Dovoz zbraně do ČR (nákup zbraně v zahraničí)



bighugo
Příspěvky: 1

Příspěvek#151 » pon 17. dub 2017, 17:38

Není nějaká novinka v oblasti dovozu puškohledů? Objednal jsem puškohled z Číny (žádný laser ani noční vidění), zůstal viset na celní poště s tím, že je potřeba doložit ZPL. Je to nesmysl, nebo mi nějaká legislativní změna unikla?

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 160

Příspěvek#152 » pon 17. dub 2017, 18:43

Číňani s oblibou píšou na všechno možné "laser", i když se jedná jen o obyčejné sklo. Je dost pravděpodobné, že někdo na celnici někde zahlédl podobný nápis a proto balík zadžel. Pokud sis objednal puškohled bez laserového zaměřovače, tak jim v podobném duchu odpověz a domluv se snimi na dalším postupu (jak danou skutečnost doložit, jestli nemůžou zásilku jen rozbalit a podívat se do číňan poslal fyzicky, atd.).

Samozřejmě pokud sis objednal puškohled s integrovaným laserem nebo něco podobného, co se nasazuje na zbraň, tak tyto doplňky jsou stále ještě zakázané.



Eloherd
Příspěvky: 1

Příspěvek#153 » pát 30. čer 2017, 19:13

WalrusInAnus píše:S největší pravděpodobností si nechám dovézt další zbraň z Ameriky. Neměl by někdo ze stálých členů zájem se se mnou svézt a podělit se o poplatky za exportní licenci a poštovné?


Zdravim ... nepodarilo semi Vam poslat normalni zpravu, tak pisu sem.
Zrovna o tenhle kousek jevim zajem a chci se zeptat, zda mate nejake rady k postupu pri nakupu a vubec. Rad bych se na ten kousek i prijel podivat, kamkoli.
Prosim, dejte vedet - jansajbrt@seznam.cz



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#154 » pát 30. čer 2017, 19:52

No nejsem si jist zda odpoví - dostal před měsícem trvalý ban pro toto fórum.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#155 » sob 1. črc 2017, 10:40

Precti si soukromou zpravu. Mas tam na neho kontakt. Nemas zac.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#156 » sob 23. úno 2019, 11:26

Neznáte někoho, kdo dováží z USA na objednávku? Nejsem si jistej jestli mám sílu absolvovat všechnu tu byrokracii, a kdyby to někdo dělal za rozumnou provizi, raději bych tak.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#157 » ned 24. úno 2019, 20:21

morho píše:Neznáte někoho, kdo dováží z USA na objednávku? Nejsem si jistej jestli mám sílu absolvovat všechnu tu byrokracii, a kdyby to někdo dělal za rozumnou provizi, raději bych tak.

neni to takova traga to udelat sam. tady je muj detailni popis: viewtopic.php?f=22&t=9245&start=15

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#158 » ned 24. úno 2019, 21:10

Jo, znám, budu si ověřovat jestli může na mpo získat povolení k dovozu fyzická osoba, ale stejně, kdyby to někdo dělal na kšeft, třeba bychom se nějak dohodli...



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#159 » ned 24. úno 2019, 21:30

To bych radši dal pár táců navíc nějakému českému dovozci, který už má prošlapané cestičky, než tohle všechno jednorázově řešit a doufat, že to vyjde :D



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#160 » ned 24. úno 2019, 21:51

Licence pro fyzickou osobu jde, 500,- Kč správní poplatek, https://www.mpo.cz/cz/zahranicni-obchod ... harakteru/



milonk
Příspěvky: 104

Příspěvek#161 » ned 24. úno 2019, 21:55

No s tim dovozcem nevim. Vem si, ze na to musi drzet dva roky zaruku a reklamaci vyresit do mesice. To si v pripade nejakych extra veci dvakrat rozmysli nebo napali cenu. Mozna jedine, ze by to preprodal jako bazarovku (jestli to jde :-)).

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#162 » ned 24. úno 2019, 22:45

@Pavel V. Díky, raději tam napíšu, zkoušel jsem vyplnit tu žádost ale nebyl jsem si jistej co napsat místo IČ, jestli rodný číslo tak v jakým formátu aby to 602Filler zvalidoval. A taky jestli existuje nějaký důvod proč povoelní nedostat, protože se o to žádá ve chvíli kdy už je puška zaplacená... Vycházím z návodu OskaRuse.

A jinak přesně, dovozce si vcelku pochopitelně napálí cenu. OskaRus ve vlákně píše, že dostal nabídku 115k za pušku, kterou si individuálně dovezel za 70k, mě nabídli za 100k (nijak se nepohoršuju, jen konstatuju).

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#163 » pon 25. úno 2019, 12:30

Dovozní povolení může získat podnikající osoba. A je hotovo :)



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#164 » pon 25. úno 2019, 14:16

njn musis mit zivnostak na libovolnou cinnost. ale to taky neni tak slozity. :-)



jakub.cr
Příspěvky: 67

Příspěvek#165 » úte 9. črc 2019, 12:04

Ahoj,
měl bych dotaz. Když si požádám o dovoz dejme tomu třech kusí zbraní od jednoho prodejce, stačí na to jeden průvodní list? Resp. zaplatím poplatek jen za jeden "papír" a pak už jen za každou zbraň při přihlášení?

Díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů