Nošení zbraně s 'B' zbrojákem



Adam123321
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » pát 30. srp 2019, 21:23

Ahoj. Zajímalo by mě jaký trest může člověk dostat, pokud by PČR zjistila, že u sebe nosí (nabitý zásobník ve zbrani) krátkou zbraň. Pomineme-li že si člověk může udělat 'E' zbrojní průkaz. Všude jsem se dočetl veškerou legislativu ohledně nošení, držení zbraní, ale nikde jsem nenasel, co člověku hrozí, pokud se zjistí, že tyto zákony porušil. Děkuji☺☺



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#2 » pát 30. srp 2019, 21:32

Nosí li bez zbrojního průkazu zbraň kategorie B, pak je to prostě nedovolené ozbrojování. Tj. trestný čin
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-40 ... %A1n%C3%AD
Tj. dle závažnosti 2, 5 nebo až 8 let horní sazba vězení...

Pokud by dotyčný byl držitelem zbrojního průkazu ale přesto nosil, potom se asi jedná o přestupek na úseku zbraní a střeliva.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#3 » pát 30. srp 2019, 21:35

Vycházím z nadpisu, že má ZP skupiny B.
Podle mě poprvé spáchání přestupku a pokuta až 30 000 Kč, podruhé u téhož pak odnětí ZP.
Viz §76a , odst. 6a a odst. 14b.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#4 » sob 31. srp 2019, 06:40

Jak pise rumburak, jestli ma jenom B ZP a nosil by kratkou jedna se prestupek na useku zbrani a streliva, jeste to tak krasne napsal



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#5 » stř 16. říj 2019, 16:33

Vezmu-li v potaz jinou otázku jiného vlákna u stejného uživatele (Adam123321), tak mu ještě není 18 a řeší momentálně vůbec žádost o ZP (takže nemá ještě ani to B). Nepřemejšlíš doufám v předstihu už teď o nošení zbraně před dosažením zákonem stanovené věkové hranice a získáním potřebné skupiny ZP? Pač to bys asi ten zbroják raději dělat neměl?!



Adam123321
Příspěvky: 3

Příspěvek#6 » stř 16. říj 2019, 17:42

mikymoto píše:Vezmu-li v potaz jinou otázku jiného vlákna u stejného uživatele (Adam123321), tak mu ještě není 18 a řeší momentálně vůbec žádost o ZP (takže nemá ještě ani to B). Nepřemejšlíš doufám v předstihu už teď o nošení zbraně před dosažením zákonem stanovené věkové hranice a získáním potřebné skupiny ZP? Pač to bys asi ten zbroják raději dělat neměl?!

Ahoj. To se neboj. Momentálně studuju na zkoužky odborné způsobilosti (z knihy) zajímám se o to celkem komplexně, takže když jsem pročítal část o opravněních pro jednotlivé skupiny, tak mě to jen zajímalo. Ale ted už jsem dvakrát přelouskal celou knihu, takže už v to mám jasno. Ale Děkuju za reakci☺

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#7 » stř 16. říj 2019, 22:34

Než splníš podmínky na E, tak už stejně bude asi platit nový zákon a budeš šrotit znovu :mrgreen:

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#8 » čtv 17. říj 2019, 06:42

Mě by zajímala ta "kniha".

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#9 » čtv 17. říj 2019, 13:26

Kniha knih... Von vomylem přelouskal Bibli! :-D



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#10 » čtv 17. říj 2019, 14:05

Otázka "nošení s B zbrojákem" mi zase připadá tak česky švejkovská. Zákon to nedovoluje, tak to nedělám. Obzvlášť když už nějaký ZP ten držitel má. Tak přece o něj nechce pro přestupky v oblasti zbraní a střeliva přijít. Na dlouho. Není lepší si dodělat E an nespekulovat coby kdyby?



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#11 » čtv 17. říj 2019, 14:36

Taky ho nechápu. Chce si udělat ZP, aby mohl mít zbraň "legálně", ale pak hledá, jak ji nelegálně nosit. Přijde mi to trochu schizofrenní.
Kniha by mě taky zajímala, protože myslím, že na tohle téma jsou knihy nejmíň praktické.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#12 » čtv 17. říj 2019, 15:16

LoganRaise píše:Kniha knih... Von vomylem přelouskal Bibli! :-D

Americkou verzi Bible:
"Bůh stvořil lidi jako slabé a silné, teprve Samuel Colt tento nedostatek odstranil."



tapuz
Příspěvky: 12

Příspěvek#13 » čtv 17. říj 2019, 15:43

Asi má na mysli tuhle příručku
https://www.knihyleges.cz/zbrojni-prukaz-6-vydani .

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#14 » čtv 17. říj 2019, 17:52

Rozumiem že tam skepticky a kriticky vidíte, že skúša nájsť nejakú kľučku ako obísť zákon. Je to typické pre našu kultúru. Možno to zvažuje, možno nie. Osobne som rád za túto otázku, proste preto že je to dobrý dotaz ktorý ma zaujal a na ktorý som nepoznal odpoveď. Podľa mňa je to zaujímavé. Ak jeho záujem nie je, na rozdiel od môjho, čisto akademický, tak s tým aj tak naše varovania nič neurobia. Rešpektovať zákon je na etike a zodpovednosti každého z nás.

A teraz čisto hypoteticky... nepoznáme jeho situáciu, ak by sa vám napríklad vyhrážala smažka z okolia že si vás cestou z práce počká a zapichne v noci na zastávke, ale máte len 55 kg a 18 rokov, čakali by ste 3 roky na rozšírenie na E? (Rétorická otázka; prosím, radšej neodpovedajte. Týmto sa nesnažím nikoho nahovárať na akékoľvek nerešpektovanie alebo nedodržiavanie zákona). Dúfam však, že to nie je prípad nášho Adama a že sa skutočne o to zaujíma len na teoretickej rovine.

Dodám ešte - pozor na knihy a ich dátum vydania. Zákon sa aktualizuje a mení, knihy v tomto často meškajú. Zbrane a strelivo (hlavne ch legislatíva) sú jednou z tém kde je internet lepší zdroj informácií ako väčšina kníh. Minimálne si treba skutočne overiť aktuálnosť obsahu.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#15 » čtv 17. říj 2019, 22:09

gogan píše:
LoganRaise píše:Kniha knih... Von vomylem přelouskal Bibli! :-D

Americkou verzi Bible:
"Bůh stvořil lidi jako slabé a silné, teprve Samuel Colt tento nedostatek odstranil."


"Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si jej."
Ježíš se toho taky nebál... :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host