Lis Dillon SDB



Pepe65
Příspěvky: 112

Příspěvek#16 » stř 7. lis 2018, 21:08

Díky za poučení :-) !



Matej
Příspěvky: 6

Příspěvek#17 » pon 26. lis 2018, 13:58

Zdravím pánové,
dotaz na majitele SDBéčka. Stává se mi, že po zažehlení/škrceni se OAL změní až 0,3mm oproti nastavenému OAL na 3 matrici. Je to běžné, nebo někde chyba??? Díky



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#18 » úte 27. lis 2018, 08:47

je to bezne a pri prebijani 9 mm si s tym hlavu nerob, iba ak by ti to lietalo 0.5 mm hore dole. Nadol je to vacsi problem ale tiez nic, coho sa treba bat, ak sa nejde do extremu :)

Pri zazehleni praveze OAL vzasade narastie (ten material niekde ist musi), ak Ti to moc vadi, nastav pri usadzovani OAL mensiu a pri zazehleni ti to da na zelanu OAL. Ale nejak by som to neriesil, ak nestrielas mierenku



Matej
Příspěvky: 6

Příspěvek#19 » stř 26. čer 2019, 13:52

Zdravím Vás,
jak u tohoto lisu nastavit správně škrcení??? Myšleno, jak se udává 1/4 otáčky, 1/2 otáčky atd. Matice pro škrcení mi jde tak z tuha, že nejde poznat kdy je na dotek a jen zažehlí a kdy už škrtí. Díky



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#20 » stř 26. čer 2019, 22:28

Tak k tomuto dotazu se rád přidám..:)



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#21 » čtv 27. čer 2019, 05:06

Je to jedno ,aj tak má každá nábojnica trošku iný rozmer . Škrtenie vidno na hotovom náboji a cítiť v páke lisu u mňa to robí asi pol centemetra posledného pohybu pákovv . Keď je kratšia nábojnica a necítim odpor pri škrtení trošku pootočim skrutkou na matrici.



Matej
Příspěvky: 6

Příspěvek#22 » čtv 27. čer 2019, 09:21

Ještě mě napadla možnost, jak to nastavit. Vzít poměděnku např. od Top Střely a nastavit tak, aby po delaboraci střely na ní nebyl náznak, nebo jen malý, otisku, rýhy chcete-li, nábojnice. A od tohoto bodu pak přidat 1/2 otáčky. Váš názor???



mat177
Příspěvky: 5

Příspěvek#23 » sob 6. črc 2019, 19:40

Zdravím všechny,
začalo mě zlobit vypichování zápalek. Přibližně z 20-30-ti kusů se mi jedenkrát stane, že zápalka zůstane viset v lůžku. Nejdříve jsem vyměnil jehlu, stále stejné. Říkal jsem si že jehlu prodloužím (vypodložil jsem ji asi 2 milimetry) ale zase nic. Je to poměrně otravné protože původní zápalka na další pozici zalisuje zpátky a já potom musím delaborovat. Momentálně vše nejdřív odzápalkuji abych měl jistotu, ale to jsem si zrovna mohl pořídit jednooperák :lol: . Nemá někdo nějaký tip?



xdman
Příspěvky: 65

Příspěvek#24 » ned 7. črc 2019, 13:16

Tento problém jsem měl, když jsem dával novou jehlu, třeba když se mi stará zlomila. Nejvíce se mi osvědčilo na konci jehly nabrousit něco jako klobouček. Tedy ani rovná ani do špičky. A potom ještě konec zaleštit ručně na jemném smirku.



mat177
Příspěvky: 5

Příspěvek#25 » ned 7. črc 2019, 17:27

Děkuji, zkusím to na té staré jehle. Snad to pomůže.



mat177
Příspěvky: 5

Příspěvek#26 » ned 7. črc 2019, 17:30

Ještě doplním že se stává pouze u STV.
SB zatím ani jednou. Sice nevím jestli to může nějak souviset, ale jen pro pořádek.



mr_tricoder
Příspěvky: 4

Příspěvek#27 » úte 16. črc 2019, 12:09

STV maj misto zapalky zvejkacku. Dela to i na Lee. Se jenom natahne a nevypadne



mat177
Příspěvky: 5

Příspěvek#28 » stř 31. črc 2019, 10:56

xdman píše:Tento problém jsem měl, když jsem dával novou jehlu, třeba když se mi stará zlomila. Nejvíce se mi osvědčilo na konci jehly nabrousit něco jako klobouček. Tedy ani rovná ani do špičky. A potom ještě konec zaleštit ručně na jemném smirku.


Upravil jsem jehlu a je to lepší 1/300 už není špatné skóre. Posadil jsem k tomu dceru, tak je možné že jenom "nedotáhla" pohyb. Pro šťoury nebylo to zneužívání dětské pracovní síly, dostala za to zaplaceno v Lentilkách :)



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#29 » sob 15. srp 2020, 20:46

Nemůžu najít odpověď ani u prodejce, tak se zeptám znovu.
Čím mažete lis při údržbě? Jakou vazelínu používáte? Děkuji



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#30 » ned 16. srp 2020, 07:57

Co je zrovna po ruce. Jako u zbrani, celkem jedno jakym olejem\vazelinou, hlavne mazat. Osobne jsem nekde uzmul krabicku od filmu s BP prumyslovou vazelinou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů