AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#1336 » sob 13. črc 2019, 17:46

Na ten Strike Eagle 1-6 jsem se taky díval, díky za tip.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#1337 » ned 14. črc 2019, 00:32

CzechJoker: Sám něco podobnýho hledám a udělal sem menší průzkum trhu, ale bohužel vlastní zkušenost s tim zatim ještě nemám.

Primary Arms dělá populární 1-6x a 1-8x puškohledy, podle toho co sem se informoval, tak jsou *údajně* i lepší než Vortex Strike Eagle, hlavně lidi chválí ten ACSS reticle. U nás je prodává Habresto.

Hodně zajímavě vypadá podle ohlasů Atibal, u nás ho ale asi nikdo ani neprodává, takže jedině objednat přímo:

https://www.opticsplanet.com/atibal-xp8 ... d-foc.html

Viděl jsem recenze tohodle modelu a (opět údajně) je to nejlepší volba v cenový kategorii. Ale u nás sem prostě nenašel prodejce takže komplikace. Ale i s posláním, DPH a clem, vyjde levnějc než Primary Arms, takže mě osobně docela láká.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1338 » ned 14. črc 2019, 00:43

Kolimator je urcen na kratkou vzdalenost. Tecka je pomerne velka a na 300 prekryje cely terc. Ty optiky maleho rozsahu budou urcite lepsi

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#1339 » ned 14. črc 2019, 07:46

Měl jsem v ruce ten kolimátor 3x a díval jsem se skrze něho z obchodu na ulici ;-) Viděl bych to tak na 50-100 m s tím, že má na boku šikmý rail, kam se dá dát klasický kolim. Ale to už je pak vypadá jako cirkus.

Dívám se na ty Primary Arms a docela se mi líbí tenhle puškohled http://zbrane.habresto.cz/optika/887-primary-arms-1-8-x-24mm-acss-556.html a tenhle kolimátor http://zbrane.habresto.cz/optika/1059-primary-arms-prism-scope-5x-acss-556.html.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#1340 » ned 14. črc 2019, 09:22

Primary Arms 1-8x jsem dal misto StrikeEagle 1-6x. Primary Arms ma o neco lepsi svetelnost a lepsi obrazec pro me oci. Na kratke .308 pouzivam jeste od PrimaryArms prism scope se 2.5x zoomem. Opet obrazec skvely a 2,5x jeste jde na dynamiku. U 5x zoomu uz to je spise na strileni s operou ci proste strelba v klidu ve stoje a ne za pochodu. Jeste byl sel ten 3x zoom, pres nej jsem take koukal a jde jak na mirenku, tak na dynamiku.;-) Jestli muzes, domluv si navstevu v Habresto. Majitel je ochotny, necha te podivat pres ruzna skla a ty si vyberes, co ti sedi;-)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1341 » ned 14. črc 2019, 11:46

Hodně záleží na co to chceš konkrétně
Ten strike eagle 1-6x24 mám a už bych ho nebral,střílím mířenku výhradně na 100m(na taktiku u nás nejsou střelnice) a je to hodně slabé přiblížení+tlustá osnova. 1-8 bude o cosi lepší,ale taky rozhodně žádná hitparáda. Na mířenku a vzdálenosti 100m+ rozhodně velký kukr s velkým přiblížením a velkou světelností,ideálně s FFP=ultratenká osnova.

Pokud tím chceš zabít 2 mouchy jednou ranou a mít to jako obří a těžký kolimák+střílet jen občasnou plinkací mířenku,tak je to dobrá volba.
Je to taktický puškohled vyloženě jen na dynamiku. Do 100m to v přesnosti úplně v pohodě zastoupí malý kolimáček s max. 2MOA tečkou. Moje výsledky s takovým lehoulinkým kolimáčkem(holosun 304G) a touhle těžkou krávou jsou na 100m naprosto stejné a benefitem v podobě rapidně lehčí a obratnější pušky.

Bavím se o zasahování bodu velikosti 10ky pistolového terče na 100m(takové ty nalepovací oranžová kolečka)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1342 » ned 14. črc 2019, 12:06

Tak na kurzu gtac taky byla ar s 6-24/50. Sam jsem taky strilel s takovou



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#1343 » ned 14. črc 2019, 12:57

Zarozak: FFP se urcite nerovna ultratenka osnova. Je to optika s osnovou v prvni, fokalni rovine. Se zvetsenim se zvetsuje i osnova. Je to velice dobre na taktiku a strelbu na gongy v ruznych vzdalenostech a o ruznych velikostech. Na osnove se da odecitat korekce, vzdalenost a velikost cile pri jekemkoliv zvetseni. Na mirenku neni moc vhodna, protoze se osnova zvetsuje a vic prekryva cil. Na mirenku rozhodne neni idealni.
Na mirenku bych rozhodne doporucil optiku s osnovou SFP, ktera nemeni svou velikost pri zvetseni. I pri maximalnim zvetseni je krasne tenka a neprekryva cil.
Mam obe optiky, tak mohu porovnavat.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1344 » ned 14. črc 2019, 14:40

Je to tak,navíc při menším zvětšení u FFP cca 3-4x je kolikrát osnova tak titěrná,že absolutně znemožňuje rychlé zamíření , kór na tmavším pozadí.. Ten Vortex Strike Eagle je myslím 1-6x tak akorát , ten 8x ,no tam nějak postrádám smysl, krom obírání se o světelnost a kvalitu obrazu/ při 8x zvětšení.. Od 6x nahoru to chce větší přední ,,čočku,, minimálně 32 a nebo opticky kvalitnější optiku,od které se samozřejmě odvíjí cena.. Je pravda, že za to ,co ten Strike Eagle stojí , tak ,,kouká,, krásně. ;)



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#1345 » ned 14. črc 2019, 15:39

Jo, to jsem opomnel napsat. Mam Burris XTR II 5-25X50 FFP a na 5x je osnova temer neviditelna.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1346 » ned 14. črc 2019, 17:56

Zase nekupuju si velkou a tezkou optiku se zvetsenim 30, abych pak strilel na 4x :-)



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#1347 » ned 14. črc 2019, 19:10

Ano, to je logicke. Tak jako, ze si na mirenku nekoupim optiku FFP.
Jen je potreba to zminit, aby i ostatni videli, co to obnasi.
Nekdo by treba chtel pouzivat jednu pusku s optikou na vic discipin. Treba standart, volnou a taktiku. Logicky se nabizi poridit optiku 4-16x44 FFP ale pak zjisti, ze na taktiku docela dobre, na volnou to chce vetsi zvetseni, ale na ten standart nevyhovujici, protoze osnova je tak titerna, ze je nepouzitelna.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1348 » ned 14. črc 2019, 20:35

Jako zbran nemuze byt univerzal, tak ani optika, ale penize nikdo z nas asi netiskne a ropny vrt na zahrade taky nema. Btw i na mirenku ma ffp smysl, treba kvuli korekcim, ale uznavam ze je spise pro takticke pouziti, nez nejaky f-class. A vubec, uz jsme dost utekli od tematu. Tohle uz patri do vyberu optiky



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1349 » stř 17. črc 2019, 14:24

Zajímala by mě jedna věc
Někteří výrobci AR 15 dělají na vnitřních pracovních plochách upperu ještě navíc takovou suchou,kluznou,hladkou šedivou úpravu jiní mají vnitřní plochu stejnou jako venek-v černém eloxu.Nevím jak to nazvat,je to taková velmi odolná tvrdá samomazná vrstva možná teflonu nebo něčeho v tom smyslu

Mohli by jste prosím napsat,jestli u vašeho kusu je ta kluzná šedá úprava nebo černý elox jako na venku?

SW MP15 sport II má tu kluznou úpravu(jestli mají upper vlastní výroby nebo jim ho někdo dodává netuším)
Ruger MPR určitě nemá
Další jsem neviděl



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1350 » úte 23. črc 2019, 15:57

Jo,takový šedý ,,samomazný,, povrch , Má to Colt i Bushmaster,jinak nevím,ale je to dokonale hladké a klouže to jak namazanej čert :P

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů