Strhávání

Co jinam nepatří...


kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#181 » pát 12. črc 2019, 12:14

U gloka mě napadají dvě věci...
1. pokud používáš vysoký úchop tak palec levé ruky moc tlačí na rám
2. Glock má celkem těžkou spoušť, jestli se ti nehýbe trochu zápěstí pravé ruky
========
Doraz pravou ruku jak nejvýš to jde nahoru, zkus jak kdyby horní částí dlaně pravé ruky tlačit lehce dopředu, dlaní palce levé ruky to zkus taky jak kdyby trochu dopředu (toto je problematicé a musí se natrénovat)



steve_michalik
Příspěvky: 36

Příspěvek#182 » pát 12. črc 2019, 13:12

Haluziak: Taky se mi to stávalo. Jsem pravák a muška měla tendenci zaklepat se směrem doprava. Je to vidět i na terči, litá to pak lehce doprava.
Pomohl pevný úchop, zejména přidat na stisku u slabé ruky. A hlavně najít si správnou polohu spoustě na pravém ukazováku. Na své G19 gen4 spouštím rýhou pod kloubem mezi posledním a předposledním článkem, nikoliv středem bříška posledního článku. Mě to funguje, ale závisí to na velikosti pracek.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#183 » pát 12. črc 2019, 18:12

Tak asi měl pravdu kubass_hk9 - neb když si dávám pozor na ten palec tak je to lepší :D
Druhá věc je, že to na střelnici byla hrůza, na 10m jsem to honil po čtvrtce terče, ale to se poddá to chce střílet, ani s .22 jsem toho nějak moc nenastřílel a teď jsem 3 měsíce neměl čas tam zajít.

A naproti tomu, že se mi to při sušení klepalo spíš doprava, tak jako obvykle to lítá kus doleva a kousíček dolů. No ještě párkrát si zastřílím na mířila a pak si tam hodím kolim.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#184 » ned 14. črc 2019, 00:03

ono takto je to jak věštit z křišťálové koule... záleží, jak máš velký ruce, jak to držíš, jakou máš spoušť a tak... Nevím, co máš za model, ale vliv na to mají i výměnný gripy. Navíc (aspoň pro mě) ten vroubkovaný jazýček spouště, co je na kompaktech a subkompaktech je pro mě dost hroznej. Dal jsem tam hladký táhlo ze 17ky a příjde mi to lepší



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#185 » pon 15. črc 2019, 08:20

kubass_hk9: Glock 41 MOS - spoušť je hladká, použití bez gripů. S gripem mám problém vypustit zásobník a v rukavici ho už nevypustím vůbec. Nosím Mechanixy ve velikosti XL.
Nic tohle bude chtít trénink a nejlíp i instruktora. Protože teorii více-méně znám, jen to provedení do praxe drhne :D

PS: Taky jak je ten Glock nový, tak má pěkně nepříjemnou spoušť oproti tomu vymačkanému z prodejny :)



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#186 » pon 15. črc 2019, 15:05

Nevím jak u .45 ale XL a bez gripu mi přijde divný...Pokud máš problém s vypouštěním, tak to se řeší pootočením zbraně v ruce. Každopádně s velkou rukou bez gripu bude obtížná práce se spouští a hlavně na konci chodu už bude nejspíš prst v nevhodné poloze. Gen4 s M gripem je velikostně ekvivalent Gen3.

Pokud jde o spoušť tak u novýho G je dobré přeleštit táhlo a stojnu. Chod se pak zlepší. Návodů je netu spousta.



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#187 » pon 15. črc 2019, 17:45

Da sa preleštiť ale stačí aj pol kvapky oleja v mieste kde sa dru . Z predajne je tam trošku medenej pasty tak sa to ľahko nájde a je to aj v návode že tam treba mazať .
Glock MOS má super spúšť už z predajne nič som neleštil ani nemenil stačilo strielať a sem tam kvapnutť olej .



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#188 » pon 15. črc 2019, 18:56

Já už to někde psal, prodejce mi doporučil ani nečistit, odstřílet alespoň 500, že si vše sedne a pokud mi to pak nebude vyhovovat tak se mám domluvit a trochu tu spoušť poladí (chod, pretravel, overtravel, reset. Odpor by měl zůstat stejný.)
Zkusil jsem tam hodit M grip s bobrákem, uvidím na střelnici - vyhodit ho je otázka 15 vteřin.



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#189 » pon 15. črc 2019, 19:17

Dobre ti poradil . Hlavne nestláčaj spúšť veľmi pomaly. Chce to plynulo stlačiť ale nestrhnuť.
Keď máš malú kameru pripadne použi mobil na strelnici v spomalenom zázname si nahraj z bočného pohľadu ako spustaš a sam uvidiš kde robíš chybu .



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#190 » pon 15. črc 2019, 19:37

RK tak tam může být taky chyba, snažím se s ní jít opravdu po mikrometrech, plynule ale pooooomaloučku.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#191 » sob 20. črc 2019, 12:32

Zdravím. Chci se zeptat, teda jestli nejsem ve špatném vlákně, na vz 58. Na 25m jsem z 90% v černém, ale na 50m je to z 90% mezi 9 a 12 hodinou. Zbytek v černém. Dle těch obrázků co zde jsou strhávám. Ale na 25m to je v cajku. S pistolí to je v pohodě. Dík za rady.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#192 » čtv 25. črc 2019, 20:08

Tak jsem si dnes byl nastřelit kolimator na Mlocku.
Doma jsem ho na 5m nastavil na to samé místo jako záměrnou na pevných mířidlách - všechno vlevo dolů a to i při střelbě se zapřením - část slabé ruky a obě předlaktí na stolku.

Tak jsem ho nastřelil tam kam mi to z této polohy lítalo. 10m jedna velká díra, 15m rozptyl asi tak medzi 9-10 25m rozptyl tak na 7-10 mez. pist.terče. Bez opory nějaký ten úlet dolů a vetší rozptyl.

Teď to dát do ruky někomu, kdo fakt umí střílet, aby ověřil, že je to nastřeleno dobře a ne, že to jen kompenzuje moje nedostatky.



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#193 » pát 26. črc 2019, 07:19

Ved to je dobre že to kompenzuje strhavanie. Postupne ako sa budeš zlepšovať tak ho preťukaš do stredu .
Keď sthavaš stále rovnako , načo sa trápiš ,častým strieľaním sa budeš len zlepšovať



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#194 » pon 30. zář 2019, 12:52

Jak řešíte polohu prstu na spoušti u menších zbraní?
Třeba PPčko? Já třeba střílím až druhým článkem prstu, prvním v půlce jak se říká - učebnicově, to skoro nejde pač by byl úchop velmi nepříjemný ... jak to v praxi s tím prstem je? Jen ze zajímavosti :) Díky za postřehy



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#195 » pon 30. zář 2019, 13:01

Pokud se trefujes jak sis predstavoval, tak strilej jak chces, jak je ti to pohodlne. Ale na tu PP uz mas tedy opravdu velkou ruku. Ja mam rukavice 8" a vychazi mi to jeste jakztakz ucebnicove. Musi te casto kousat, pokud je ta ruka velka celkove, ne jen prsty.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů