Výběr pušky v ráži 7,62x39

Samonabíjecí pušky


zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#91 » ned 21. črc 2019, 16:53

Ta zastava M92 je jediná ze 762 zastav,kterou bych osobně bral.Většinou jsou to nové kusy,jetý jsem ještě neviděl. Jednu dobu to bylo drahé jako prase,ale teď je už cena relativně kulturní. Amíci to taky docela chválí,ale ti chválí cokoliv východního na bázi kalacha atd. Přesto je ale z těchto kraťásků AKSU 545 přesnější a ovladatelnější,délka laufu pro náboj 545 taky nehraje tak významnou roli jako u .223,ale i tam se to dá "ochcat" letálnější střelou. Myslím si,že 545 nebude do budoucna perspektivní náboj,zásoby se tenčí a dovoz kulhá

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#92 » ned 21. črc 2019, 18:47

Sa58 od CSA mam jen kvuli razi (.223 Rem a lauf 190mm)
V 7,62 bych bral zcivilneny klon s puvodnim lakem (CZ585 ma lak mizerny), urcite jdou sehnat v dobrem stavu
Doplnky na kratasa jsou dle me nejlepsi GE, cena ale odpovida kvalite



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#93 » pon 22. črc 2019, 11:22

Jak je uvedeno, vůbec bych se nebál koupě použité 58 na inzerát. Dá se sehnat za dobré peníze a prodalo se jich u nás tolik, že není problém koupit fakt pěkný kousek. Tuningové doplňky jsou také snadno dostupné. Novovýroba od CSA mi dává smysl je v jiné ráži než původní, vlastně v .223 mi nedává smysl vůbec, protože to bych koupil AR15.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#94 » pon 22. črc 2019, 11:54

Mimo tema
Sa58 Compact se sklopkou v .223 Rem je vyrazne kratsi, nez AR



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#95 » pon 22. črc 2019, 12:31

M1911 píše:Jak je uvedeno, vůbec bych se nebál koupě použité 58 na inzerát. Dá se sehnat za dobré peníze a prodalo se jich u nás tolik, že není problém koupit fakt pěkný kousek. Tuningové doplňky jsou také snadno dostupné. Novovýroba od CSA mi dává smysl je v jiné ráži než původní, vlastně v .223 mi nedává smysl vůbec, protože to bych koupil AR15.


Novovyroba od CSA ma nekolik vyhod oproti zaverence, jasne stoji trochu vic ale za ty prachy dostnaces zbran se zastudena kovanou hlavni vyrabenou v Nemecku delky dle tveho uvazeni ktera ZARUCENE je nova, spoust je oproti zavarenkam jednak spolehlivejsi (pro CSA "gremlin" neexistuje) a ma podle me uzasny chod oproti jinym ktere jse mzatim mel moznost vyzkouset. plus CSA jako standard ma pripravu ramu na kamen pro bocni montaz, normalni surplusovka tohle nema a je nutne si to nechat dodelat u puskare ...

A taky je to trochu jistejsi koupe co se tyce tlaku na nas zbranovy zakon z EU jelikoz se nejedna o upraveny zavareny puvodne vojensky automat ale od prvopocatku poloautomatickou samonabijeci pusku.

Jeden z hlavnich duvodu proc jsem osobne sel do CSA byl v tom ze jsem si mohl nechat postavit kus s prodlouzenou hlavni na 410mm kvuli delce zbrane se sklopnou pazbou a tomu ze se v pripade zakazu predelavek z armadnich zbrani na ni tohle nevztahuje. Lepsi hlaven a spoust uz jsou pro me jen takove tresnicky na dortu.



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#96 » pon 22. črc 2019, 13:26

Ohledně kamene na puškohled - jak jsem psal v prvním příspěvku, některé Sa mají již z výroby, jen u sklopky překáží.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#97 » pon 22. črc 2019, 14:38

Jasně,ale sehnat " pi " se rovná skoro výhře ve sportce ;) a ten kámen je pro normální modernější montáž skoro nepoužitelný,je to stvořeno pouze pro obludný infrák. CSA má asi smysl skutečně jen v ráži .223 a třeba verze carbine je podle mě na dynamické disciplíny úplně
akorát se zachováním ještě trochu výkonu z 300mm laufu,ten ultrakraťas je už fakt úlet pro fandy a pyromany :lol: Velká otázka je spolehlivost ve 223,neslyšel jsem ještě vyloženě kladného slova :cry: V 762 asi nebude zásadnější problém,ten náboj je zase tvarově hodně přívětivý pro většinu strojů. Ale jak psali jiní v té ceně je už solidní lowcost AR,který prostě je lepší a funguje/trefuje líp. Když kosu a kosu na tunění/prznění,druhá ruka pěkné armádní předělávky nejlepší volba



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#98 » pon 22. črc 2019, 15:09

a uz je to tu zas, tak jak u meho vlakna kdyz jsem se ptal na to kterou variantu 58my koupit tak i tady nastupuje "kup si ARko" brigada ...

kdyz si panove nalistujete par stranek tohohle vlakna zpet, najdete foto moji 58my s bocni montazi na ktere je jak optika tak i kolimator, tak tady prosim neplkejte nesmysly o nejakem "obludnem infraku" jako jedine moznosti ...

a k tomu "prekazeni u sklopky" - ne neprekazi, on je ten kamen jaksi na leve strane, takze pro sklopku klasicky napravo nema jak prekazet ... opet viz foto moji pusky se sklopkou ...

PS: kdyby ste si precetli puvodni dotaz vedeli byste ze ARku uz ma, ma i AKcko a chce neco komfortnejsiho pro 7.62x39 protoze ten naboj preferuje ...



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#99 » pon 22. črc 2019, 15:48

Asghaad :Nebuď vztahovačný, Zarozak se vyjadřoval pouze k originální armádní montáži - tedy sa 58 Pi. Ten je opravdu dobrý jen na ten obludný infrahled.

Jinak když má tazatel ARko doma, je také možná cesta koupě "upperu" na 7,62x39.
Třeba tento.
http://www.bvs.cz/kulovnice_usa_adapterar15_762.html



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#100 » pon 22. črc 2019, 15:57

7.62 v AR platfome ma dost spatnou povest ale varianta to samozrejme je

co se tyce toho "pi" - ma chyba, prehlidl jsem ze zminuje nepouzitelnou pakarnu kterou snad nikdo s mozkem v hlave nekoupi.

montaz od CSA + jejich bocka nebo pokud se nekdo citi na utraceni dovoz z Ameriky RS Regulate (na brownells kombo spodni montaz pro VZ58 + RIS rail cca 7700 ... xD mozna do toho nekdy pujdu ... mozna ... )



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#101 » pon 22. črc 2019, 16:06

Záleží, co do toho tazatel bude cpát za munici. Mezi řádky vyplynulo že to budou zcivilněnky, což bude pro plynovku vražda. Vzhledem k ceně předpokládám, že ta konverze není pístová.
Ještě doplním, že taková V-AR v 7,62 stojí stejně jako Bren 2.
I když je Bren 2 oproti "jedničce" velký skok dopředu, tak na v-arku to pořád nemá. A to Vosátkovy neplatil vývoj jeho zbraně stát, potažmo daňový poplatník.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#102 » pon 22. črc 2019, 16:26

coz jsme opet u otazky zda Bren2 nebo i ta V-AR stoji za jejich porizovaci cenu

reknu to takhle, jde o to jestli ergonomicka vyhoda AR v 7.62 nebo Bren2 odpovida cene cca 30000 v porovnani s novou puskou od CSA (ktera ma stejne jako V-AR hlaven od LW ...) nebo dokonce zavarene 58me za +- 12000 na kterou si pak clovek za usetrene penize muze dohazet tolik hejblat ze s prehledem dozene nebo i predci v nekterych oblastech dane "high end" kousky v tehle konkretni razi ( vymazlena 58ma osazena kompenzatorem, sklopkou, optikama a jinyma hejblatama predci holou pusku celkem s prehledem ...)

ve vysledku 58ma nedokaze jen 2 veci ktere Bren a VARka maji
1. dlouhy monoliticky rail (existuje i na 58mu, ale osobne bych do toho reseni fakt nesel :) )
2. pojistka na leve strane pro palec (existuje i pro VZ ale nejde s ni pouzit bocni kamen pro montaz - osobne mi pojistka vyhovuje tak jak je, clovek ji pri beznem uchopu citi a CSA ji ma resenou dopredu pro odjisteno coz z ni dela pojistku ovladatelnou ukazovakem bez nutnosti pusteni pazbicky, pro me osobne ideal)

jinak cokoliv co umi B2/VAR umi i 58cka - od inline pazby, prez montaz optik, vypousteni zaveru, oboustranne vypusteni zasobniku atd atd

k tomu to zni tak ze co se tyce odolnosti proti korozi je stara dobra 58ma na tom lip nez Bren (porovnavat s VAR nedokazu, nevim co je nebo neni chromovane, kazdopadne je to pistovka v zakladu coz je plus)



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#103 » pon 22. črc 2019, 16:27

co se tyce toho "pi" - ma chyba, prehlidl jsem ze zminuje nepouzitelnou pakarnu kterou snad nikdo s mozkem v hlave nekoupi.


Děkuji za potvrzení toho, co mi sem tam tvrdí manželka a to, že nemám mozek v hlavě. ;)
Ono ta montáž jde sundat, drží na dvou nýtcích, jak jsem psal ve svém prvním příspěvku. Výhoda koupě kvéru v této úpravě je třeba v tom, že je větší šance, že se povede koupit zachovalý kus, protože se v armádě moc nepoužívaly. Jo a ... nějaký bezmozek by je mohl chtít třeba do sbírky, pokud by sbíral čsla zajímavost. ;)



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#104 » pon 22. črc 2019, 16:53

jasne protoze sberatelska "kuriozita" v podobe zanytovaneho ofrezovaneho kusu zeleza je tolik relevantni pro toto tema ...

pokud pro nekoho je "sberatelskym kouskem" neco takoveho tak at si to klidne koupi, ale pro vyber pusky v razi 7.62x39 pro KOMFORTNEJSI STRELBU nez je jeho stavajici AKM to nema absolutne zadnou souvislost.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#105 » pon 22. črc 2019, 16:58

nevim o co ti jde... každej nepotřebuje CSA, tak nevim, proč to tak vehementně vnucuješ (já ho tedy shodou okolností mám taky a jsem naprosto spokojenej) => ale stačí vzít jakoukoliv nepříliš olítanou překopávku 58 a doladit podobně jako to CSA, ušetří se 10k a za to může být hezkých 2000 děr

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: EmielRegis89, jirkab64 a 16 hostů