Výběr pušky v ráži 7,62x39

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#1 » pon 15. črc 2019, 10:19

Mám AKM a donedávna jsem s ním byl vcelku spokojený, ale pak jsem zkusil střelbu z Brena 2 a zjistil, že se s touhle ráží dá střílet mnohem příjemněji. Další věc je že s žádným pokusem dostat optiku na AK jsem nebyl nikdy nějak zvlášt spokojenej, o komfortnějších záložních mířidlech ani nemluvě. Zkusil jsem si sepsat ty o kterých vím i když jsou třeba v ČR nedostupný a budu rád, když sem napíšete svůj názory, jen se prosím držte téhle ráže. Základní kritérium je horní rail, polohovatelná pažba, natahovací páka vlevo nebo záchyt závěru, pistolový grip.

Bren 2 - lehký, nevracející se páka vlevo + záchyt závěru. Pažba pofidérní a málo poloh ale bude dostupný adaptér pro AR pažbu. Nevýhoda jsou vlastní zásobníky, nic zásadního jen to zamrzí (US trh by podle toho co jsem četl hodně ocenil lower pro AK zásobníky i za cenu že se přijde o zachycení závěru po posledním náboji, to bych bral taky). Krátké předpažbí mi nevadí. Rozporuplný reakce tady v Česku ale těžko říct jestli jsou úplně racionální :)
CAA Alfa - výhodou jsou AK zásobníky ale nejsou žádný zkušenosti uživatelů, vypadá že se dostala jen na nevýznamný trhy, takže by šlo zajíce v pytli.
Galil ACE - chválená v US, výhoda AK zásobníků, jednoduchost AK. Bohužel nikdo nedováží, sice jsem na vedlejším serveru četl o připravovaným dovozu ale už je to půl roku a vypadá to že to nedopadlo. Navíc podle cen v US by taky mohl být o 20k a víc dražší než Bren 2.

Vz58 a klony vylučuju. AR v téhle ráži kvůli problémům se zásobníky a podáváním taky. Nejvíc by se mi líbil Galil ACE kvůli jednoduchosti, zásobníkům a izraelskýmu rodokmenu, ale není dostupný. Takže vede Bren 2 s 14" hlavní.

Jsou ještě nějaký zajímavý samonabíjecí pušky v týhle ráži? Dík.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#2 » pon 15. črc 2019, 18:46

A co CMMG Mutant? Ale láce to taky neni...



AndyCZ
Příspěvky: 36

Příspěvek#3 » pon 15. črc 2019, 19:48

https://m.youtube.com/watch?v=d0qzEqtL9 ... ex=13&t=0s

Co tohle??Akorát to sem dotáhnout...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#4 » pon 15. črc 2019, 20:27

Jak to myslis pokusech dostat optiku na akm?
Kombinace akm+posp 8x42+sklopka beryl+podpazbi beryl,kryt nadpazbi v cernem plastu,solidni grip a prevrtana brzda z tantala je docela pohodlna a dost funkcni kombinace s plne funkcnima puvodnima miridlama a bezproblemovem okamzitem nastreleni.Tos ale asi nechtel cist,ze? :)
Dosels do nejakeho alespon podobneho stadia?

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#5 » úte 16. črc 2019, 09:20

Ty AR co berou AK zásobníky jsou pěkný, ale jsou to plynovky takže si myslím že vzhledem k tomu že tady střílíme hlavně zcivilněný střelivo tak by byly rychle dost zasviněný, a potom ta nutnost s každým novým zásobníkem to natahovat pákou co má člověk skoro u brady, to je dost neštastný... ale díky, na tohle jsem při hledání nenarazil.

@zarozak Ale jo, na AK jakž takž optika jde, mám teď kryt s railem který ujde, ale slušný záložní mířidla, to už je problém, a ty původní pro moje oči prostě nejsou. Shodit závěr po výměně zásobníku zůstane prostě ak-čkový, buď podhmat nebo přetočit pušku. Pažbu mám Magpul na CAA adaptéru, Beryl sklopka není polohovatelná. Převrtanou tantal brzdu jsem zkoušel, ale nestojí to za těch skoro 150 gramů co si člověk navěsí na ústí, raději tam mám lehounkej tlumič plamene který i trochu kompenzuje zdvih. AK se nedá dobastlit tak aby se ergonomicky přiblížila třeba té CAA Alfě nebo Galil ACE.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#6 » úte 16. črc 2019, 10:43

Jen by me zajimalo proc Vz 58 ne kdyz z vyctu podminek splni vse ...

- horni rail resi bocni kamen s montazi prez rychloupinak

- teleskopickych i sklopnych pazeb je mozne hodit hafo

- zachyt zaveru je standard, uprava na vypousteni zaveru stoji par supu

- napinaci paka muze byt na kterekoliv strane

- pistolovych gripu, predpazbi, nadpazbi a kompenzatoru je taky mraky ...

Jasne neni to ultramoderni Bren, ale taky vyjde i ve vymazlene verzi z novovyroby na polovinu

Obrázek

Obrázek



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#7 » úte 16. črc 2019, 11:18

@Asghaad: Moc pěkné :thumbup:



namork1
Příspěvky: 15

Příspěvek#8 » úte 16. črc 2019, 11:22

Taky chválím :thumbup: , co to je za předpažbí?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#9 » úte 16. črc 2019, 11:34

gundocthor



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#10 » úte 16. črc 2019, 12:03

jop Gundocthor, predpazbi je funkcne super, zpracovanim az tak ne, zkosena hrana zaobleni je brana hodne nahrubo, takze pro fajnovkare na infarkt a povrchovka se celkem snadno doskrabe

Na druhou stranu vyjde na 1/4 co Zendl, podpazbi je vyrazne delsi a co vim je to jediny keymod na trhu.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#11 » úte 16. črc 2019, 14:34

Teda to je ale vážně pěkný.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#12 » stř 17. črc 2019, 18:39

Krasavec, mohu vedet prosim optiku a kolimator?



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#13 » stř 17. črc 2019, 19:13

No ja jsem nedavno drzel v ruce Bren 2 a za me bych si vybral to (i kdyz ten Galil... hmmmmm :) ). Zasobniky nebudou mit nejakej dapter, aby sachta vzala nejakou klasiku? Bren 1 pak prece mel sachtu takovou aby to bralo magpuly nebo se pletu? I kdyz to asi bylo pro .223.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#14 » stř 17. črc 2019, 19:23

expres píše:Krasavec, mohu vedet prosim optiku a kolimator?



Vortex Spitfire3x Prism + Holosun 507C Elite na 45st montazi Truglo


uprime optiku bych radsi Primary Arms 3x ACSS 7.62x39 protoze ma obrazec pro spravnou razi a Spitfire je pro 5.56. Bohuzel optiku pro komblockackou munici vyrabi jen americani = velky problem s importem a nedostupnosti, kdezto v cine vyrabeny Vortex se da sehnat vsude ...



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#15 » stř 17. črc 2019, 19:51

koudak píše:No ja jsem nedavno drzel v ruce Bren 2 a za me bych si vybral to (i kdyz ten Galil... hmmmmm :) ). Zasobniky nebudou mit nejakej dapter, aby sachta vzala nejakou klasiku? Bren 1 pak prece mel sachtu takovou aby to bralo magpuly nebo se pletu? I kdyz to asi bylo pro .223.



Bren1 byl jen 5.56

Bren2 je podle recenzi naprosto super, ne li nejlepsi sooucasna moderni puska, problem je v tom ze taky podle toho stoji ... 56k neni zrovna mala castka na to ze se jedna o domaci seriovou vyrobu ...

jen pro predstavu ta moje 58ma me vysla na 29k - 410mm hlaven (kvuli zachovani delky pro "smernici" pri sklopce), puvodni predpazbi plastovy FAB defense, pistolova rukojet FAB, kompenzator CSA, kamen pro bocni montaz a bocni montaz - nizka a teleskopicka pazba typ M4

k tomu optka s 3x zvetsenim za cca 8.5k, sikma montaz za 600, kolimator Holosun 507c za 11200, predpazbi Gundocthor za 3400, oboustranne vypousteni zasobniku (790) a vypousteni zaveru (1190)

+ mam ted na ceste z Brownells adapter a pazbu Magpul Zhukov S YUGO (5600 dokupy, opet adapter pro montaz pazby urcene na AK pro montaz na ceskou pusku delaji jen a pouze americani ...)

kdyz to poscitam dohromady tak to mame 29000+3400+8500+600+11200+790+1190 = 54680 ...

tzn puska vcetne vseho nadobicka (mohla byt levnejsi kdyby misto hudrovani at radsi koupim ARko lidi tady na foru radili co je mozne sehnat na Vz58 ... ne vubec me lidi na tomhle foru neznechutili xD) vychazi cca stejne jako hola OSEKANA verze Brena, protoze zbrojovka z nejakeho duvodu prodava civilni verzi s odebranym railovanim predpazbi a jeste se holedba na strankach ze se tim lidem "otevírají bohaté možnosti individuálních úprav a ladění" ...

je volbou kazdehoco si muze dovolit a co preferuje, nekdo zvoli starsi konstrukci a do rozpoctu se vejde hromada hejblat a uprav, nebo nekdo zvoli novou moderni zbran na ktere si priplati to co stoji kompletni modernizace 58cky.


Pokud na to nekdo ma tak Bren2 je jasne lepsi volba, pro muj omezenejsi rozpocet byla 58ma vhodnejsi + v dobe kdy sem ji porizoval Bren2 nebyl ani v nabidce :)

Druha vec je ze investice do Brena je jednorazova palka jak blazen, kdezto Kosa se da ladit postupne polehoucku coz penezenka (a manzelka/pritulkyne) snese lepe. Prece jen 55k s prvni investici pod 30k se zkousne lip nez 56k prvotni investice a dalsich 20-30k na dotuneni ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů