Dillon 650Grimpo
Příspěvky: 46

Příspěvek#151 » pon 12. srp 2019, 10:58

Chlapi - dotaz - 650tka - .223 Rem - formátování.

Matrice Forster, mosaz mix - hlavně SB, ale jsou tam i nějaké GGG, Fiochi, IMI..., komora VARka. Na jednooperáku shellhoder natvrdo "dorážím" na matrici, a vše je OK. Hilzna vs komora - snadno tam, snadno ven. Ale na 650, pokud chci dosáhnout toho samého, tak musím mít matrici proti shellplate přetaženou, ale asi už možná trochu zu-viel. V podstatě mám dojem, že tam už musím jít do nějaké, nejspíš stále ještě pružné, "deformační" zóny sestavy lisu, kterou nedokážu považovat za správnou, zejména s ohledem na předpokládané objemy přebíjených .223. Začal jsem uvažovat o zkrácení matrice o cca 0,5 mm, opustit label Forster nehodlám. Máte někdo podobnou zkušenost?

Ta matrice má za značení FLS, takže předpokládám, že je to Small Base.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 828

Příspěvek#152 » pon 12. srp 2019, 14:55

Spousty podobných zkušeností a proto zase formátuji a "decapituji" na jednooperačním lisu. Ty deformační zony se prostě po čase objeví a projeví na hliníkové palici, neboli hlavě. Dillon prostě není turett.Machead
Příspěvky: 335

Příspěvek#153 » pát 16. srp 2019, 08:58

Matricu vzdy dotahujem nie pocitovo ani tak, aby „nabojnica liezla do komory“ a uz vobec nie podla navodu vyrobcu. Dotahujem ju VZDY podla zmeraneho headspace mojej komory a aby nabojnica mala headspace o cca 0,004" mensi.

S Reddingom full lenght som nikdy nemal problem, naboje lezu do komory ako Sig M400, tak aj Daniel Defense.

Problemom bude prilis tesna komora VAR, o tomto probleme som v pripade tejto pusky pocul uz viackrat z roznych zdrojov, vacsinou to skoncilo skratenim matrice. U jednooperakov skusanim Small size matrice atd.

To s prepacenim mozem ototo.

Odhliadnuc od toho, ze ARku s piestom povazujem za slepy koncept (nespochybnujem kvalitu VAR).

Osobne nemam problem. Nasypem case feeder lanolinom namazanych nabojnic a za hodinu mam 2000 ks sformatovanych aj oswagovanych cez Swage It (ak sa jedna o nove nabojnice z cudzieho zdroja). 2x vystrelene nabojnice z mojich pusiek neskracujem, neswagujem (uz su). Skracujem len nove nabojnice 1x vystrelene, aj to je zbytocne. Na oboch puskach mam zmeranu dlzku komory na 1.785", SAAMI norma dava 1.760" max. Kym to dojde na 1.785" uz ta nabojnica bude i tak na vyhodenie…Grimpo
Příspěvky: 46

Příspěvek#154 » sob 17. srp 2019, 18:05

Den po napsání příspěvku jsem chyt Forsterku do svěráku a ručně jsem jí "zkrátil" diamantovými brousky o 0,3 mm. Ani jsem tam neudělal nějaký výraznější vlnobití. Práce pro vraha to ale byla. Hodinu jsem se s tím ... Nicméně, 20 hilzen na zkoušku, pocit znásilňování 650tky zmizel, do a ven z komory bez problémů.

Jestli budu mít někdy dobou náladu, možná tu matrici ještě o 0,1-0,2 mm zaberu.

Jestli je VAR slepou vývojovou větví nedokážu posoudit, je to na flame v jiném vláknu. Já jsem spokojen nad míru a neměn bych.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host