CZ P-10C

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2491 » ned 14. črc 2019, 21:24

tak se skamaraď s nějakým esembákem...
jako každý svého štěstí strůjcem, třeba zjistíš, že ti to vlastně nevyhovuje, a pořídíš-li montáž do drážky hledí, bude tě poučení stát jen pár stovek

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2492 » stř 24. črc 2019, 10:14

Turban píše:Tak ono prodat tu P10tku za 12 500 abych si koupil za 19 OR a to papirovani k tomu se mi fakt nechce. Ravager arms bude delat montaz namisto zadnich miridel za 1500 a vyska montaze zase tak zla nebude. Sehnat nekoho kto by jako frezoval zaver se mi nepodarilo sehnat vubec nikde.

anebo takhle, bude jich přibývat, neboj: http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/39 ... ics-ready/



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#2493 » stř 24. črc 2019, 18:43

Zendl to prý dělá za 7000 Kč. Otázka je, komu co vyhovuje. Já chci frézovaný, protože je níž než OR i montáž do drážky mířidel. Navíc si chci nechat vyrobit i záložní mířidla.



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#2494 » čtv 25. črc 2019, 07:06

O koľko je frézovanie nižšie oproti OR? U OR je blbe že pod kolimator musí ísť ešte doštička a tá to zvyšuje .



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2495 » čtv 25. črc 2019, 13:01

Obrázek

prvni P-10 kterou mlady Zendl delal :)

podle fotek OR jsme tehdy byli az moc opatrni s hloubkou takze to reknu takhle, vetsinu Kolimatoru frezovanim dostanes na uroven kdy sklo se vepredu "dotyka" zaveru - u tehle s Vortex Viper k tomu chybi asi 1mm, tzn s Trijicon RMR by to bylo presne na sklo a to je tam ocividne rezerva jeste minimalne 1mm mozna 2 ...

Glock si o tomhle muze tak nechat zdat ... :lol:



Kořas
Příspěvky: 13

Příspěvek#2496 » čtv 25. črc 2019, 17:36

Mám dotaz po posledním střílení jsem si při čištění všiml, že mi ve zbrani zejména v oblasti úderníku vytahovače a i dál v závěru zůstali takové malé zlaté šponky, patrně z nábojnice, náboje mám pořád stejné Selliery. Nevíte čím by to mohlo být?

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#2497 » čtv 25. črc 2019, 20:05

To je z těch nábojnic. Další najdeš v komoře úderníkové sestavy (poz. č. 3 tuším). O nic nejde. Jistě se jedná o vlastnost :-).



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#2498 » pát 26. črc 2019, 07:27

Asghaad Vypada to veľmi dobre .Ten kolimator máš naskrutkovany rovno do záveru bez podkladovej doštičky ? Je niejaký problém u OR navŕtať dierky do záveru a dať kolimator bez doštičky ? Tá doštička mi tam príde zbytočná keď sa da kolimator pripevniť rovno na záver .

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2499 » pát 26. črc 2019, 12:46

Asghaad to má přímo do závěru, protože měl non-OR P10 (výhoda je, že může jít níž, nevýhoda je komplikace při změně kolimu = zejména při změně velikosti montážní základny - buďto hrozí střih šroubků, nebo opakované frézování a povrchovka)

u OR z fabriky jsou do závěru vyfrézované drážky, do kterých může procházet šroub skrze destičku (aby byla využita plná délka závitu v tloušťce destičky)... to ale znamená, že kdybys dal kolim na závěr bez destičky, vyjdou ti šroubky pávě do těch vyfrézovaných drážek, které jsou ale širší než příslušné šroubky, takže to zachytit nepůjde (leda bys ty drážky něčím vyplnil a vyřízl do toho závit, ale to je úchylné)
navíc tedy ta vyfrézovaná plocha pro destičku má mělké drážky, do kterých zapadají inverzní na origo destičkách, takže to celé funguje jako dobrá obrana proti posunutí destičky oproti závěru

pointa je v tom, že každý kolimátor má jinou montážní plochu i umístění šroubků, takže je to řešení s destičkou docela rozumné



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2500 » pát 26. črc 2019, 14:01

ja bych jen dodal ze prefrezovani je vicemene nerealne jelikoz kazdy kolim ma jinak zajistovaci cepy ktere potrebuji svuj material.

Tenhle zaver proste an nic jineho nez Vortex Viper nikdy pouzit nepujde, takze az budu chtit zmenit kolim musim koupit novy zaver a opet nechat vyfrezovat kdezto na OR staci koupit jen koupt/nechat udelat novou desticku.


Krome toho si myslim ze nastupuje trend uzavrenych kolimatoru i na pistolich - Aimpoint Acro P1 je uz na trhu a Holosun by co nevidet mel pustit na trh svuj 509. nevyhoda techhle je ze narozdil od klasickych otevrenych mikrokolimatoru budou potrebovat Weaver listu pro uchyceni :) coz bude rekl bych mnohem jednodussi s vkladanou destickou do Optics Ready nez frezovat do zaveru pistole

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#2501 » pon 29. črc 2019, 07:51

Ahoj vsem,

vazne uvazuji o koupi P10C nebo P10SC jeste nevim :) ale chci se zeptat na zkusenost s nosenim. Primarne nemam v planu nosit denne, ale v pripade ze pujdu na strelnici nebo prilezitostne.

Vsichni zminuji "pod tricko". Ja ale tricka krome cest do prirody popripade sportu nenosim, nosim kosile do kalhot a sportovni saka, a zkusenost v tomhle smeru jsem tu necetl. Merim 175cm vazim 78kg, puvodne stihlejsi, s vekem nabiram :D trosku bricho. Premyslim jestli to Ccko se da dobre schovat treba u appendixu ve vnitrnim kydexu, nebo je to proste nemozne? Mate nekdo zkusenost s nosenim uvnitr pod kosili?

Diky :)



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#2502 » pon 29. črc 2019, 08:15

TheMlok: Kolega nosí P-10c se svítilnoua laserem + záložním zásobníkem na apendixu. Chce to trošku volnější košili a dá se nosti i v tuckable režimu (tj. košile pod opaskem). Jen si člověk košili volně nařasí.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#2503 » pon 29. črc 2019, 08:44

Pokud mas dobre zvolenou kosili tak to zbran skryje jeste lepe, nez volne triko.

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#2504 » pon 29. črc 2019, 09:53

@vgj, juraj1: super diky :) to rad slysim, dobry ze to pujde vychytat.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2505 » pon 29. črc 2019, 13:54

Nezabudni, ze ak koselu davas dovnutra nohavic, budes potrebovat „tuckable“ puzdro, teda so zakasatelnou sponou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů