Nenosím (denně) zbraň - důvody

Co jinam nepatří...


wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#1 » pon 29. črc 2019, 15:22

Zdravím, je tu spousta témat týkajících se denního nošení (způsoby nošení, typy/modely zbraní, pouzdra, svítilny, střelivo, důvody). Do těchto témat však přispívají hlavně "nosiči". Vím ale i ze svého okolí o lidech, co zbraň nenosí, přestože mohou. (tj. mají zbraň i příslušnou skupinu ZP).
Rád bych tímto zkusil otevřít diskuzi na téma proč zbraň nenosím (případně nosím jen někdy), přestože bych mohl.
Díky



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#2 » pon 29. črc 2019, 15:29

Nenosím, protože je to obtěžující a žiju v prostředí a takovým způsobem života, že je to statisticky zbytečné.
Pokud nosím, tak zatím téměř vždy bez omezení komfortu a v cvičném režimu, abych si zvykal.
Tj. mám to asi jako střelbu na střelnici. Je potřeba občas nějak udržovat dovednost, ale není a nemusí to být součást každodennosti.



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#3 » pon 29. črc 2019, 17:24

Wert Na čo potrebuješ vedieť kto kde , kedy nosí zbraň a kedy nie? Veľmi podobná otázka kedy odchádzate na dovolenku a ako máte zabezpečený byt ?



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#4 » pon 29. črc 2019, 17:57

RK:
Tohle mě opravdu nenapadlo a přemýšlím, jak by se tato informace dala zneužít, navíc na anonymním fóru... Důvod je ten, že sám jsem si prošel jak několikaletým ortodoxním denním nošením za každou cenu přes období nenošení až po občasné nošení dle situace. Doteď v tom nemám úplně 100%ně jasno a dost často dávám na misku vah plusy-mínusy. Taky vím, že na tuto otázku neexistuje odpověď a je to individuální. A právě proto mě zajímalo, jak to mají ostatní, jestli mají podobná dilemata atd. Nic víc nic míň. Samozřejmě chápu když na tuto otázku nechceš odpovědět.

pavelg:
Díky za odpověď. Chápu a vidím to dost podobně.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#5 » pon 29. črc 2019, 19:56

Nenosim, jenom když to nejde. Když budu pít a k obleku, kde bych fakt nosit nemohl. Jinak ve 100%...

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#6 » pon 29. črc 2019, 20:03

V práci mít pistoli nemůžu, v autě jí nechávat nechci. Bydlím ve velmi klidné lokalitě, pracuji hodně blízko. A taky jsem dost línej. Jasně, jeden nikdy neví, ale taky nechodím v helmě, kdybych dostal po kebuli meteorem. Zbraně mám primárně jako obranu domova a pozemku. Prostě někdo vykopne dveře, já otevřu trezor. Zbraň si beru, pokud jedu na nákupy do města.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#7 » pon 29. črc 2019, 20:14

@LongRaise: Máš GunVault? Já si to zkoušel doma a ty časy vyjmutí zbraně z trezoru nejsou nic moc.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#8 » pon 29. črc 2019, 20:23

Jelikož mám zbraň, která váží cca 350 gramů s plným zásobníkem, a nošení znamená jen velmi málo nepohodlí, nosím téměř kdykoliv, i v místech, kde se cítím velmi bezpečně, s výjimkou případů, kdy mám nějaký vážný důvod nenosit.
Ignoruji i cedulky s přeškrtnutou pistolkou, pokud se nejedná o místo , kde nošení zakazuje přímo zákon.

Důvody nenosit mohou být třeba to,že jdu někam, kde nemohu mít zbraň celou dobu u sebe, ale nemám ji kam bezpečně odložit. Příkladem je třeba návštěva bazénu.
Dálší situace, kdy nenosím, jsou cesty do zahrhraničí.
Dále nenosím zbraň třeba když jdu vynést odpadky, ale to je asi tak všechno. :-)



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#9 » pon 29. črc 2019, 20:27

Nenosím čistě z lenosti, v práci ji mít mohu (jsem si sám šéfem) rodině je to jedno (nikdo nic nenamítá). Jinak jsem člověk, který vystřílí cca 10 tis. nábojů ročně z nejrůznějších zbraní.
Naposledy upravil(a) Jirik.fx dne pon 29. črc 2019, 20:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#10 » pon 29. črc 2019, 20:28

Rumburak18: Ne, já tomu sice říkám honosně trezor, ale svojí primární zbraň mám v takové plechové krabici. Používá se to na úschovu dokumentů a tam se jenom otočí klíček a zmáčkne čudl.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#11 » pon 29. črc 2019, 20:35

No já právě uvažuju o GunVaultu na ten otisk prstu. Mám děcko a kvůli tomu to rychloúložiště musí být zajištěno, nejlépe bez jakéhokoli klíče.

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#12 » pon 29. črc 2019, 20:44

Nosí někdo z vás i doma? Nejen čištění,ale nošení v pouzdře. Jen ze zájmu :)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#13 » pon 29. črc 2019, 21:24

Kdyz jdu v noci na zachod, rozhodne. To vykryvam kazdy roh. Za posledni rok uz mam treti kocku :-D



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#14 » pon 29. črc 2019, 21:24

@rumburak mam dite a resim to rfid klicem na naramku pro Hornady rapid safe

abych nebyl OT - nosim sporadicky, hlavne cestou na strelnici na trenink
statisticky jsme temer nejbezpecnejsi zeme na svete...

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#15 » pon 29. črc 2019, 21:26

Sufa: Leda tak, když si z nějakého důvodů dávám doma zastávku na pár minut a brzy chystám se znovu ven. A potom třeba při občasném tréninku zacházení se zbraní, tasení z různých oděvů atd..
Jinak si nedovedu představit, že by někdo normální nosil zbraň i doma z důvodu, aby byl připraven kdykoliv se bránit, pokud nečelí nějaké opravdu vážné a konkrétní hrozbě.
Ale jako doma myslím byt nebo vnitřek rodinného domu.
Pokud někde žije někde na samotě u lesa, má několikahekterové pozemky a venku se toulají vlci a medvědi, tam bych nošení ne těchto pozencích celkem pochopil, pokud to považujete za doma. :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů