, jestli bude i pak špinit, nebo ne. Jinak se asi nedovíš jestli to je prachem, nebo nábojnicemi. Nebo jestli ti špiní i nábojnice přebitý poprvé ... bude to nejspíš prachem.



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#1430 » pát 5. črc 2019, 06:45

No na jednom sme sa zhodli .Skús viac škrtiť .
Potom je ešte možnosť zvýšiť dávku prachu ak to tabuľky dovolia .
A pripadne skrátiť dĺžku náboja ak je dlhší než udávajú tabuľky .
Ale predpokladám že to všetko vieš , nič iné má nenapadá :)
Snáď ešte iné zápalky . S&B sa mi zdajú živšie ako fiocchi ,ale ja aj tak pre luger používam fiocchi a acc2 trošku špinia ale nič strašne

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1431 » pát 5. črc 2019, 07:25

Škrtím dost a dělají to i náboje přebité v defacto nových jednou vystřelených nábojnicích... Přisypat ani zkrátit už nemůžu.. jsem už podle hradel na hraně :)
Zápalky od SaB nechci na závodech vidět, měl jsem neodpálené tak 1ks ze 100 a vždy na stagi :)
Zkusím jinej prach.. Otázka je zda BA9 1/2 bude lepší .



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#1432 » pát 5. črc 2019, 07:36

Ba9 1/2 všetci chvália, kolega ju používa ale mne sa zdá že špiní viac .
Zaujímavé je že acc2 v 45 acp mám nábojnice čisté skoro ako nontox a to vôbec neškrtím ale tam je veľká zápalka najhoršie mi špinia 38sp tam je mala zápalka a veľká prázdna nábojnica a tam mi už fiocchi niekedy ani nezapali prach do všetkého pcham rovnaký prach acc2 .

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1433 » pon 8. črc 2019, 09:34

McFly tak se na ten sajrajt vy.... a nasyp tam 3,7-3,8 RS12

McFly píše:měl jsem neodpálené tak 1ks ze 100 a vždy na stagi :)

problém bych hledal v pistoli



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#1434 » pon 8. črc 2019, 16:56

4mike: No nemám tak velkej vzorek ale nedávno jeden přebíjenej 9mm Luger, zápalka SB, taky nefungoval. Na podruhý už šel. Já ho nepřebíjel takže detaily neznám, ale problém byl opravdu se zápalkou.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#1435 » pon 8. črc 2019, 17:11

McFly píše:.........
Zápalky od SaB nechci na závodech vidět, měl jsem neodpálené tak 1ks ze 100 a vždy na stagi :) ...............


To je docela divné. Za posledních pět let co používám S&B zápalky (cca 35 000)se mi nestalo že by mi neodpálila jedna jediná.
V některých rážích a laboracích mi s nimi vychází i lepší rozdíl v rozptylu rychlostí než třeba s federal nebo CCI.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1436 » pon 8. črc 2019, 17:26

Já nevím, léta jsem je střílel bez potíží, pak z cca 2000ks se mi stávalo co píšu ( a nejen mě ale i kamarádům) a od té doby se jim vyhýbám, možná už zbytečně bo se mohlo jednat o chyby v konkrétní serii?. Každopádně ty neodpálené měly znatelně tvrdší materiál... Jinak v puškovejch je používám stále...



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#1437 » pon 8. črc 2019, 17:42

staM píše:
To je docela divné. Za posledních pět let co používám S&B zápalky (cca 35 000)se mi nestalo že by mi neodpálila jedna jediná.
V některých rážích a laboracích mi s nimi vychází i lepší rozdíl v rozptylu rychlostí než třeba s federal nebo CCI.

Mám podobnú skúsenosť .
S&B vyrába víc druhov západiek škatuľka skoro rovnaká a tak sa môže stať že sa použijú iné , ale aj keď som zamenil SP za SR s zelenou náložou ktoré sú podstatne tvrdšie odpálilo mi ich .

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#1438 » úte 9. črc 2019, 21:42

RK píše:
....... ale aj keď som zamenil SP za SR s zelenou náložou ktoré sú podstatne tvrdšie odpálilo mi ich .


Známému se povedla takováto záměna..To ale potom není chyba v zápalce ale v uživateli.



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#1439 » stř 10. črc 2019, 07:33

staM je to tak ale na škatuľka západiek SR je napísané že sú pro kulovè pištoľové a revolverové náboje tak niekto to použije do lugra a potom môže byt sklamaný .Su fakt poriadne tvrdé .

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#1440 » pát 12. črc 2019, 21:22

RK
To info je uvedené na všech S&B zápalkách a poměrně malým písmem jako povšechné info.
Specifikace jestli jde o
velkou/malou/pistolovou/puškovou
je uvedena tak kravsky velkými písmeny že je snad nemožné ji přehlédnout.
K tomu jakou (SP/SR) zápalku použít směřuje info v každém manualu.
Pokud si kdokoliv nedokáže tyto informace srovnat v hlavě budiž mu zklamání ponaučením.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů