CZ 858

Samonabíjecí pušky


zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#541 » pon 29. črc 2019, 08:03

Jj aretace bude dobra,jen u 762 to dostava vetsi bomby na ten zadek.Vetsinou,co jsem cetl/slysel jim to kurvi optiky na 762 klasice bo 223 ma malokdo

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#542 » pon 29. črc 2019, 12:10

Pises, ze aretace bude dobra, tak mi vysvetli rozdil mezi bocni montazi a GE
:-)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#543 » pon 29. črc 2019, 14:42

A)Součástí Ge je dorazový prvek do kterého tluče závěr
B)Cenový rozdíl,který je přímo hovězí
C)Pro značkovou a kurevsky drahou optiku to nemusí znamenat nic,pro lacinou už jo

;)

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#544 » pon 29. črc 2019, 15:14

A) nosic pruzin GE je pevne spojeny s telem, stejne jako bocni montaz
B) cena odpovida kvalite
C) lacina optika je vhodna na malorazku



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#545 » úte 30. črc 2019, 08:10

To je jedno jak pevne je spojena,pokud to tvori doraz zaveru,tak jde o rezonancni raz,ktery se prenese docela kratkou cestou primo na optiku.Pres bocak je to jeste pres jeden upinaci prvek a celkove je cela montaz mnohem pruznejsi proti razum.Lacinou optikou nemyslim uplny shit z alika,ale funkcni optiku,ktera na jinych utocnych puskach normalne a dlouhodobe funguje



tomastinka605
Příspěvky: 2

Příspěvek#546 » úte 30. črc 2019, 14:04

Dobrý den,
uvažuji o koupi SA858. Slyšel jsem ale o změně legislativy, nevíte v čem má změna spočívat?
Jak se dotkne majitelů SA858?
Děkuji za odpověď



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#547 » úte 30. črc 2019, 15:27

Dotknout by se nemela, protoze vetsina je delana jako nova samonabijeci puska a i se sklopkou ma vice jak 60cm a jediny snad jsou ty zasobniky...

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#548 » úte 30. črc 2019, 15:28

naopak, kromě CSA jsou to všechno překopávky ze samočinné



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#549 » úte 30. črc 2019, 15:35

Zadny naopak, zatim vse navsedcuje, ze to bude, jak pise kk.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#550 » úte 30. črc 2019, 16:20

To jak to nakonec dopadne netuší nikdo, ani Eržika s křišťálovou koulí. Současně plánovaná legislativa neznamená, že v dalších letech nedojde k veletoči a zákazům - neřeš a kup, jestli o ní stojíš.

Mac.42 má pravdu v tom, že kromě novovýroby CSA jsou to všechno kastráti původních samočinných pušek. To že se tu dokolečka opakujou legendy o novovýrobě na tom nic nezmění - za deset tyček to u nás prostě nikdo od nuly nevyrobí.



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#551 » úte 30. črc 2019, 18:20

No a jen tak bokem, abych vám do toho vnesl víc chaosu, tak z právního hlediska vlastně nerozhoduje ani to, jestli je to puška. Nový návrh i současný zákon definují jen a pouze dlouhou a krátkou zbraň, nic jiného. A tento rozdíl je dán pouze celkovou délkou NEBO délkou hlavně, což znamená, že platí i každá možnost samostatně. Sice je v zákoně pistole i puška slovně zmíněna, ale nikoliv jako definice.
I tady na webu ZK je to tedy vlastně neúplné, když se zde v nauce o zbraních uvádí samonabíjecí puška pouze jako dlouhá kulová zbraň. Podle zákona v otázce délky zbraně, a toho slovíčka "NEBO", je totiž třeba např. i takový nový Bren 2 s 11" hlavní (cca 28cm) stále krátká samonabíjecí kulová zbraň. Dle nového návrhu zákona, implementujícího směrnici, by bylo tedy stále možné do něj strkat 20 ranné zásobníky 8-).
To je současné neoddiskutovatelné právní hledisko ve své syrové podobě.
Správně a logicky by tedy i samotné nákupní povolení a průkaz zbraně neměly být na pistoli, nebo pušku, ale na dlouhou, nebo krátkou zbraň, jelikož nejsou zákonně nijak definovány. Je to pouze obecné označení, asi tak jako útočná puška, nebo PDW.
Nicméně, tenhle nelogický paskvil, který se často míchá dohromady a znamená defakto úřední paradox zákonně nedefinovaných typů zbraní, tu byl už před směrnicí. Nutno podotknout, že jasno v délce zbraní nemá ani Brusel (což není nic překvapivého). Zatím to ničemu nevadilo, ale do budoucna si netroufám hádat. Ten patologický bruselský kokotismus je totiž nevyzpytatelný.

To je v řiti, co?! :lol: Pro nás ale zatím stále tak nějak ok, když se v tom nikdo vrtat nebude ;)

Co se týče té 858, tak se nechci hádat, já ji měl taky vždycky jako semiauto z výroby. Ale i kdyby nebyla, tak ti ji nikdo nevezme. Maximálně, pokud by spadla do té nové kategorie R2, tak bude pro její nákup možná potřeba trošku víc byrokracie. Tzn. že se ti bude hůře prodávat, protože lidi si raději koupí čisté semiauto z výroby spadající do kategorie R3. Toť současná situace.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#552 » úte 30. črc 2019, 19:36

Levná novovýroba Sa58 není (míněno pod 15 tyček), takže kdo chce levnou kosu, tak bere kastráta (ZS, Veselý, Perun, CZ 858, STV, Antreg a kupa dalších méně známých klonů) s tím, že má v lepší případě repas údajně z NZ. Běžnější jsou upravené flinty s otiskem VOZ (některé i vícero) v různém stavu železa i pažbení. Komu vadí kastrát, tak si holt musí připlatit za CSA.

U Kalacha je to trochu snažší a už z výroby semiauto se splašit dá - buď číňan za 11 tyček (type 56) nebo rumun za 14 (AKMS Cugir), možná jsou i další varianty (dřív se vozily i Saigy). O tunách nových AR-15 se nemusím zmiňovat - ovšem cena od 20 výše.

Je to holt o prioritách. Chtěl sem kosu - mám ji. Chtěl sem kalacha - mám ho. Až budu chtít něco jinýho, tak si to prostě koupim bez ohledu na možnou hrozbu horšího prodeje v budoucnu - nekupuju to kvůli budoucímu prodeji.



tomastinka605
Příspěvky: 2

Příspěvek#553 » úte 30. črc 2019, 20:01

Mockrát děkuji za příspěvky, udělali jste mi v tom aspoň trošku jasno. Odpoledne jsem si pro ni nakonec jel a už ji mám doma.



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#554 » úte 30. črc 2019, 20:20

mikymoto píše:U Kalacha je to trochu snažší a už z výroby semiauto se splašit dá - buď číňan za 11 tyček (type 56) nebo rumun za 14 (AKMS Cugir), možná jsou i další varianty (dřív se vozily i Saigy). O tunách nových AR-15 se nemusím zmiňovat - ovšem cena od 20 výše.


Kolem 11 tyček je i bulharský BSR 74. Navíc má už z výroby šutr na boční montáž, což trochu eliminuje to věčně zmiňované dilema s uchycením optiky ;)

Jinak Tomovi gratulace k nákupu. Ať dělá radost 8-)



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#555 » sob 3. srp 2019, 10:09

Marně tu hledám informaci, jestli někdo demontoval sklopku a nenacházím. Na jiném fóru jsem našel informaci: "Šroub, který drží celou sklopku v rámu zbraně, má rozkleplou drážku.." s tím, že autor to radši vzdal. Mě se sklopka vcelku dost kýve, šroub, který ji drží je evidentně uvolněný, resp. se "viklá", ale povolit nejde, takže to bude asi ten problém. Nějaká zkušenost?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů