CZ P-10C

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2566 » stř 14. srp 2019, 07:28

Já jí mám z půlky roku 2018 (už po těch úpravách, ale ještě oboustranné vypouštění zásobníku) a na jedné straně mám také nepatrně větší mezeru. Na posouzení zda to je nebo není problém nemám moc nastříleno.
Zatím jsem měl pouze problém s vysunutým čepem, vyřešeno přes reklamaci.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2567 » stř 14. srp 2019, 07:47

moje ma neco kolem 1500, na strelnici vic proleti laufem Shadow2ce nez P10ce :)

jinak je to nektera s prvnich serii po prvnich upravach, ma zkoseni krytu uderniku i navarek pruziny

zatim bez jedineho problemu.

PS: jo a nemazu zadnymm predrazenym smejdem, od P-10ky prez Shadow 2 po moji Vz58 vsechno mazu jednim a tim samym ... motorovym olejem ...



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#2568 » stř 14. srp 2019, 08:04

Asghaad aj ja mažem motorovým olejom ,nenašiel som žiaden iný olej z ktorého stačí pár kvapiek a aby mazal aj po dlhšej dobe.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2569 » stř 14. srp 2019, 09:53

Detto, motorak. Vzdy ho ostane jedno balenie po vymene. 5W30. Mazem s nim pistole, AR-15 aj Dillona (piest, zvysok vazelinou na loziska). Mam overene, ze s nim funguju kvery aj pri -30 °C. Clovek uz tak moc nie ako tie zbrane :D

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#2570 » stř 14. srp 2019, 09:59

AKVAK - máš tam viditelně jiné vůle usazení kontejneru na levé a pravé straně. Může to být problém s kontejnerem, ale spíše to vypadá na usazení kontejneru nebo problém s čepem.
Zkontroluj si to a uvidíš. Mozná bude stačit jen rozebrat a zase složit :-)



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#2571 » stř 14. srp 2019, 10:34

To uz jsem dělal když jsem vracel tovarni spoušť. Dal jsem to do podnikovky. Buďto s tim něco udělaj nebo si potom koupím nové čepy a kontejner. Čep stojí 44Kč a kontejner 797Kč. To není žádná hrůza. Jinak prodavač v prodejně mi ukazoval svoji a vypadala stejně jetě jako ta moje jenom tam meměl ty otlaky a kontejner měl taky rovně.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#2572 » stř 14. srp 2019, 10:58

No, to teda podle mého názoru není moc dobrá vizitka výrobce, když po 5500 ranách zbraň vypadá takto opotřebeně - a nejen jeden kus, ale víc, jak ukazuje prodavačova zbraň. V pondělí jsem jen tak si šel omrknut a otlapkat Steyr L9 A1. A při té příležitosti mi prodavač ukázal svůj Steyr s nástřelem cca 8000 ran. Ta pistole o tom ani nevěděla. Rozhodně nevypadala jako ojetina a pokud by ji někdo mooc dobře vyčistil, asi bych i věřil, že je skoro nová. A podobně málo poznatelné to je u géček a Hecklerů...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2573 » stř 14. srp 2019, 11:22

Zrejme stale pokrivkava konzistencia vyroby. Moja P-10C ma tiez vymenenu spust za Top strely, pritom sa jedna o verziu s povodnym obojstrannym vypustanim, bez zasadnych uprav ako robil vyrobca.

Jo, capy som musel zaliat loctitom lebo radi vyliezali, ale inak ostatne problemy ma obisli. A kontajner spuste je usadeny rovno aj po mojej vymene.

V tomto pripade moze byt krivo vylisovany ram? Netusim.

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#2574 » stř 14. srp 2019, 11:34

Kazdy si muze klidne vygooglit z jakeho materialu je vyrobeny zaver, hlaven atp a na jakou tvrdost je upraveny. Takze si myslim, ze neni treba to zde rozebirat do detailu.

U renomovanych znacek, maji ocividne vystupni kontrolu na 99,9% Takze zakaznik se nemusi bat, ze by dostal neco jineho. Bohuzel u CZ produktu, je vysoce kolisava kvalita materialu a toleranci. Takze i kdyz material v jejich tabulkach bude splnovat nejvyssi mozne hodnoty, tak realita muze byt uplne jina. Coz se ukazuje.

Kdybych se pletl, coz se nepletu :-) Tak by preci se zde a na jinych forech, neresil jeden problem za druhym se zbranema CZ. A ted myslim jak CZ P10, P-07,P-09,Phantom,CZ EVO...Problemy opotrebeni kovovych dilu, praskani ramu zbrani atp.

Takze pro shrnuti a predstavu: Kazdeho uzivatele zajima podstatna vec. A to ta, jestli ten vyrobek opravdu odpovida kvalite, kterou vyrobce udava a zda zivotnost je podobna o proti jinych vyrobcum.

Urcite ted nemluvim jen za sebe, ale jak se rika: Nejsem tak bohaty, abych si kupoval levne veci.

Radeji si priplatim za lepsi znacku, kde vim, ze ta zbran vydrzi mnohonasobne vic a muzu se na ni spolehnout.

To ani nemlkuvim o tom, ze i kdyz ta pistole nejak prezije do 20k vystrelu, tak vam prdne ram zbrane.
Coz se taky uz zacina objevovat. Ve vetsine pripadu to uz bude po zarucni dobe, takze preji hodne zabavy s resenim problemu.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#2575 » stř 14. srp 2019, 11:36

Můžeš mít pravdu. Když je rám křivý, tak se síly rozkládají nepravidelně ... Asi jako když tě bolí koleno a jak tomu uhýbáš, začne bolet i kyčel, kotník, pata, vše kvůli jinému zatížení.



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#2576 » stř 14. srp 2019, 11:41

Zdá sa že vodiace drážky na kontajnery namiesto rámu nie sú práve šťastne riešenie



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2577 » stř 14. srp 2019, 11:59

OtravnyPomeranc píše:Kazdy si muze klidne vygooglit z jakeho materialu je vyrobeny zaver, hlaven atp a na jakou tvrdost je upraveny. Takze si myslim, ze neni treba to zde rozebirat do detailu.

...



kdyz je to tak jednoduche jak rikas tak postuj :) konkretne parametry VP9 a CZ P-10C ...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#2578 » stř 14. srp 2019, 12:37

Tak já bych třeba tyhle údaje na Googlu nehledal, většinou si je výrobci tají. Ale při nástřelu 5500 u P10C vs. třeba mnohem víc (např. 10000 HK SFP9, nebo 8000 na Steyeru L9 A1). Snad nezapomenu doma vyfotit NEVYČIŠTĚNÝ domeček SFP9 a přiložit to pro srovnání sem. (v práci nelze, bo mám napolo open office a nechci děsit své ovečky co se jako chystám dělat, že rozebírám v kanclu pistolku). SFP9 má odstříleno 10k. A tedy čistím to jen asi tak po 1000 ran nebo měsíci i dvou, jak se mi chce a jak mám čas. A nevypadá to tak unaveně.



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#2579 » stř 14. srp 2019, 13:21

OtravnyPomeranc píše:Urcite ted nemluvim jen za sebe, ale jak se rika: Nejsem tak bohaty, abych si kupoval levne veci.

Radeji si priplatim za lepsi znacku, kde vim, ze ta zbran vydrzi mnohonasobne vic a muzu se na ni spolehnout.

To ani nemlkuvim o tom, ze i kdyz ta pistole nejak prezije do 20k vystrelu, tak vam prdne ram zbrane.
Coz se taky uz zacina objevovat. Ve vetsine pripadu to uz bude po zarucni dobe, takze preji hodne zabavy s resenim problemu.


Ani netreba priplácať ved za tu cenu sú zbrane pre ktoré 20-30K je len zábeh .
Na druhu stranu ten kontajner na p10 stojí pár € a strieľa sa ďalej .Nie je potrebné kupovať novú zbraň :)



JirkaP
Příspěvky: 41

Příspěvek#2580 » pát 16. srp 2019, 08:57

Zkusil jsem nalepit na moji P10c Talon Grip. Zásadně to zlepšilo komfort nošení teď v létě pod tričkem, už neškrábe. Úchop je také spolehlivý, takže úpravu hodnotím po měsíci používání kladně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů