Glock 43X

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#46 » pon 27. kvě 2019, 07:40

Kup si kydexové nebo pádlo Fobus. Textilnímu Falkonu se vyhni. Občas mi z něj při ohýbání vyklouzla.
Lebl: moc pěkný doplněk, tak spoustu spokojených ran a prostředník bez odřenin

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#47 » pon 27. kvě 2019, 07:43

machoh píše:Spúšť na akomkoľvek Glocku nie je žiadna sláva. Ak si strieľal z nových zbraní, chod spúšte sa môže mierne zlepšiť po pár tisíc ranách...

Jen dodám, spoušť se může zlepšit takřka okamžitě a rapidně po přeleštění do zrcadlova a vypodložení dorazu spoušťové páky. Ještě lepší a bezpracné je koupit laděnou.



MontyCZ
Příspěvky: 20

Příspěvek#48 » pon 10. čer 2019, 09:34

Nakonec jsem si koupil kydexové IWB, ale stejně to nemíním moc nosit, spíš se s tím naučit "co kdyby někdy v budoucnu..." O víkendu jsem prohnal laufem 100 ran a nějaké nepohodlí při střelbě jsem nezaznamenal. Paradoxně jsem měl nejlepší soustřel při střelbě jednoruč silnou rukou, pak slabou a nejhorší obouruč. Oproti moji HK P-30L je to takové "živější", ale drží se líp a na 20m chlapa trefím vždycky.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#49 » pon 10. čer 2019, 16:23

monty neboj taky se lip trefim jednou nez obema :D :D :D



uv-pen
Příspěvky: 3

Příspěvek#50 » pát 14. čer 2019, 19:51

Ahojte. Taktiez som sa stal majitelom 43x. Moja prva zbran po spraveni si zbrojaku na nosenie.
Chcel som nieco male na nosenie a sem tam na strelnicu zabavit sa.
Pomaly si na seba zvykame. Spociatku som bol ale dost skepticky nakolko som stale strhaval a lietalo to krizom krazom.
Ale div sa svete mame este hracku walther p22q a z toho strielam tak pre zabavu nakolko su 22ojkove naboje lacne. Potom ako som zacal viac strielat s wathrom s ktorym sa da strielat velmi presne. Som si neako navykol aj na G43x.
Mal som spociatku chvile, ze to bolo zle rozhodnutie a mal som radsej kupit G 48. Kolega ju ma a je podstatne presnejsi a aj strelba je ovela kludnejsia. Pomaly si uz ale zvykam aj ja a presnost je viac vo mne ako v zbrani. A kolega mi zas zacina "zavidiet" vacsie kopnutie a tym zazitok. Celkom by ma ale zaujimalo ako ste na tom s presnostou Vy a kolko uz mate odstrielane na g43x a kolka v poradi je to vasa zbran? Vystrielanych mam zatial asi len 500 nabojov

Uživatelský avatar
lebi
Příspěvky: 60

Příspěvek#51 » pon 17. čer 2019, 07:55

Mam vystrileno +/- 500 ran jako Ty a G43X jsem si prikoupil k GP P1. Rozdil ve spoustich techto dvou pistoli je az neuveritelny. Nicmene co jsem G43X koupil, tak GP na strelnici nebyla. Strilim na 10 m a chodi mi to na stred a doprava dolu (jsem levak). Byl jsem strilet ted v sobotu a jelikoz se znam se spravcem strelnice, ktery jiz ma neco nastrileno, tak jsem mu ji pujcil, at se ukaze, jestli je to ve mne nebo v pistoli. Dal 2 rany a ty byly v terci max. 1 cm od sebe. Rekl, ze jestli budu jeste brblat, tak ze uz mi ji nevrati :D Pak na me chvili koukal a zaver je, ze technika strelby je v poradku, prvni 2-3 rany jdou do stredu a pak mi to zacina utikat (strilim vzdy 5 ran) a ze by to chtelo dat vzdycky 2 rany, stahnout pistoli k sobe, oddychout, dalsi 2 rany, atd. atd.
Pak jsme jeste povidali a rekl neco, s cim souhlasim a neuvdomil jsem si to - tahle pistole neni na mirenou stelbu. Tahle je primarne na skryte noseni a obranu na kratkou vzdalenost. Pokud chci honit desitky v terci, tak si mam poridit jinou pistoli. Sebral mi klasicky terc a dal mi "sachovnici", at trenuji na 7 m zasahy cernych poli 2 strelami po sobe :D O dost zabavnejsi i presto, ze mi to vubec neslo a strely rozesete po celem terci :lol: Holt aspon je co trenovat :)
Jsem s pistoli moc spokojenej i pres neduhy, ktere jeste resim ...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#52 » pon 17. čer 2019, 14:36

Na výdrž a trénink přesnosti se střílí i tzv. test cizinecké legie - asi tak 3,5 cm velká kolečka na vzdálenost cca 3 m. Jsou tam tři skupiny koleček po 15, každá řada má jinak rozhozená čísla koleček od 1 do 5. A kombinuje se co střílet (trénink přenosu palby na další cíl). Vždy se postupuje zdola nahoru. Pokud prý v cizinecké legii netrefí napoprvé všech 15 koleček (tedy bez oprav), tak musí voják střílet až se to naučí. Při té malé vzdálenosti se tak vidí hned, kam asi by to letělo bez chození k terči. Zároveň se tím trénují svaly na výdrž a přestane se tak strhávat střelba vlivem únavy rukou. Na začátek tréninku tak vybouchám nejméně 50 ran. (míváme dvouhodinovku kombatové střelby).



MontyCZ
Příspěvky: 20

Příspěvek#53 » pon 17. čer 2019, 15:04

Tak včera (po fyzicky náročnějším víkendu) jsem si vzal P30L a G43X a na 15m jsem střílel do chlapa (Terč Parkur FBI) vždy 5 do postavy a po pěti do horních terčů. Rozdíl v pocitu ze střelby mezi zbraněmi je značnej u P30L je to takové hnětení těsta - vše je měkké, pozvolné...u G43X je to ostré, krátké.
Na těch 15m jsem to sypal všude, ruce se mi klepaly, ale do postavy to bylo 5 nejhůř 4, tak jsem si poslední sadu dal na 10m a s G43X vcelku s jistotou vše do 5ky (na tuhle vzdálenost spíš nestřílím, špatně se to zalepuje, když je jedna velká díra). Ve finále mám Glocka asi raději, ale na 20m to fakt není.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#54 » pon 17. čer 2019, 15:21

Občas jedu i na mířenku s Glockem 43
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



uv-pen
Příspěvky: 3

Příspěvek#55 » pon 17. čer 2019, 16:09

Toto som minule skusal so 43X je to pol na pol 15 a 20m. Terc je A4ka
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



uv-pen
Příspěvky: 3

Příspěvek#56 » pon 17. čer 2019, 16:19

Tento rukojemnik to je taka vsehochut 15m, 20m, jedna ruka 15m, rychle dva vystrely. . Na tu hlavu som mieril schvalne.
Ale ten dalsi terc to je kolega s Glockom 48 mierenka na 25m. Ale on celkovo striela lepsie ako ja.

Jasne ze tieto kratke a male zbrane nie su na mierenku. Ale clovek chce byt trochu presny. Ono neni problem kupit napriklad 19tku alebo neaku fullsize pistol a snou pohodlnejšie strielat presnejsie. Ale tu zas skryte nemozte nosit. A zvyknut si a oblubit pistol co nenosite mi príde potom, ze sa to môže vypomstit v ovladani zbrani ktoru aj nosite.

Zato zatial nevymyslam a mam len tuto jednu ako luger. A potom na zabavu p22q 22lr a dlhu ZKM
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#57 » úte 16. črc 2019, 05:30

tak a je to tady

Obrázek

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#58 » úte 16. črc 2019, 09:46

Ahoj,

já měl možnost na předváděčce střílet G43, G43x i G48.
nejlépe mi sedla ta 43.
Ty stříbrné závěry mne zaujaly také , že na nich bylo anglicky dopsáno něco jako "neprodejné předváděcí kusy"
Henry , co G43, kolik už má nalítáno ran?



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#59 » stř 17. črc 2019, 13:37

tomasek: už má za sebou 21 tisíc ran.



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#60 » stř 17. črc 2019, 15:13

Henry ako dlho ju máš?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů