Bezúhonnost



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#226 » čtv 25. črc 2019, 08:56

Tak na holdování alkoholu by mohli přijít, pokud někdo má záznam jako řidič, třeba. Podobně drogy.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#227 » čtv 25. črc 2019, 09:48

Stejne tak, kdyz na obci dostanou charakteristiku, ze se pravidelne ozeres, delas pak bordel, jsi agresivní a tak

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#228 » čtv 25. črc 2019, 09:49

rumburak18 píše:To je spíš na někoho od policie, já zatím žiju v domnění, že pokud policie zjistí zcela čistý tr. rejstřík, a jsi bez přestupku, žádné další prověřování se nekoná.


Ještě. dotaz u úřadu na pověst a pokud jsi znám tím, že chodíš každý pátek z hospody po 4, tak bys ZP dostat neměl...



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#229 » čtv 25. črc 2019, 09:55

Dotaz u úřadu na pověst = záznamy o přestupcích, víc nic. Neumím si představit jiný úřední způsob sdělování "pověsti".
Pokud nepáchá přestupky, ať si každý chodí v pátek z knajpy třeba v 5 :)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#230 » čtv 25. črc 2019, 10:02

Na to je evidence přestupků, případně lustrace v ETŘ, kde vyjedou i přestupky, které byly oznámeny PČR nebo skutky, které PČR kvalifikovala jako přestupek. Zpráva o pověsti je např. pro trestní řízení širší než pouhé řešené přestupky a rejstřík trestů a zahrnuje zprávu z okolí pachatele.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#231 » čtv 25. črc 2019, 10:07

P.V. píše:Ještě. dotaz u úřadu na pověst a pokud jsi znám tím, že chodíš každý pátek z hospody po 4, tak bys ZP dostat neměl...


To v kolik chodim z hospody je snad jedno ne? I kdyz budu ozraly jak doga, sotva chodit, nebudu hazet savle, tak pokud nebudu delat bordel tak by vse melo byt v pohode.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#232 » čtv 25. črc 2019, 10:44

Má policie povinnost ti sdělit, proč ti ZP nevydají? Popřípadě ti ten posudek nechat přečíst, aby jsi se mohl bránit?


Prakticky jsem se s tím ještě nesetkal, ale vycházeje ze své povšechné znalosti správního řádu, mám za to, že řízení o vydání zbrojního průkazu je standardní správní řízení o žádosti. A tam má žadatel, jako účastník řízení, po celou dobu řízení právo nahlížet do spisu. A pokud se správní orgán chystá žádosti nevyhovět, měl by o tom vydat rozhodnutí a ještě před jeho vydáním by měl umožnit žadateli vyjádřit se k podkladům pro vydání rozhodnutí. Rozhodnutí o odmítnutí žádosti by pak mělo být náležitě odůvodněno, aby mohlo být případně přezkoumáno v odvolacím řízení.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#233 » čtv 25. črc 2019, 11:18

V ZoZ je napsáno "kdo PROKAZATELNĚ nadměrně požívá alkoholické nápoje nebo PROKAZATELNĚ požívá návykové látky", tedy musí být něco víc než jen názor místostarosty, že chlastáš jak duha.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#234 » čtv 25. črc 2019, 11:21

Tam právě asi nastupuje do funkce ten registr přestupků a podobně.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#235 » čtv 25. črc 2019, 12:25

juraj1 píše:
P.V. píše:Ještě. dotaz u úřadu na pověst a pokud jsi znám tím, že chodíš každý pátek z hospody po 4, tak bys ZP dostat neměl...


To v kolik chodim z hospody je snad jedno ne? I kdyz budu ozraly jak doga, sotva chodit, nebudu hazet savle, tak pokud nebudu delat bordel tak by vse melo byt v pohode.


P.V. napísal po 4 a myslel akože "ako pes" po štyroch nohách, nie po 4tej hodine rannej - aspoň tak som to pochopil ja :) Dodám k tomu len že opitý byť človek môže každý piatok a je to OK, ak nebude robiť bordel.

Zároveň však pozor - ak nebude človek schopný samostatnej chôdze (tj. po dvoch a +- rovno) a pôjde po meste, tak ho polícia môže dať pre vlastné bezpečie a pre bezpečie cestnej premávky odviesť na záchytku a toto môže byť už preukázateľné nadmerné požívanie alkoholu, hlavne ak to bude časté. Či je to súčasťou dotazovania sa na povesť určite neviem, ale stavil by som sa že lokálne záchytky určite vedú záznamy a obciam to (nie len ako obvyklým zriaďovateľom) reportujú.



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#236 » stř 31. črc 2019, 08:27

Ještě by se mohli zeptat po sousedech, třeba moje babička má hranici mezi nealkoholikem a alkoholikem přesně jedno pivo. Tz. v praxi: 1 pivo skoroalkoholik, 2 piva alkoholik (to slyším na každé větší rodinné sešlosti, jestli mi to jedno pivo nestačilo a že moc piju a jsem alkoholik). Člověk ani po 4 nemusí chodit, aby měla jasno :)



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#237 » stř 31. črc 2019, 11:37

Tak to máš štěstí, že se neptali babči))



luna64
Příspěvky: 3

Příspěvek#238 » pon 5. srp 2019, 12:34

Dobrý den,mám na vás dotáhl doufám že tím nikoho nenastvu ani nepobourim,nevím jestli jsem si zprávě vyložil zákon. V roce 2017 jsem dostal podmínku za krádež v trvání jednoho roku, bohužel jsem udělal kravinu a taky sem si za ní zprávedlive pikal. Můj dotaz zní zda jsem podle zákona považován za bezuhoneho když podmínka uplynula a nebyl sem odsouzen na úseku zbraní s treliva. Zda si tedy mohu zažádat o zbrojní průkaz. Děkuji za odpoved

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#239 » pon 5. srp 2019, 12:55

Ahoj, no nie som právnik ale ak tomu rozumiem, mal by to byť § 22 ZoZ, odstavec 3

...alespoň 3 roky, jestliže bylo upuštěno od potrestání, podmíněně upuštěno od potrestání s dohledem, upuštěno od uložení trestního opatření mladistvému anebo podmíněně upuštěno od uložení trestního opatření mladistvému nebo byla sice vyslovena vina, ale nebyl uložen trest v trestním řízení, v němž došlo k pokračování trestního stíhání na žádost obviněného anebo obžalovaného...


Takže čakať 3 roky od právoplatnosti rozhodnutia. Odporúčam v každom prípade zájsť na svoj príslušný útvar a pred podaním žiadosti samotnej sa ich na to proste spýtať, oni budú vedieť poradiť najlepšie a poradia väčšinou veľmi ochotne.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#240 » úte 6. srp 2019, 05:53

Domnívám se, že "dostal podmínku za krádež v trvání jednoho roku" znamená podmíněné odsouzení k trestu odnětí svobody, nikoliv podmíněné upuštění od potrestání. Pak se na pana tazatele bude vztahovat spíše odstavec 2 a doba pěti let od právní moci rozsudku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jenikw, Lonestar, pavelg, Petr z Braníka, stip, Tomak a 22 hostů