Laser nebo svítilna na nošení

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#1 » čtv 29. srp 2019, 19:41

Abych to nějak neokecával. Mám na nošení Rugera LCP a přemýšlím, jestli na něj zavěsit laser, nebo svítilnu. Firma Viridian dělá obojí a obojí s funkcí rozsvícení při tasení. Použití se samozřejmě předpokládá na obrannou vzdálenost, tedy 2-5 metrů. Spousty lidí používá svítilnu a možná jen ze setrvačnosti a zvyku z doby, kdy laser byl zakázaný.
Co je tedy pro tento účel lepší? Napadlo mě, že když zamířím přes mířidla na hlavu (jo, vím, že to je blbost, ale stres a tak) tak útočníkovy neuvidím na ruce. V tom by mohl bejt laser lepší, že mohu mířit i od pasu. Svítilna ho zase oslní a přidá mi pár sekund.
Vaše názory?

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#2 » čtv 29. srp 2019, 20:11

Dnes jsem si omylem ve tmě bliknul do očí LED baterkou a pak jsem byl chvíli slepý. Počítám s tím, že při případném použití zbraně v noci bude oslnění pachatele velice významným prvkem obrany, umožní to při tichém přesunu i změnu místa, kde mě pachatel viděl. Může to být velice důležité a možná i život zachraňující...



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#3 » čtv 29. srp 2019, 20:14




Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#4 » pát 30. srp 2019, 06:06

Vzhledem k tonu ze hromada vyrobcu dela combo ktere umi oboje proc se omezovat ... kup svitilnu s laserem a mas vystarano



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pát 30. srp 2019, 06:11

Mám na G43 TLR-6 svítilnu s laserem a nemůžu si to vynachválit i na low light treninky atd.
naopak na G17 mám jen svítilnu s velkým výkonem a laser mi tam nechybí

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#6 » pát 30. srp 2019, 08:55

Oboje na to LCPčko nejde a asi to automatický rozsvícení při tasení by nemělo smysl. Otázka je, jak se zachová útočník, kterej když ho oslepím světlem. Jestli ho to odradí od útoku, nebo vyprovokuje.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#7 » pát 30. srp 2019, 12:51

Od kdy je laser na zbrani legalni? Bo jsem mimo?

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#8 » pát 30. srp 2019, 12:55

Jsi mimo a to už více než dva roky (zakaz odstranen 1.8.2017). ;-)



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#9 » pát 30. srp 2019, 13:19

Osobně nosím samostatnou svítilnu (nextorch TA10) a ve zbrani na osobní obranu (také v ráži .380) mám ve střenkách laser Crimson Trace. Velkou svítilnu s laserem mám na škorpionovi. Prakticky do vzdálenosti 5-7 metrů stačí mířit na sřed světelného kruhu (s přesností 5 cm se trefíš). Nad 10m je potom laser.
Výhoda samostatné svítilny je v tom, že ji bez problému tasíš kdykoliv, není to zbraň a chceš jen vidět. Její hroty se dají případně použít k odražení útoku. Laser mám na pistoli kvůli rychlému míření bez zapíchnutí. Vybral jsem si střenkový kvůli minimálnímu narušení profilu zbraně.
Přemýšlím o univerzální větší zbrani (ne na obvyklé nošení) P-10C OR s mikro kolimátorem a k tomu malou 200lm svítilnu kombinovanou s laserem. Tj. takový ideál pro mé slepé oči. Na nošení jsem ale zatím spokojen s odděleným řešením. A extra svítilnu bych nosil asi i s tou P10c.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#10 » pát 30. srp 2019, 13:43

Hele ten laser ve strenkach je ok? MAji ho i na Tauruse UL, tak nad tim spekuluju.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#11 » pát 30. srp 2019, 14:27

Jsem pravák, jediný okamžik, kdy je laser blokovaný je v okamžiku, kdy dám pravý ukazováček na závěr (skoro k okénku, aby to bylo vidět na LOSu). Při normální pozici (bez kontaktu se závěrem, ukazovák rovně dopředu) je to OK.
Spouštění je intuitivní, tj. sepne se to hned po pevném úchopu pistole, spíš je problém vědomě odlehčit prostředník tak aby to nesvítilo (má to ještě jeden vypínač dole u zásobníkové šachty, tj. pokud chci střílet jen na mechanická mířidla, tak ho vypnu).
Čekal jsem trošku větší přesnost provedení, ale koupil jsem to za nějakou výprodejovou cenu. Za dva měsíce si to už přesně sedlo (střenka byla trochu zkoucená) na rám zbraně, korekce byla cca 5 cm na 15 m. Od té doby se to nehlo. Nástřel drží.
Jediná nevýhoda je v tom, že se člověk musí nutit, aby střílel i mechanickými mířidly. Takhle dávám pistoli tak o 2-3 cm pod osu mechanických mířidel a střílím laserem. Rozptyl mám tak třetinový laserem než u mechanických mířidel. Nemluvě o pozitivním vlivu na strhávání, na terči prostě vidíš když to strháváš.
Jsem krátkozraký brýloun.. za mne je laser a kolimátor ideální věc na zvednutí sebevědomí. Střílí se přesněji, rychleji.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#12 » pát 30. srp 2019, 15:02

Tak to jsou zajímavý zkušenosti, a laser máš červenej, nebo zelenej? Jakej je v tom praktickej rozdíl?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#13 » pát 30. srp 2019, 15:27

Zatím mám zkušenosti s červeným (CTC pažbičky na 380, čínský laser s lampičkou na vz61). Na Galila jsem si pořídil přední ručku se zeleným, ale ještě jsem se nedostal na střelnici.
Za plného svitu slunce je červený CTC laser použitelný při míření na člověka tak do 7 metrů, číňan je tak na 4. Pod mrakem je to tak 50 + metrů u obou.
Zelený je přes den použitelný tak na 10 metrů.
Osobně je mi příjemnější červený (zelený jsem zkoušel u kolegova CTC podvěsného komba) v tunelovce a na červený se mé oči chytaly lépe. (ale jsem zvyklý na červenou i z kolimátoru, tak možná proto).

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#14 » sob 31. srp 2019, 10:02

Dá se střenkový laser použít i pro leváka? Nebo musí být speciálně “levý”?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#15 » sob 31. srp 2019, 10:15

záleží na úchopu a zbrani => pokud pokládáš palec slabé ruky vysoko na rám, pak si budeš laser stínit (stejně jako praváci ukazováčkem silné, pokud mají prst mimo spoušť) ale to si můžeš snadno vyzkoušet, přilož špejli na horní hranu standardní střenky a zkus si co to dělá

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů