Použití střeliva Hollow Point

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#391 » ned 30. říj 2016, 16:28

Aha, a proto není nejmenší problém koupit ty projektily pro přebíjení (TopStrely.cz) a proto není nejmenší problém je i v "zapadákově" ražení Ostravy koupit bez problémů Magtechy JHP 115 grs :D Vylétla z hlavně karabiny do petflašek s vodou... :)

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#392 » ned 1. zář 2019, 18:23

Obrázek
Dle 27 stránek by "hollow point" nemělo být užíváno v krátkých. Takže vztahuje se to i na tuhle verzi výše? Je to sice HP, na druhé straně
Šoková střela - jednotná střela, se špičkou ve tvaru komolého kužele, který je na vrcholu opatřen otevřenou válcovou dutinou, do které zasahuje část olověného jádra tvaru komolého kužele, plášť je na okrajích podélně naříznut.

... plášť není podélně naříznut.
Nechci obcházet zákon, jen mě zajímá jestli je to legal pro krátkou. V kategorizaci ČÚZZS tento druh střeliva není.
Kolega to dotáhl s dlouhýma, zkoušel jsem to v krátké a bylo to přesnější ....
Díky



votas
Příspěvky: 7

Příspěvek#393 » pát 15. lis 2019, 18:21

P.V. píše:Tak ČÚZZS potvrdil, že Magtech 9mm Luger (9K) JHP Subsonic jsou ve stejné kat. jako 9 mm Luger se střelou JHP, Sellier&Bellot a.s., takže kdyby Vám je někdo prodával do krátké, tak nebrat.


Toto téma je již poněkud starší, ale dle mě stále neuzavřené. :?:

P.V.: Nešlo by pohledat někde v archivu a ten email zde zkopírovat celý, tedy kompletní dotaz a kompletní odpověď ČÚZZS?? Já jsem tam letos psal taky, ještě než jsem našel a pročetl toto téma, avšak odpovědi se mi nedostalo. V rejstříku kategorizací uváděné Magtech JHP nejsou. Nebudu psát své názory a dohady, spíše se zajímám o fakta, a to podložená fakta (nejen v této problematice). Díky



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#394 » pát 15. lis 2019, 19:21

Já bych řekl, že toto téma uzavřené je. ČÚZZS ve svém rejstříku rozhodnutí uvedl, že střelivo se střelou JHP je "zakázané střelivo A". Tudíž na toto střelivo dosáhne pouze majitel ZP skupiny A, a to pouze za předpokladu, že mu KŘ PČR udělí vyjímku k nabytí vlastnictví a držení pro sběratelskou činnost. Pro ostatní skupiny ZP je střelivo JHP teoreticky "tabu". A jaká je realita? Mrkněte se do GOOGLE, kde všude se Magtechy JHP v ČR nabízí k prodeji. A protože to nikoho netrápí a nikomu to nevadí, obchod vesele kvete. Stačí to tak?
PS: za chvíli možná budem muset do ČR pašovat náboje s olověnou střelou (jádrem), nebo nám to budou prodávat policajti a vojáci. ;)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#395 » pát 15. lis 2019, 19:51

No nevím... Mrknu...



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#396 » pát 15. lis 2019, 20:08

greenhorn: ZoZ říká toto: Zbraněmi kategorie A jsou
b) střelivo
2. pro krátké kulové zbraně se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku a
Tzn. třeba 9mm L JHP je v pistoli A, ale v karabině registrované jako puška by mělo být v pohodě. Stejně tak třeba .44 mag je problém v revolveru, ale v opakovačce jde použit.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#397 » pát 15. lis 2019, 20:14

Tak znova. ČÚZZS ve svém rejstříku rozhodnutí uvedl, že střelivo se střelou JHP je "zakázané střelivo A", nikoliv pro zbraně B a C, či pro dlouhé zbraně B a C. Takže až na mnou výše uvedenou vyjímku je střelivo se střelou JHP pro majitele ZP sk. B až E tabu. Je třeba si nastudovat, jaký vztah má ČÚZZS k zákonu o střelných zbraních a střelivu.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#398 » pát 15. lis 2019, 21:06

Tabu je jen pro krátké zbraně. Ne pro držitele ZP, s E-čkem můžeš používat dlouhé stejně tak s nimi můžeš dělat s B-čkem díry do papíru, či zvonit o gongy/popry.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#399 » pát 15. lis 2019, 21:12

Tak znova. ČÚZZS ve svém rejstříku rozhodnutí uvedl, že střelivo se střelou JHP je "zakázané střelivo A". Co k tomu ještě potřebujete za komentář. Co je zakázáno, není povoleno. A žádná vyjímka, či upřesnění není v tomto rozhodnutí uvedeno.
Takže pro jistotu ještě jednou: střelivo se střelou JHP je "zakázané střelivo A".

• 9 mm Luger se střelou JHP, Sellier&Bellot a.s., ČR/ 9 mm Luger/ 91-01574-03/ 17.10.2003/ zakázané střelivo A

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#400 » pát 15. lis 2019, 21:21

Tak ještě jednou citace zákona:
Zbraněmi kategorie A jsou
b) střelivo
1. se střelou průbojnou, výbušnou nebo zápalnou,
2. pro krátké kulové zbraně se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku a
3. které neodpovídá dovolenému výrobnímu provedení,

Do které ze třech kategorií výše vyjmenovaných zákonem lze zařadit střelivo JHP? Jedná se o střely průbojné, výbušné nebo snad zápalné? Nebo snad neodpovídají dovolenému výrobnímu provedení?! Takže zbývá 2! pro krátké kulové!



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#401 » pát 15. lis 2019, 21:35

NE, neodpovídají dovolenému výrobnímu provedení.
Za dovolené výrobní provedení střeliva se považuje střelivo se střelou celoplášťovou, poloplášťovou, olověnou, plastovou, pryžovou nebo značkovací. Jádro střely smí být pouze z měkkého materiálu, přičemž plášť střely smí být ocelový, tombakový, plastový, teflonový nebo měkkým kovem pokovený, a střela je bez aktivních náplní, zejména výbušné, zápalné, svítící, dýmové, zábleskové, akustické nebo chemické

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#402 » pát 15. lis 2019, 21:43

A co z toho co vyjmenováváš střela splňuje/nesplňuje, že ji to řadí do nepovoleného výrobního provedení?



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#403 » pát 15. lis 2019, 21:50

Zkus si odpovědět sám, ke které střele dovoleného provedení by jsi JHP přiřadil.



haito
Příspěvky: 112

Příspěvek#404 » pát 15. lis 2019, 21:52

kam by jsi zařadil lovecké střelivo? a..... ano je pouze do dlouhých

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#405 » pát 15. lis 2019, 21:55

Jde o poloplášťovou střelu s měkkým jádrem, cituji prodejce:
Náboj 9mm luger s poloplášťovou střelou JHP s expanzní dutinou v přední části, která zasahuje do olověného jádra zcela zakrytého tombakovým pláštěm. Plášť střely je na okraji dutiny na několika místech podélně rýhován. Střela se vyznačuje řízenou deformací v závislosti na dopadové energii a odporu cíle.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů