Nošení přebíjeného střeliva



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#46 » stř 15. úno 2017, 22:21

mihlit píše:Střílím jen přebíjené a přebíjené i nosím. Nosím ale tzv. "první jakost". Přebíjím na turretu ale pro nošení nejedu sérii, ale spíš kusovku. Tedy každý náboj má zkontrolovánu správně zalisovanou zápalku. Každý má převáženou navážku (digitální váha, tedy vynuluji s prázdnou nábojnicí a převážím), každý má přeměřený oal a každý je zkontrolován vložením do komory. Používám na to jen klasické sb nábojnice, ne nontox, ne jiné výrobce. Víceméně stejný postup jako když přebíjím do přesné opakovačky až na to, že nepřeměřuji délku a váhu střel. Takovým nábojům věřím mnohem víc, než co bych si koupil tovární. (Vím, že tak složitý postup není třeba, protože i klasické přebíjené nedělají problémy, ale já si zas za jistotu s tím klidně při výrobě vyhraju víc.)


Ja to tak neprozivam, naboj jako naboj, ale pro noseni si zalakovavam krcek a zapalku. Prece jen ono staci byt nekde v chladu, pak se dostat do teple, ale zadychane mistnosti a vlhko muze udelat svoje.

Duvodem pro noseni prebijenek je predevsim spolehlivost - moje naboje mi neselhavaji, pokud maji kvalitni zapalku a spravny prach (napriklad S&B Mag zapalky s Vectanem 9 v 357 Mag rady delaly selhace => strela vymetena jen zapalkou, prach vsude a strela narvana centimetr ve vyvrtu, stalo se mi nekolikrat), plus si delam navazky pro slabsi vykon, nemam rad zbytecne kopance.

Pokud nemusim shazovat poppery, tak na bezne strileni z kratke do papiru staci mensi vykon, nez ma tovarni strelivo. Na sebeobranu jakbysmet. Neni duvod tahat houfnici na obranu pred smejdem, co mne chce podrezat a stoji dva metry prede mnou.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#47 » stř 15. úno 2017, 23:40

S&B zapalky v prebijenych nabojich opravdy rady selhavaly, kdezto v originalnich nabojich fungovaly skvele... Tezko rict, cim to bylo...

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#48 » stř 15. úno 2017, 23:54

No zápalek SB jsem za poslední dva roky přebil cca 25 000 SP, SPMP, SPM, LP...ani jeden selhač. Přísahám na správnou funkci všech svých zbraní. :-).
Po investicích Magtechu do technologie, jsou SB naprosto srovnatelné se světovou konkurencí, dokonce vyrábějí zápalky (i náboje) pro renomované americké značky. :-)

Sysop: SPM samozřejmě chtějí hilznu plně naducanou prachem. Pokud máš dlouhou hilznu .357 a "drobet" prachu, který si v položené nábojnici "lehne" na dno, magnumová zápalka s delším plamenem samozřejmě může potlačit střelu do vývrtu a nezapálit hrubozrný jednosložkový prach. Pardon, to není chyba ani zápalky, ani prachu, ale nevhodné laborace.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#49 » čtv 16. úno 2017, 07:25

cmk píše:S&B zapalky v prebijenych nabojich opravdy rady selhavaly... Tezko rict, cim to bylo...

Možná že takové náboje jsem měl zrovna nedávno čest vidět/vyzkoušet. Na MG jsme si o tom akorát psali. Stačilo, že přebíjenky neměly pořádně dolisované zápalky, kovadlinka byla tím pádem trošku navolno, při úderu úderníku nebyla ihned opřená o dno nábojnice a problém byl na světě. Bylo jí potřeba odpálit napodruhé i přes to, že do ní mydlil jinak pěkně ostrý gločí úderník. Turret mi lisuje zápalky až na doraz, což ve vlašimských hilznách u vlašimských zápalek znamená mírně zapadlé (je to cítit i po přejetí dna náboje nehtem) a ještě jsem neměl problém.
Druhá věc je, že se mi s vlašimskými zápalkami chovaly lugrové náboje na hradlech trochu jinak, než třeba s CCI, ale to spíš patří do jiného tématu a do nábojů na nošení bych se jich nebál.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#50 » čtv 16. úno 2017, 09:04

Petzold píše:No zápalek SB jsem za poslední dva roky přebil cca 25 000 SP, SPMP, SPM, LP...ani jeden selhač.

asi taky tak ale jeden selhač
otočila se mi zápalka

Rough boy
lidi koupí kdejakej shit, hlavně když je o pětník levnější
a příště jdou a koupí ho zase
mezitím na forech vytrubují jakej to byl shit :lol:



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#51 » čtv 16. úno 2017, 23:27

Petzold píše:No zápalek SB jsem za poslední dva roky přebil cca 25 000 SP, SPMP, SPM, LP...ani jeden selhač. Přísahám na správnou funkci všech svých zbraní. :-).
Po investicích Magtechu do technologie, jsou SB naprosto srovnatelné se světovou konkurencí, dokonce vyrábějí zápalky (i náboje) pro renomované americké značky. :-)

Sysop: SPM samozřejmě chtějí hilznu plně naducanou prachem. Pokud máš dlouhou hilznu .357 a "drobet" prachu, který si v položené nábojnici "lehne" na dno, magnumová zápalka s delším plamenem samozřejmě může potlačit střelu do vývrtu a nezapálit hrubozrný jednosložkový prach. Pardon, to není chyba ani zápalky, ani prachu, ale nevhodné laborace.


Delalo mi to nekdy pred 9 lety, Vectan 9 v plechovce, dokonce i po koupi jine sarze. A to ho v hylzne bylo dost. Presel jsem pak zpatky na Accurate No.7 a bylo po problemu. Zapalek jsem mel doma hromadu a mnoho let jsem na strileni nemel cas. Pak jsem se k tomu vratil, koupil nove zapalky a problem uz se nikdy nedostavil (ovsem uz take nemam ten stary Vectan).



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#52 » pát 17. úno 2017, 01:08

Přebíjím, ale nenosím, nosím tovární polopláště SP, na to mně stačí jedna krabička na mnoho let.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#53 » sob 18. úno 2017, 00:20

Bohuliby píše:Přebíjím, ale nenosím, nosím tovární polopláště SP, na to mně stačí jedna krabička na mnoho let.


Tak jsem to delal driv, nosil jsem policejni naboje (zelene), jeste kdyz civilni byly cervene. Dneska uz je to asi fuk.

Ale ja si prebijim slabsi a tak jsem si rikal, ze kdybych se pak nekdy musel branit (nosim CZ75 v zakladu,jen s jinymi pazbickami a miridly), tak aby mne nerozhodilo vetsi kopani. To, ze nosim bezplastove olovo je uz jen bonus. Proste to, s cim nejvic strilim, to i nosim. Jsem pak na to zvykly.

Ale samozrejme - je to vec kazdeho soudruha ;)

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#54 » pát 23. srp 2019, 16:12

Takže nosit lze i obarvené olovo typu střely Rašovský. Ke zvýšení ranivého účinku to není, tudíž OK.

Odesláno z mého Mi A2 Lite pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: LordSalix, Seznam.cz a 18 hostů